מנפצי המיתוסים: 5 דברים שאתם חייבים לדעת על ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הוא מהלך המספק שקט נפשי לחיים שלנו על הכביש ונותן מעטפת אופטימלית למירב הנזקים. בין אם יש לרכב שלכם ביטוח מקיף או שהצורך בו משוטט לכם בראש מעת לעת, יש כמה דברים שכדאי לדעת.

כל בעל רכב פרטי יודע שכל פגיעה בו משפיעה באופן משמעותי על איכות החיים, בטח אם מדובר בנזקים כבדים לרכב. מתוך כך, רבים מאיתנו בוחרים “ללכת על בטוח” ולרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב, מלבד ביטוח החובה, שנועד לכסות פגיעות גוף בלבד.

מדובר בצעד מתבקש, שמעניק מעטפת ביטוחית מקסימלית ומספק שקט יחסי בהמשך השימוש ברכב. לאור זאת, אין פלא שמדובר באחד ממוצרי הביטוח הנפוצים ביותר בענף.

עם זאת, ביטוח מקיף מהווה הוצאה לא מבוטלת ורבים נרתעים מלעמוד בהוצאה זו. אז לאלה הנרתעים ולאלה המתלבטים, כדאי שתכירו כמה מיתוסים הקשורים בפוליסת ביטוח מקיפה לרכב. וכמובן – האם ניתן לבנות את הביטוח בהתאמה אישית עבורכם?

לשם כך, ריכזנו עבורכם מספר מיתוסים מרכזיים הקשורים בביטוח מקיף ואת האמת עליהם וזאת, כדי שתוכלו לבצע את המהלך החכם והאחראי ולבחור את הפוליסה הנכונה ביותר עבורכם.

 

מיתוס ראשון: הפוליסה אחידה ולא ניתן לשנות אותה

בטרם נענה על הסוגיה האם הביטוח המקיף הוא אחיד, כדאי לדעת על ההבדלים בינו לבין שאר סוגי הביטוחים. הביטוח הבסיסי ביותר הוא ביטוח חובה שכשמו כן הוא – חובה על פי חוק והוא נועד לכסות נזקי גוף שנגרמו למבוטח, לנוסעים או לצד שלישי.  ביטוח צד ג’ הוא ביטוח רשות המכסה מפני נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי, עקב שימוש ברכב, אך הוא אינו מכסה את נזקי הרכב של המבוטח. ולבסוף, הביטוח המקיף – ביטוח רשות שמכסה נזקי רכוש שנגרמו לרכב המבוטח, כולל גניבת הרכב וביטוח צד ג’ לנזקי רכוש.

רבים נוטים לחשוב שמאחר ופוליסת ביטוח מקיף היא רשות, הדבר מאפשר לחברות הביטוח לבנות מסלולי ביטוח מקיף באופן חופשי ולא כך. לפי חוק, חברות הביטוח מחוייבות בקיומם של תנאים בסיסיים גם בביטוח המקיף, בהתאם לתנאי הפוליסה התקנית לביטוח רכב (את הנוסח המלא של הפוליסה התקנית ניתן למצוא באתר משרד האוצר).

הפוליסה התקנית מאפשרת למבוטח לוותר על אחד מהכיסויים (גניבת הרכב או התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה) ולחסוך בהוצאות. עם זאת חשוב לזכור שביטוח צד ג’ הוא מרכיב חובה בביטוח המקיף ולא ניתן לשנותו. מכאן שהגמישות של המבוטח בבחירת היקף הביטוח המקיף אינה גבוהה ביותר.

קבלו הצעה משתלמת לביטוח הרכב >>

 

מיתוס שני: ביטוח מקיף אינו מכסה מקרים שבהם המבוטח אשם בתאונה

כשמו כן הוא, הביטוח המקיף נועד להקיף את הנהג והרכב מפני פגיעות ואין הדבר תלוי באחריות של הנהג המבוטח לתאונה.

 

מיתוס שלישי: הפוליסה נקבעת לפי הסיכונים הקשורים למבוטח

מיתוס רווח הוא שחברות הביטוח קובעות את גובה הפרמיה בהתאם להיסטוריית הנזקים של הנהג המבוטח. טענה זו נכונה, אבל רק באופן חלקי. למעשה, ישנם גורמים נוספים המגדירים את גובה הפרמיה והם סוג כלי הרכב המבוטח, גיל הנהג וותק נהיגתו.

הסיבה לכך טמונה בכך שחברת הביטוח משקללת את כל גורמי הסיכון הקיימים, בין אם אלה הקשורים בנהג ובכלל זה, ותק נהיגה, גיל, עבר ביטוחי וכמות התביעות שהוגשו בעבר, או כאלה הקשורים ברכב כמו דגם הרכב, שנת הייצור וסכומי התביעות ששולמו.

התחשבות בסוג הרכב הופכת לרלוונטית אם אנחנו רוצים לחסוך בהוצאות הביטוח המקיף. כך לדוגמה, בהרבה מקרים שיפור באמצעי המיגון של הרכב, התקנת איתוראן או מערכת מובילאיי, יכולים להוזיל את עלות הביטוח.

 

מיתוס רביעי: הביטוח המקיף מכסה את הרכב וללא תלות בנוהגים בו

פוליסת הביטוח המקיף נתפרת לפי זהות המבוטח. חשוב לזכור זאת אם בכוונתנו לאפשר לנהגים אחרים לנהוג ברכב. במקרים של יותר ממשתמש אחד וכשהמשתמש הנוסף הוא נהג צעיר או חדש – עומד הצורך לבצע הרחבה לפוליסה כך שתתאים גם עבורו. חברת הפניקס לדוגמא, מציעה ביטוח ייעודי לנהג צעיר, אשר יתאים בדיוק למקרה הזה – שבו נהג צעיר נוהג ברכב של הוריו, המבוטח על שמם.

 

ביטוח מקיף בהפניקס בהתאמה אישית

חברת הפניקס מספקת ביטוח מקיף לרכב המותאם לצרכים הספציפיים שלכם. בהרכבת הפוליסה החברה מתייחסת לשורה של מרכיבים שיכולים להוזיל משמעותית את הביטוח לעתים עד עשרות אחוזים מהמחיר המקורי, להלן העיקרים שבהם:

נהג זהיר: אם אתם בעלי היסטוריה של נהגים זהירים תוכלו להנות מהנחה משמעותית בפוליסה. חשוב לדעת כי “נהג זהיר” משמעו לא בהכרח דף נקי מתביעות בעבר. כך לדוגמה, הפניקס קובעת תעריף זהה למקרה של תביעה אחת בשלוש שנים האחרונות ושנה רביעית נקייה מתביעה כמו תעריף של שלוש שנים נקיות מתביעות.

ביטוח רכב שני: כשהרכב הראשון והעיקרי במשפחה הוא רכב צמוד ממקום העבודה, תוכלו ליהנות מהנחות עבור ביטוח הרכב הנוסף בבית על רקע העובדה כי ברכב זה קיימת נטייה לנהוג פחות מהרכב העיקרי מטעם החברה.

פוליסת רכבית: במסלול זה ניתן לבטח נהגים צעירים ו/או חדשים אשר לא ניתן לבטחם במסלול הזהיר.

לסיכום, הבנה מדויקת יותר של הביטוח המקיף וחשיבותו מאפשרת לכם לבחור את הפוליסה המתאימה עבורכם. בנייה של פוליסה המותאמת לצרכים שלכם תייצר לכם ודאות לגבי היקף הכיסוי ולא פחות חשוב – תגרום לכם לנהוג בשקט ובבטחה גדולים יותר.

קבלו הצעה משתלמת לביטוח הרכב >>

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
car_myth_busting