למה לשלם יותר? כך חוסכים בביטוח הרכב

נהגים זהירים נהנים יותר, התנהלות נכונה עם הרכב השני בבית, ביטול השתתפות עצמית, פוליסה בהרכבה אישית ועוד. רוצים לחסוך בביטוח הרכב? כך תעשו זאת נכון.

אחרי עלות הרכב והוצאות הדלק, ביטוח רכב הוא אחד המרכיבים המרכזיים בהוצאות על הרכב, בייחוד אם מדובר במשפחה שבה גם ההורים וגם הילדים זקוקים לביטוח עבור יותר מרכב אחד. דווקא משום כך, חשוב לדעת כי יש דרכים לחסוך בהוצאה היקרה הזו, מבלי לוותר על איכות הביטוח והצרכים הספציפיים של המבוטח. קבלו 7 דרכים כיצד לשלם פחות ולקבל יותר מביטוח הרכב.

טיפ מספר 1 – נעזרים במחשבון ביטוחי

מעטים יודעים, אבל משרד האוצר נרתם לסייע לצרכנים לדעת מה המחיר הנכון שעליהם לשלם עבור ביטוח הרכב ובנה מחשבון ידידותי ונוח המאפשר לחשב את עלויות ביטוח החובה. באמצעות מילוי של פרמטרים שונים כמו אופי הנוהגים ברכב וסוג הרכב מתקבלות תוצאות שיכולות לסייע לכם בהבנה כמה עליכם לשלם מול חברות הביטוח.

לאתר המחשבון: https://car.cma.gov.il

טיפ מספר 2 – נהגים זהירים נהנים יותר

אם אתם נהגים זהירים בעלי היסטוריה נקייה מתאונות, מגיע לכם ביטוח במחיר מופחת וזאת, מהטעם הפשוט שאתם מהווים סיכון נמוך יותר עבור חברות הביטוח. בדיוק לשם כך, הפניקס מציעה את מסלול “הפניקס זהיר” בביטוח המקיף לרכב. למסלול זה יכול להצטרף גם מי שלא עבר תאונת דרכים במשך 3 שנים שקדמו לרכישת הפוליסה.

טיפ מספר 3 – התאמה לזהות הנוהג ברכב

הזהות של הנהג העיקרי ברכב הוא מרכיב מכריע בעלות הביטוח – האם מדובר בנהג אחד או יותר? האם מדובר בנהג ותיק ללא עבר בתאונות (ראו טיפ מספר 2) או בנהג צעיר?  היום חברות ביטוח מציעות מגוון של מסלולים המותאמים לזהות הנוהג/ים ברכב. כך לדוגמה, חברת הפניקס מציעה מסלול חכם עבור נהגים צעירים (“הפניקס צעיר”) המשלמים לפי מידת השימוש ברכב ובאמצעות כך חוסכים משמעותית את עלות הביטוח.

טיפ מספר 4 – ביטול השתתפות עצמית

השתתפות עצמית עלולה להגיע לאלפי שקלים, לכן, חברות הביטוח מציעות היום מסלולים ללא המרכיב של השתתפות עצמית ובכך ניתן לחסוך הרבה כסף ובירוקרטיה במקרה של הגשת תביעה. חברת הפניקס מציעה מסלולים של ביטול השתתפות עצמית או השתתפות עצמית מופחתת למתקנים את הרכב ברשת “המוסכים שלי”. במקרה כזה אם הנזק עד 10,000 ₪, סכום ההשתתפות העצמית מופחת ב- 1,000 ₪. במקרה של נזק מעל 10,000 ₪ – יופחת סכום ההשתתפות העצמית ב- 10% מסכום הנזק, עד לכדי ביטולה המוחלט של ההשתתפות העצמית.

טיפ מספר 5 – מוודאים כי מקבלים שירותים נוספים

היום, מגיע לכם סל של שירותים רחב יותר מבעבר. ביטוח איכותי כולל רכיבים כמו כיסוי במקרה של נזק לשמשות, לפנסים ולמראות – אביזרים הידועים כי הם בעלי נטייה להנזק במקרה של תאונה, שירותי דרך וגרירה או אספקה של רכב חלופי במקרה של השבתת הרכב. ודאו כי הביטוח החדש מכיל רכיבים אלו.

טיפ מספר 6 – מערכות מיגון והתראה חוסכות בביטוח

מערכות מיגון והתראה משרתות את בעל הרכב ומפחיתות את סיכון הגניבה או של נזקי גוף. יתרון נוסף שלהן הוא שחברות הביטוח נוטות להתחשב בתוספות הללו ולהפחית את גובה דמי הביטוח, מאחר ומדובר ברכבים מוגנים ובטוחים יותר.

טיפ מספר 7 – למה לשלם יותר על רכב שני?

רבים מאתנו מקבלים רכב צמוד מהעבודה ואילו הרכב הפרטי הופך למשני המיועד לנסיעות קצרות. חברת הפניקס יצאה בפוליסה ייעודית לרכב שני בתעריף מוזל ואטרקטיבי מתמיד.

לאחר שבדקתם והבנתם אלו מהטיפים מתאימים לכם – ודאו כי הפוליסה שלכם מתייחסת אליהם ובכך תוכלו לחסוך סכום משמעותי ביחס לעלות המקורית של הביטוח. בעיקר, תדאגו שיש לכם פוליסה שהיא חכמה. Smart.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
car-why-pay-more