בטוחים שהרכב שלכם בטוח? הטיפים שיכולים להציל לכם את החיים

עד כמה הרכב שלכם באמת שומר עליכם? הנה סקירה קצרה על כמה הרגלים ואמצעים שיהפכו את הרכב שלכם למקום הרבה יותר בטוח ועשויים להקטין את הפגיעה שלכם במקרה של תאונה

בשנת 2019 נהרגו 350 ישראלים בתאונות דרכים, בערך הרוג אחד בכל יום. תוסיפו לזה אלפי פצועים שנפגעו ברמות שונות ואפשר לציין שוב את המובן מאליו: נסיעה בכבישים היא עסק מסוכן. לכן,  כשזה מגיע לתאונות דרכים, הפתרון הטוב ביותר הוא להיות זהיר ואחראי בכביש. אך כאשר תאונה מתרחשת, המצב הפיזי של הרכב ואמצעי הבטיחות בהם הוא מצויד יכולים לעשות את ההבדל בין חיים למוות או לפגיעה קשה במיוחד. למעשה, יש אמצעים שעשויים במקרים רבים למנוע את התאונה. להלן המרכזיים שבהם.

 

מכונית חדשה יותר בטוחה

נתחיל בשורה התחתונה: כלי רכב שנמצאים למעלה מעשר שנים על הכביש מעורבים בכמעט 20% מהתאונות הקשות. הנתון הקשה הזה הופך לעוד יותר מצמרר כאשר מגלים שגם בתאונות דרכים קטלניות, קרי תאונות דרכים שנרשמו בהן הרוגים, שיעור הרכבים הישנים גבוה בהרבה מחלקם היחסי בכבישים.

יש שתי סיבות מרכזיות שהופכות רכבים ישנים לפחות בטוחים. הראשונה קשורה לבלאי הטבעי ששוחק גם את המערכות שמעניקות מרכיבי ביטחון. השנייה קשורה לכך שהפיתוח הטכנולוגי לא שוקט על שמריו ובתעשיית הרכב המשמעות היא שבמכוניות חדשות כלולות טכנולוגיית בטיחות שמכוניות מלפני 10 או 15 שנה פשוט לא מצוידות בהן.  המסקנה המתקבקשת היא במידה ואתם בעלים של רכב ישן, קחו זאת בחשבון בזמן הנהיגה וסעו בזהירות יתרה.

 

מערכות בטיחות והתרעה

הזכרנו בסעיף הקודם טכנולוגיות חדשות. דוגמה לסוג חדש של טכנולוגיה כזו היא הפיתוח של החברה הישראלית Mobileye (מובילאי) שפיתחה מערכות מבוססות חיישנים ומצלמות שמזהות סכנות מבעוד מועד, מנתחות אותן ונותנות התרעה במגוון סיטואציות ובכך מסייעות למנוע את התאונה. כ-25 יצרני רכב מובילים כבר שילבו והטמיעו בדגמים החדשים שלהם מרכיבים מהטכנולוגיה של מובילאי. אבל החדשות הטובות הן שניתן להרכיב מערכות התרעה של מובילאי גם בכלי רכב ותיקים יותר ובכך לשדרג את רמת הבטיחות שלהם באופן משמעותי. המערכות של מובילאי נותנות התרעות בין היתר במקרה של: סטייה מהנתיב, התנגשות עם כלי רכב, פגיעה בהולך רגל או רוכב אופניים – בכל המקרים האלה נמצא שההתרעות של המערכת מפחיתות את סכנת התאונה באחוזים ניכרים.

אנחנו בביטוח הפניקס מכירים בערך של שימוש במערכות מובילאי, ומבוטח שיתקין מערכת כזו ברכב ייהנה מהנחה בביטוח.

פטנט נוסף שעוזר למנוע פגיעה ברכב הוא מצלמת הרוורס, שגם אם אין לה אפקט מציל חיים כמו המערכות של מובילאי, יכולה למנוע פגיעות ברכב או ברכבים אחרים ואף בהולכי רגל.

מערכות בטיחות והתרעה

לשמור על נהגים צעירים מרחוק

זה לא סוד שנהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות. השילוב של חוסר ניסיון ופזיזות עלול להיות קטלני. גם בהקשר הזה ניתן לרתום טכנולוגיה חדשנית כדי להקטין את הסכנה ולתת להורה אפשרות לפקח על הנהג הצעיר ולהבין מה נעשה ברכב גם כשהוא נמצא במרחק עשרות קילומטר ממנו. לשם כך פותחה טכנולוגיה שנקראת OBD (On Board Diagnostics). מדובר ביחידת אבחון המותקנת בתוך הרכב ומתעדת את פעולות הנהג. המערכת מזהה נהיגה מסוכנת וחריגה ויכולה לשלוח להורה התרעות בזמן אמת, ולאפשר לו לעקוב אחר הנהיגה של הבן או הבת באמצעות אפליקציה מיוחדת.

בהפניקס, אימצנו את הטכנולוגיה הזו והיא חלק מחבילת ‘הפניקס צעיר’, פוליסת הביטוח הייעודית והחכמה של הפניקס לנהגים חדשים וצעירים. וההורים מקבלים גישה לאפליקציה (במידה והם רוצים בכך) שמאפשרת להם להיות בטוחים שהילדים נוהגים בהתאם לכללים.  

רוצים ביטוח חכם במחיר משתלם במיוחד? היכנסו >>

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
are-you-sure-your-vehicle-is-safe