אם עץ נופל בעיר: ביטוח רכב מפני נזקי טבע

זה אולי לא מרגיש ככה עדיין, אבל החורף בפתח, וזה אומר רוחות חזקות, ברד, שיטפונות וכמובן – עצים נופלים. קמתם בבוקר ומסתבר שעץ נפל על הרכב שלכם, וכעת שניהם נסחפים יחד בנחל הבשור. למי פונים?

בסרט “האיש שתבע את אלוהים”, דייג אוסטרלי שברק פגע בספינה שלו לא מצליח לקבל פיצויים מחברת הביטוח, בתואנה שמדובר במעשה של “כוח עליון”. אז הדייג מחליט לתבוע פיצויים מאלוהים – וליתר דיוק מנציגיו עלי אדמות, הכנסייה הקתולית והרבנות הראשית.

 

אז רגע לפני שאתם תובעים את אלוהים, כדאי להבין מה הפוליסה שלכם מכסה.
ככלל, נזקי טבע כלולים בביטוח מקיף בלבד. להבדיל מביטוח חובה, הביטוח המקיף אינו חובה חוקית, והוא מתייחס רק לצד המבטח. בהתאם לתנאי הפוליסה, הביטוח המקיף יאפשר למבטח שרכבו נפגע לתבוע פיצויים כספיים, תיקונים ואפילו הנפקת רכב חלופי מחברת הביטוח.

 

בעוד שתאונות כלולות כמעט תמיד בתנאי הפוליסה, סעיף נזקי הטבע אינו כה ברור.
רוב הפוליסות מבדילות בין נזקי טבע לאסונות טבע, כאשר רק אסונות של ממש מכוסים בתנאי הביטוח. שיטפונות, שלגים ואפילו רעידות אדמה יכולים להיות מוגדרים כתופעות טבע רגילות.

כדי למנוע אי הבנות, כדאי לבדוק את ההגדרה המדויקת של “נזקי טבע” עם חברת הביטוח. לכל חברת ביטוח מדיניות שונה ביחס לשאלה מהם נזקי טבע ומהן אסונות טבע. עברו על כל הסעיפים והתעקשו על אותם מקרים שנראים לכם הסבירים ביותר מבחינתכם. גרים בדרום? בדקו את סעיפי השיטפונות. גרים ברמת הגולן? שלגים. גרים בעיר? עצים נופלים.

 

בנוסף לחברת הביטוח עצמה, במקרים רבים ניתן לתבוע פיצויים גם מהרשות המקומית ומאזרחים פרטיים.
כך, למשל, עץ שנופל על הרכב באמצע הרחוב יכול להיות באחריות הרשות המקומית (אם אמנם היא הפרה את חובתה לגזום את העצים ולחזק אותם לקראת הסערה), ואילו עץ שנופל מחצר פרטית יכול להיות באחריות בעלי הנכס (אם בעל הנכס, או חברת האחזקה/הגינון מטעמו, לא פעלו כנדרש להבטחת יציבות העץ). כדאי לבדוק היתכנות של תביעה כפולה, אולם צריך לדעת שבכל מקרה לא יינתן כפל פיצויי על אותו מקרה.

כמו כן, אם הנזק אירע בזמן העבודה, או בדרך אליה או ממנה, אפשר להתייחס לאירוע כאל תאונת עבודה ולתבוע פיצויים גם מהביטוח הלאומי. אם הפסדתם יום עבודה כי שלג נערם על הכביש – זכותכם לתבוע פיצוי על האובדן.

אל תחכו, התייעצו עם המומחים של הפניקס עוד היום. שיהיה לכם חורף חם ובטוח!

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
car_insurance_natural_disasters