זהירות ילדים ברכב: הטיפים שיהפכו כל נסיעה עם הילדים לבטוחה ורגועה יותר

הילדים שלנו הם הדבר הכי חשוב בחיינו, אנחנו נעשה הכול בשביל לשמור עליהם, בייחוד כשאנחנו על הכביש, בשעת נהיגה. כל הורה מכיר את חווית הנהיגה עם הילדים כחוויה מלחיצה ומורטת עצבים, כשהם רועשים מאחור ועלינו לשים לב אליהם ואל הכביש בו זמנית. אבל היא לא חייבת להיות ככה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע הביתה בשלום.

אנחנו לא צריכים לספר לכם שלנהיגה בחברת ילדים יש דינמיקה ייחודית. הקטנה צריכה לשירותים באמצע הכביש המהיר, הגדולים מחליטים לריב ביניהם, והנסיעה שגם ככה דורשת ריכוז ופוקוס הופכת לקונצרט של צעקות. הנה כמה טיפים שיהפכו את הנסיעה בחברת הילדים לבטוחה ונעימה יותר.

 

קודם כול בטיחות

לפני הכול חשוב להזכיר שנהיגה עם ילדים מחייבת הקפדה על נהלי בטיחות ואמצעים מיוחדים שנועדו לשמור על בטחונם במקרה של, חלילה, תאונה. בגלל ההבדלים הפיזיולוגיים בין ילדים ומבוגרים חשוב להקפיד על הכללים האלה. נתחיל בזה שעד גיל 5 כל ילד חייב כיסא בטיחות מיוחד. חשוב לבחור בכיסא תקני ולהתקין אותו על פי ההוראות היצרן. כשהילד גדל ניתן להחליף את הכיסא בבוסטר מגביה לפחות עד שהילד מגיע לגיל עשר.

לא מומלץ שילדים מתחת לגיל 13 ישבו במושב הקדמי ליד הנהג, כמובן שבכל מקרה כל הילדים חייבים להיות רתומים בחגורת הבטיחות לאורך כל השהייה ברכב.

אחרי שהבהרנו את הנקודה הזו, הנה כמה טיפים שיעזרו להפוך את הנסיעה לנעימה יותר ומכאן גם לבטוחה יותר.

 

הפרד ומשול

הדינמיקה בנסיעה פעמים רבות דומה לדינמיקה הקיימת בין הילדים בבית, אבל בווליום גבוה יותר. אחים שנוטים להקניט זה את זה בבית כנראה יציקו זה לזה יותר כאשר הם נמצאים בחלל סגור של תא נוסעים קטן יותר, בייחוד בנסיעות ארוכות. לכן הכלל הראשון הוא לנסות להפריד עד כמה שניתן בין ילדים שמועדים להצקה הדדית. תכנון חכם של ‘סידור הישיבה’ יכול לחסוך הרבה מריבות. מומלץ לעשות זאת באסרטיביות ולקחת בחשבון גם סוגיות כמו ‘אני רוצה לשבת ליד החלון’ ואפילו לערוך סוג של טבלת צדק כדי לא לעורר רגשות קנאה בין הילדים.

 

כיבוד ועזרים טקטיים

ילדים רעבים, צמאים ומשועממים צפויים להיות יותר עצבניים וקולניים, ובנסיעה משותפת התכונה הזו גם מתגלה כמדבקת. לכן לפני כל נסיעה (בוודאי כאשר מדובר בנסיעה בינעירונית שצפויה להתארך אל מעבר לרבע שעה), הכינו מבעוד מועד בקבוקי שתייה, סנדוויצ’ים או חטיפים.

בנוסף, אפשר להוריד סרט בטבלט או לתת לילדים לשחק בטלפון הנייד. כל מה שמסיח אותם מהנסיעה יכול לעבוד. טיפ נוסף: ודאו שכולם נכנסים לשירותים לפני הנסיעה, שלפוחית ריקה בתחילת הדרך תהפוך את הנסיעה בהמשך הדרך לקלה ומהירה יותר.

 

הנסיעה כזמן איכות

העובדה שאתם והילדים נמצאים בנסיעה ארוכה אינה חייבת להיות בגדר ‘תיק’. התכוונות וקצת תכנון יכולים להפוך כל נסיעה מזמן אבוד לזמן איכות משפחתי. נסיעה היא הזדמנות מצוינת לייצר שיח משפחתי, לשמוע ביחד מוזיקה ואפילו ללמוד היסטוריה וגיאוגרפיה. אם אתם נוסעים ליעד מרוחק, למדו את התחנות המעניינות לצד הדרך וציינו אותן באוזני הילדים בצירוף הסבר קצר. ניתן גם לעשות עצירות ולהפוך את הנסיעה לסוג של טיול אם נערכים לזה לפני ומסדרים את לוחות הזמנים בהתאם.

וזכרו, תשומת הלב שניתנת לילדים בזמן הנסיעה, לא יכולה לבוא על חשבון המיקוד בכביש. לכן, החוכמה היא להעסיק את הילדים, לסקרן אותם ולשעשע אותם וברקע, להתפלל כמו מרבית ההורים שפשוט ירדמו.

ועוד תזכורת חשובה: בכל נסיעה היו בטוחים שיש ביטוח רכב בתוקף שמעניק לכם ולכל יושבי הרכב מעטפת ביטחון כלכלית במקרה של, חלילה, תאונת דרכים. בהקשר הזה כדאי לדעת שחברתהפניקס מעניקה לרוכשי ביטוח רכב מקיף עד 48% הנחה על הביטוח המקיף, וכן מגוון רחב של כיסויים ביטוחיים. ככה תוודאו שיש לכם שקט לא רק מהילדים, אלא גם מהבטחון של המשפחה היושבת ברכב.

 

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
caution-children-in-the-vehicle