הגרוטאה שלי ואני: האם כדאי לבטח רכב ישן?

יש לכם רכב ישן? איך תדעו האם כדאי לבטח אותו בביטוח מקיף – ומתי פשוט חבל על הכסף? ובונוס – בדקו האם הוא ברשימת ה”רכבים החמים” שהגנבים הכי אוהבים

אומרים ששנה אחת של כלב שווה ל- 7 שנות אדם. לפי החישוב הזה, חברו הטוב ביותר של האדם נחשב בגיל 12 לפנסיונר… ומה לגבי חברו הטוב ביותר של הנהג? רכב שמגיע לגיל 12-18 הגיע לגיל הזהב, ולהזדקנות רכב יש השלכות – גם כאשר מדובר בביטוח שלו. אחת מהן היא העלות הגבוהה של הביטוח, שמציבה בפניכם דילמה: האם לבטח את הרכב בביטוח מקיף וצד ג’, או לוותר עליהם בעקבות המחיר הגבוה?

 

למה ביטוח רכב ישן יקר יותר?

ככל שאנחנו מתבגרים, כך הגוף נעשה פגיע יותר והסיכוי שנחלה גדל. באופן דומה גם שלדת הרכב נחלשת עם השנים, בטח אם הרכב עבר תאונות, ולכן הוא נחשב לפגיע יותר וערכו יורד. אז נכון ש”לגוף אין חלקי חילוף” ולרכב יש, אך ככל שהרכב ישן יותר, כך החלפים הופכים נדירים יותר. בנוסף, ערכו הנמוך יחסית של הרכב גורם לכך שגם תאונה קלה עלולה לגרום לנזק שיעלה על 60% מערכו, ויגרום להכרזה על אובדן מוחלט (טוטאל לוס).

 

גורמי סיכון אלו מייקרים את עלויות הביטוח המקיף של הרכב הישן, ומעמידים בסימן שאלה את הכדאיות שלו. ריכזנו עבורכם את השיקולים שיאפשרו לכם להבין: מתי כדאי לבטח רכב ישן בביטוח מקיף ומתי פחות?  

 

מתי פחות מומלץ לבטח רכב ישן?

במיוחד לאור העלות הנמוכה יחסית של הרכב, העלות הגבוהה יחסית של הביטוח המקיף יכולה להגיע לשליש ואף למחצית מעלות הרכב. במקרה כזה תשלמו תוך שלוש שנים סכומי ביטוח שמשתווים לעלות הרכב. מאחר שמבחינה סטטיסטית רכב מעורב בתאונה אחת לשלוש שנים, כשעושים חשבון פשוט מגלים שכדאיות הביטוח פוחתת באופן משמעותי. מתי בכל זאת כדאי לשקול ביטוח של רכב ישן?

 

הרכב שווה יותר מסכום חלפיו?

יש רכבים ישנים שהיו בעבר פופולאריים ושנחשבים ל”גניבים”, בשל החלפים המבוקשים שלהם: מכיוון שרכבים אלו נחשבים לסחורה “חמה”, גנבים אוהבים להעלים אותם ולקחת מהם חלפים. זו הסיבה שכדאיות הביטוח שלהם גבוהה יותר ביחס לרכבים שנחשבים פחות מבוקשים. אילו רכבים הגנבים הכי אוהבים? הנה רשימה של הדגמים הכי מבוקשים בשנים האחרונות.

 

האם רכבכם מופיע ברשימה?

רכבים שגנבים אוהבים - הפניקס מקסימום


מקור הנתונים: ידיעות אחרונות

אמרו לנו איפה אתם גרים, ונגיד לכם האם רכבכם בטוח

לא רק פופולריות הדגם והחלפים שלו משפיעה על סיכויי הגניבה, אלא גם אזור המגורים שלכם. כך למשל עפ”י נתונים שפרסמה חברת “איתוראן”, אזור גוש דן הוא המועד ביותר לפורענות עם 29% מכלל הגניבות, לעומת 10% מהגניבות באזור הדרום ו- 8% בלבד באזור הצפון. החדשות הטובות: משתלם “להפריח את השממה” (לפחות לבעלי רכב).

 

נהג חדש עם רכב ישן

כשמדובר בביטוח רכב, לנהג וותיק, יש יתרון משמעותי: מבחינה סטטיסטית הסיכוי שלו להיות מעורב בתאונה פוחת. בהנחה שהוא לא גר באזור מועד לגניבות והרכב שלו לא “גניב”, רמת הסיכון פוחתת ועמה גם כדאיות הביטוח. לעומת זאת, לנהג יחסית צעיר שקונה רכב ישן כדי לחסוך בעלויות, יש סיכוי גבוה יותר להיות מעורב בתאונה ומכאן שכדאיות הביטוח עולה.

 

צפו: אשה שרכשה רכב בשנת 1957 ועדיין נוהגת בו עד היום:

 

בשורה התחתונה: במיוחד כאשר מדובר בביטוח רכב ישן, כדאיות הביטוח תלויה ברמת הסיכון: ככל שגורמי הסיכון לנזק או גניבה עולים, כך שווה יותר לבטח את הרכב גם כאשר העלויות גבוהות יחסית.

 

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
car_insure_old_vehicle