3 בשורות מרגיעות להורים לנהגים צעירים

אתם יודעים מה? נתחיל מהסוף – דמיינו עולם בו מכוניות נוהגות לבד. רשתות של מכוניות אוטונומיות ושיתופיות נוהגות לבד בכבישים אוספות ומורידות נוסעים, מחוברות לרשת רמזורים מנותרת שמחוברת למידע שמתקבל מהכבישים. תאונות הדרכים יורדות פלאים, הכבישים שקטים מצפירות, אין נהגים שחותכים, שלא מאותתים, שנרדמים על ההגה וסוטים מהנתיב.

בעולם כזה אנחנו כבר בקושי מחזיקים מכוניות משלנו, הילדים שלנו כבר לא מוציאים רישיון וכל האירוע הזה, שהוא מאוד מרגש מבחינת הנוער המתבגר ואבן דרך נוספת בחיי ההורות, פשוט כבר לא קורה יותר ואנחנו, ההורים, עם חרדה אחת פחות, ישנים קצת יותר טוב בלילה.

אבל, אנחנו עוד לא שם. גיל 16 וחצי הוא עדיין חתיכת עניין משפחתי, כשהבן או הבת מתחילים במסע לקראת רישיון הנהיגה. אנחנו, ההורים, קצת נרגשים בשיעורים הראשונים, ההכנה למבחן התיאורטי הופכת לחידונים בשולחן ארוחת הערב וכשהטסט מגיע כולם מחזיקים אצבעות, כוססים ציפורניים ומצפים לדבר אחד מיוחל בגודל של כרטיס אשראי.

יחד עם זאת, וכמה שלא נשמח בשמחתם ואפילו נעניק להם את המפתח לרכב המשפחתי עטוף בסרט אדום ופפיון, אנחנו כבר יודעים דבר או שניים על הכביש וכמו שאומרים: “כבר נהגנו יותר קילומטראז’ ברוורס ממה שהם הספיקו לנהוג בחייהם.”

 

לנהוג זה כמו לשחות

אנחנו בטוחים שהילדים שלנו יהיו הנהגים הכי זהירים בעולם ואנחנו גם יודעים שהשבועות והחודשים הראשונים שאחרי הטסט הם נהיגת בוסר. זוהי אינה נהיגה נינוחה והיא בעצם כמו התמחות שאחרי הלימודים. קצת כמו ילד שכבר יודע לשחות אבל תנועותיו עדיין תזזיתיות, מהירות, חסרות מנוחה.

אנחנו יודעים שרק זמן, קילומטרים וניסיון משפרים את איכות הנהיגה ואת הביטחון הבסיסי מאחורי ההגה, ולכן אנחנו שמחים על תקופת הליווי הבאה אלינו לטובה, בה נוכל לשבת בכיסא שליד הנהג וללמד אותם את כל התרחישים האפשריים והתגובות הנכונות, ולהעביר אותם את הסטאז’ הפרטי שלנו. רק אז נרגיש בטוחים יותר לשלוח אותם אל העצמאות מאחורי ההגה.

רק צריך לסדר את עניין ביטוח הרכב לנהג צעיר, ונוכל לצאת לדרך  אל תקופת הליווי ואל הרישיון הקבוע.

 

בשורות טובות מחברת הביטוח שלכם

ביטוח מקיף לנהג חדש היה עד לא מזמן מוצר קשיח ויחסית יקר. נהגים חדשים צעירים משלמים יותר בביטוח הרכב משום שהם בהסתברות גבוהה יותר להיות מעורבים בתאונה. עד עתה, הייתם נאלצים להוסיף אותם –לביטוח הרכב שלכם ובכך לייקר את הפרמייה באופן משמעותי.

בשנים האחרונות, כשקידמת הטכנולוגיה הגיעה אל עולם ביטוחי הרכב, מציעות חברות הביטוח וביניהן הפניקס מוצרי ביטוח דיגיטליים שנותנים מענה כלכלי וגם בטיחותי לנהגים הצעירים והוריהם.

כיצד הצליחו חברות הביטוח להוזיל את הביטוח לנהג הצעיר? ובכן, המוצר שנקרא “הפניקס צעיר” הוא ביטוח ייעודי לנהגים צעירים במשפחה, והוא נפרד מפוליסת ביטוח הרכב של ההורים.

בעזרת רכיב דיגיטלי המותקן ברכב (רכיב OBD) ומתקשר עם אפליקציה ייעודית בסמארטפון של הנהג, מפעילים את הביטוח בעת נהיגתו של הנהג הצעיר ובכך משלמים רק על הנסיעות שהוא ביצע.

הנהג הצעיר מקבל פוליסה נפרדת לגמרי מפוליסת ביטוח הרכב של הוריו ובעזרת הסמארטפון הוא למעשה מפעיל ומכבה את הכיסוי הביטוחי שלו כשהוא מתחיל בנהיגה או מסיים אותה. כך, הוא גם יכול לנהוג בכל רכבי המשפחה – אם יש יותר מאחד – באותה עלות בדיוק.  ביטוח כזה חוסך למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה. ומאחר ומדובר בפוליסה נפרדת, כל אירוע ביטוחי של הנהג הצעיר אינו משפיע על הפוליסה של ההורים ואינו מייקר את הפרמיה העתידית שלהם, כפי שקרה עד עכשיו.

אבל, שימו לב לקטע החדשני באמת. אנחנו תמיד אומרים שלרכוש ביטוח מכל סוג – רכב, דירה, בריאות או לטיסה – הוא לקנות שקט נפשי. לדעת שחברת הביטוח תהיה שם ברגע האמת, ותסייע לנו לעבור את התקופה הקשה בעזרת כיסוי ביטוחי ופיצוי כלכלי לאירועים שונים שעלולים לקרות.

היום, המושג “שקט נפשי” מקבל משנה תוקף. הרי, אחרי חצי שנה בה ישבתם לצד הבן או הבת בצעדיהם הראשונים כנהגים, שולחים רגל לדוושת בלם מדומיינת, בעלי הרישיון הצעירים נשלחים לבדם אל הכביש. אם רק יכולתם לדעת איפה הם, באיזה כביש, איך הם באמת נוהגים ולאן, הייתם רגועים יותר. ובכן, הבטחנו בשורות טובות ונקיים.

ביטוח נהג צעיר ייעודי מאפשר לכם לקבל נתונים בזמן אמת, עת נוהגים ברכב הנהג או הנהגת הצעירים. אותו רכיב OBD המותקן ברכב מאפשר לנתר ולקבל המון נתונים אודות נהיגתו של הנהג הצעיר. מיקום הרכב, התראות בטיחות ואיכות הנהיגה הם פרמטרים שכל הורה יכול לקבל היום בזמן אמת. האוטו ביצע בלימה פתאומית או פניה חדה ופרועה בכביש? אתם תקבלו על כך התראה. גם על נהיגה זהירה, אחראית וטובה תוכלו להתעדכן – שתדעו, ותהיו גאים.

הרכיב אף מספק נתונים על המצב הטכני של הרכב. הדיגיטל בשירות האדם, בשירות ההורים ובשירות המלחמה בתאונות הדרכים. כן, זהו רכיב שהופך את הרכב שלכם, בו הבן או הבת שלכם נוהגים עכשיו, לבטיחותי יותר. מדובר בבשורות טובות, לא כן?

שנים חלמתם על היום בו הבן או הבת יקבלו רישיון, ויביאו את סבתא לארוחת שישי או את הדוד הבודד לסדר פסח וסוף סוף זה קורה. אבל אז, אתם חוששים וחרדים לאירועים שיקרו בדרך וכל החלומות על העברת שרביט התיזוז למתבגר הופכים לעוד דאגה בליבכם. עכשיו, כשאתם יכולים להתעדכן בזמן אמת באירועי הדרך, החלומות אשכרה מתגשמים.

 

להפוך את הרכב לבטיחותי יותר

אם אנחנו כבר מדברים על הקשר בין טכנולוגיה ובטיחות ברכב, אם האוטו שלכם שנת מודל 2018 ומעלה, הוא מצויד במערכת בטיחות אקטיבית של מובילאיי והוא משמעותית בטיחותי יותר מרכב ללא מערכות אלה. כשאתם יודעים שהרכב יתריע על סטייה מנתיב, יצפצף על התקרבות יתר לרכב שמלפנים וימנע נעילת גלגלים בעת בלימה פתאומית ומסוכנת, אתם יודעים שהילד או הילדה שלכם בטוחים יותר.

חגורות בטיחות וכריות אוויר הן מערכות בטיחות פסיביות, שמקטינות את עצמת הפגיעה ביושבי הרכב, אבל כשהמכונית שלכם ממש יודעת למנוע תאונה, זאת כבר רמה אחרת של שקט נפשי. אם ברכב שלכם לא מותקנות מערכות מסוג זה, המלצה שלנו – צאו להתקין וגם תזכו להנחה בביטוח המקיף שלכם. בעלי רכבים שמותקנות בהם מערכות מובילאיי משלמים פחות בביטוח חובה וזוכים להנחות נוספות בביטוח המקיף. שווה בדיקה.

עכשיו, דמיינו את הבן או הבת הנהגים החדשים שלכם נכנסים לרכב שיודע לסייע במניעת תאונות, ושיודיע לכם אם משהו לא תקין ברכב או בהתנהלות הנסיעה. מה שנקרא, העתיד כבר כאן.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
3-reassuring-lines