רכב קטן, יתרון גדול: למה אנחנו מכורים לדגמי המיני?

דברים קטנים באים בכמויות גדולות – כך אפשר לתאר את תופעת רכבי המיני בישראל. הדגם, הצבע וגודל תא המטען לא ממש משנה. הישראלים גילו את הדרך המוזלת להחזיק רכב צמוד, לעתים נוסף, ולא לצאת פראיירים.

מי שעדיין מתלבט בשאלה מדוע עליו לעבור לרכב בקטגוריית מיני, הנה 5 סיבות שיקלו על ההחלטה.

כי הרבה יותר פשוט להתנהל עם רכב קטן – רכבים גדולים אולי צדים את תשומת הלב בכביש אבל ככל שמדובר בחיפוש חנייה ונסיעה בכבישים צפופים הדורשת תמרון רכבים קטנים מבטאים יתרון גדול, בעיקר כשמדובר בנהגים חדשים או צעירים. מגורים בעיר מצריכים אף הם רכב קטן לשיפור כושר הניוד והזריזות. את הרכבים הגדולים תשמרו לנסיעות הבין-עירוניות הארוכות יותר.

כי זה הרבה יותר זול – קשה להבין את המניע של מי שמחזיק רכב משפחתי בלי שום הצדקה משפחתית, כשאפשר להסתפק ברכבי מיני-משפחתיים שהפכו נפוצים כל כך במהלך השנים. היעילות הכלכלית שטמונה באחזקתם באה לידי ביטוי כמעט בכל הפרמטרים: החל במחירם הראשוני, דרך עלויות האחזקה והדלק וכלה בעלויות הביטוח. חברות הביטוח דוגמת הפניקס, מציעה פוליסה ייעודית לבעלי רכב קטן שהופכת את העסקה לכדאית מבחינה כלכלית.

כן זה הרבה יותר אופנתי – יצרני רכבי מיני מרשים לעצמם לגוון את הצורה, הסגנון והצבע עד לכדי תוצאה שיקית במיוחד. דוגמה נהדרת לכך הם דגמי המיני קופר או הפיאט 500, או החיפושית המיתולוגית של פולקסווגן שנחשבת לעל זמנית.

כי הם לא פחות טובים מרכבים גדולים – כמה מדגמי המיני נחשבים לשוברי קופות היסטריים בארץ ובחו”ל. קיה פיקנטו, יונדאי I10 ו-I20, כמו גם שברולט ספארקס או מאזדה 2, הם המובילים שבחבורה ששווים בשוק נשמר הודות לביצועים נהדרים, נוחות נהיגה ובלאי נמוך. כדאי לדעת שלרכבים קטנים יש יתרון משמעותי אחד על פני המשפחתיים המסורתיים: הם פשוט קלים וזריזים יותר וכמובן, חסכוניים יותר.

כי הם סחירים יותר – שוק רכבי המיני הוא השוק החם ביותר מבין שלל הקטגוריות שמציפות את ענף הרכב. הביקוש להם גבוה יותר וקל הרבה יותר למכור אותם גם לאחר שימוש סביר. העלויות הגבוהות של הרכבים המשפחתיים לא מותירות יותר מדי ברירות והישראלים לא מפספסים הזדמנות לשדרג את רכבם בכל שלוש שנים ועדיין להישאר עם כסף בכיס.

לפרטים אודות רכב קטן – פנה לסוכן הביטוח שלך

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
car_mini_vehicle