איזה ביטוח רכב הכי מתאים לך ומהם המסלולים הכי מעניינים שכדאי להכיר

ביטוח רכב הוא מוצר בהתאמה אישית. הנה כל מה שצריך לדעת על ביטוח חובה, מקיף, צד ג’, וכיצד להתאים את הכל לפי הצרכים שלכם כך שתהיו מכוסים במחיר המשתלם ביותר.

ביטוח רכב הוא מוצר בהתאמה אישית. הוא מורכב מכיסויים שמותאמים לאופי ולצרכים של המבוטח ומחירו משתנה מנהג זה לאחר בשל כך. למעשה, שיחות הסלון שהיו נהוגות פעם בהן השווינו מחירי ביטוח כאילו היו כרטיסי טיסה או חדרי מלון, אינן רלוונטיות עוד. סביר להניח שכל אחד ואחת מהנוכחים משלמים פרמיה שונה בביטוח הרכב שלהם – ביטוח חובה, מקיף או צד ג’.

 

חובה, מקיף צד ג

פוליסת ביטוח חובה נועדה לכסות את ההוצאות הרפואיות בעקבות תאונת דרכים. רכישתה חובה ע”פ חוק ונהיגה ללא ביטוח חובה הנה עבירה פלילית שעלולה לגרור שלילת רישיון ואף קנסות כבדים.

ביטוח מקיף הוא תוספת לביטוח החובה ומענה ביטוחי להוצאות בעבור נזקים לרכב שנגרמו מתאונה. ביטוח מקיף מעניק כיסוי בעבור תיקון הרכב המבוטח ורכוש צד ג’. וכמובן שיפוי במקרה של גניבה או הכרזה על טוטאל-לוס, הוצאות בעבור נזקי מזג אוויר, נזקי אש, רעידת אדמה וכו’.

ביטוח צד גיכסה בעבור הוצאות נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי בלבד.

 

ממה מורכבת פרמיית ביטוח הרכב?

ראשית, מתייחסת חברת הביטוח לסוג הרכב, מודל, שנה, הימצאותן של מערכות בטיחות אקטיביות למניעת תאונות.

הפרמטרים הבאים שנלקחים בחשבון הם מאפייניו האישיים של המבוטח. גיל ושנות ותק על הכביש. עד גיל 24 כל נהג נחשב לנהג צעיר, על אף שכבר הוא לא נהג חדש בהגדרה, מחיר הפוליסה שלו יקר יותר בהשוואה לנהגים ותיקים (בוודאי כאלה שאין תאונות בעברם ולא תבעו את ביטוח הרכב).

מדוע כל אלה נכנסים לחישובי התמחור של הפוליסה? משום שכל אחד מהם מעיד על התנהגות מסוימת על הכביש. גיל, ותק נהיגה ומגדר הם בעלי משמעות על ההתנהגות בכביש.

מידע חשוב נוסף בו משתמשת חברת הביטוח בתמחור הפרמיה הוא תיעוד תביעות ביטוח קודמות. מי מיושבי הסלון שלכם שתבע בשלוש השנים האחרונות את ביטוח הרכב יגלה כי פרמיית הביטוח שלו גבוהה יותר. היסטוריית תביעות ביטוח הרכב של מבוטח נקראת עבר ביטוחי. נהג עם עבר ביטוחי נקי שמבקש לרכוש ביטוח רכב יתבקש להציג לחברת הביטוח מסמך היעדר תביעות המאשר זאת.

 

באיזה ביטוח רכב לבחור?

הפנקס דרייב בשנים האחרונות פתחו חברות הביטוח מוצרי ביטוח מתקדמים ודיגיטליים שמאפשרים לנהגים שמשתמשים פחות ברכב לשלם פחות על ביטוח הרכב, אך הגיוני. בימינו הטכנולוגיים כבר אין סיבה שמבוטח שמשתמש ברכב באופן יומיומי ישלם את אותה הפרמיה שמשלם מבוטח שנכנס לרכב רק פעם בכמה ימים.

אתם מסוג האנשים שנוהגים פחות? פוליסת הפניקס דרייב היא כיסוי מותאם לאנשים שנוסעים הרבה פחות מהממוצע ומאפשרת להם לשלם ביטוח בעבור השימוש ברכב. במסגרת התכנית יתבקש המבוטח להתקין רכיב ייעודי  ברכב המבוטח ואפליקציה ייעודית בסמארטפון, בעזרתה יחוייב רק עבור הנסיעות שביצע בפועל.

קיים תשלום דמי ביטוח בסיסיים בעבור ביטוח החובה והביטוח המקיף כדי להגן  מפני גניבות ואי אלו נזקים שעלולים להיגרם לרכב שלא בעת נסיעה, אך עדיין מדובר בחיסכון של מאות ואפילו אלפי שקלים בפרמיה השנתית  בביטוח המקיף של הרכב –זוהי פוליסה עם גבול אחריות צד ג’ מוגדל ל-2 מיליון שקלים, כיסוי לשבר פנסים ושמשות , כיסוי לאביזרים ותוספות ברכב כמו מערכת שמע ומולטימדיה, כיסוי לנזק שעלול להיגרם מרעידת אדמה וגם ממהומות והפגנות המתרחשות בדיוק ברחוב בו הרכב חונה. אם אתם נהגים זהירים שמבלים פחות על הכביש, זאת הפוליסה שמתאימה לכם.

 

הפניקס צעיר. אם אתם הורים לילדים עם רישיון מתחת לגיל 24 או שאתם ילדים כאלה בעצמכם, זה בשבילכם. הפניקס צעיר היא פוליסת ביטוח שמיועדת לנהגים עד גיל 24 ומסייעת בהוזלה משמעתית של הפרמיה השנתית שלהם. זאת שבד”כ מושתת על ההורים.

כשנהג צעיר נרשם תחת הפוליסה של הוריו היא מתומחרת לפיו –ולכן עולה באופן ניכר.

הפניקס צעיר היא אחת הפוליסות הראשונות שאפשרה לנהגים צעירים (או הוריהם) לשלם בעבור ביטוח הרכב שלהם לפי שימוש. הפוליסה רשומה על שם הנהג החדש ומוצמדת לפוליסת הרכב של ההורים – הרכב בו נוהג גם הוא. מחיר הפוליסה של ההורים הוא מחיר הבסיס, אליו מתווסף תשלום חודשי עבור מספר הקילומטרים שהופעל בו גם הביטוח לנהג צעיר.

הרכיב הדיגיטלי ברכב מתקשר עם האפליקציה בסמאטרפון של הנהג הצעיר, שמפעילה את הביטוח בתחילת נסיעה ומכבה אותו בסופה. דרך האפליקציה ניתן לעקוב אחר מספר הקילומטרים שנצברו בחודש, לראות נתונים חריגים מהנסיעה כמו עצירות פתאומיות, פניות חדות וכדומה. בכך היא גם מאפשרת להורים לעקוב אחר אופי הנהיגה של הנהג הצעיר ולזכות בשקט נפשי.

מאחר ומדובר בפוליסה נפרדת, תביעת ביטוח של הנהג הצעיר בעקבות תאונה לא תשפיע על הפרמיה העתידית של ההורים, ולהיפך.

ביטוח צד גבלבד. כל הכיסויים שהזכרנו כוללים בתוכם את ביטוח החובה והביטוח המקיף. מבוטחים שמחזיקים במכוניות ישנות שכבר איבדו הרבה מערכן, יעשו בחוכמה אם יבחרו, לצד ביטוח החובה כמובן, בפוליסת ביטוח צד ג לרכב. פוליסת ביטוח רכב שנתית יכולה להגיע כמעט לערכו של רכב שכבר מבלה איזה עשור או שניים בכבישי ארצנו. במקרה כזה מציעות חברות הביטוח אפשרות של רכישת ביטוח צד ג’ בלבד.

בעת תאונה, בעל הרכב יתקן את רכבו באופן בסיסי, ללא קוסמטיקה אלא לשמירה על תקינות ובטיחות בלבד וישלם מכיסו מחיר נמוך ממחיר הפרמיה שלא רכש. אך מה אם יאלץ לשלם לצד ג’ על נזקיו, ומה אם נזקים אלו נגרמו דווקא למכונית יוקרה עם חלקי חילוף במחיר של מכונית ישנה? פוליסת ביטוח צד ג’ של הפניקס מעניקה כיסוי מוגדל ל-2 מיליון שקלים בעבור נזקים לצד ג’ וכמו כן מאפשרת להוסיף כיסויי שמשות וחלונות ושירותי דרך וגרירה למקרה הצורך לרכב המבוטח, רגעים שעלולים לקרות לכל אחד.

כיסוי זמני לנהג נוסף. כמעט לכל פוליסת ביטוח ניתן להוסיף את שמו של נהג זמני לתקופה של עד יומיים או עד ארבעה ימים. למקרים שמשאילים את הרכב לחבר או קרוב משפחה, למקרים שאחד הילדים צריך את האוטו רק לכמה ימים וכדומה. התשלום נעשה בהתאם למספר הימים ולגיל הנהג והוותק שלו על הכביש ומסתכם בכמה עשרות שקלים ביום. במוצרי הביטוח הדיגיטליים ניתן להוסיף נהג זמני בקלות באמצעות האפליקציה. רוצים להוסיף נהג זמני? אפשר לבצע רכישה עתידית או לרכוש לשימוש מיידי לאותו יום ממש.

 

ביטוח רכב, התוספות

לביטוח המקיף וצד ג’ קיימות כמה הרחבות מומלצות לכיסויים הבסיסיים. בדקו בעת חידוש או רכישת ביטוח, פעמים רבות חלקן מגיעות כהטבות ללא תוספת תשלום.

כיסויי נזק לשמשות ולחלונות. תיקון שבר בשמשה שעלול להיגרם מענף שנפל בסערה, אבנים קטנות שעפות ממשאיות רכינה או ניתזות אחורה מהרכב שמלפנים בכבישים שמשתפצים. הפעלת הכיסוי לא כוללת דמי השתתפות עצמית ואינה נרשמת כעבר ביטוחי.

כיסוי לשירותי דרך וגרירה. מעניק שירות למי שנתקע בדרך בלי דלק הרחק מתחנה או זקוק להחלפת גלגל, לרכבים שנתקעים בצד וניתן להזמין שירות תיקונים או שירותי גרר, בהתאמה. אינו כולל השתתפות עצמית ואינו נחשב כאירוע ביטוחי.

כיסוי תיקון פנסים ומראות. עוד כיסוי למצבים הכי שכיחים על הכביש. מראות הצד ופנסי הרכב הם החלקים הנפגעים ביותר, בין אם זה השכן שהוריד לכם את המראה בחניה או העמוד הנמוך שלא ראיתם ביציאה ממנה.

 

רוצים לדעת מהו ביטוח הרכב המתאים לכם ביותר?

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

רוצים לדעת מהו ביטוח הרכב המתאים לכם ביותר?

התקשרו
03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
third image
best_car_insurance