כתבת מדריך: הטיפים שהורים לנהגים צעירים חייבים להכיר

הבן או הבת קיבלו רישיון נהיגה? שיהיה במזל טוב, רק אל תשכחו לקחת בחשבון את ההשלכות: הדאגה לשלום הילד (ושלום הרכב), האחריות להנחיל להם הרגלי נהיגה נכונים והזינוק בעלות הביטוח המקיף על הרכב. הנה כמה טיפים שיעזרו להתמודד עם הסטטוס של ‘נהג חדש’ במשפחה והמלצה על אפליקציה חדשה של הפניקס שתעזור לכם ליישם אותם.

פתאום זה קורה, הילד שנדמה כי רק אתמול עוד זחל באמצע הסלון, מגיע הביתה עם חזה מנופח מגאווה ומציג את רשיון הנהיגה החדש. אחרי ההתרגשות הראשונית, מתחילה לחלחל ההכרה שדברים הולכים להשתנות ולא בהכרח לכיוון החיובי. השילוב בין חוסר ניסיון לחוסר בגרות, שתי תכונות שבמידה כזו או אחרת משותפות לכל נער בגיל תיכון, עלול להיות מסוכן על הכביש. החרדה לשלומו של הילד היא כמובן הדאגה העיקרית של הורים לנהגים צעירים, אך היא לא הבעיה היחידה שהסיטואציה החדשה מולידה: עימותים על השימוש ברכב, על סגנון הנהיגה ועל האופן בו הנהג הצעיר שומר על המכונית האהובה שלכם, הם לרוב חלק מהחבילה. לזה צריך להוסיף את עלות ביטוח הרכב שמזנקת כאשר נהג צעיר נכנס לתמונה. הבשורות הטובות הן שלא מדובר בגזרת גורל ולרוב הבעיות שהזכרנו יש פתרונות טובים. בסופו של יום העובדה שהילד עבר טסט לא אמורה להכניס את כל המשפחה לסטרס.

 

תקופת החונכות ותיאום ציפיות

החוק מחייב כל נהג חדש לנהוג בחצי השנה הראשונה רק בפיקוח של מבוגר בעל רשיון נהיגה בתוקף. בחצי הראשון של התקופה (3 חודשים)  נדרש מלווה לכל נסיעה ובחצי השני רק בנסיעות לילה שנערכות בין 21:00 ל-06:00. ההמלצה שלנו היא לא להתייחס לעניין הזה כאל ‘תיק’ או מטלה שצריך להעביר, אלא לנצל את התקופה הזו כתקופת חונכות שבה אתם מקנים לנהג הצעיר הרגלי נהיגה נכונים ושמים דגש על ענייני בטיחות.

הנוכחות של עוד נהג בבית עלולה לייצר ויכוחים ומתחים הנוגעים לשימוש ברכב המשפחתי. חשוב להגדיר לנהג הצעיר כללים ברורים ולקבוע סדר עדיפויות משפחתי הנוגע לשימוש ברכב. בהמשך להשגחה וההדרכה בתקופת החונכות חשוב גם להדגיש איך לשמור על הרכב ומתי, ולצורך מה הוא רשאי לקחת את המכונית ומתי הוא אינו רשאי. כדי שאתם תהיו באמת שקטים רצוי לאמץ מנגנון בקרה שיעזור לכם לאכוף את ההסכמות שנוצרו.

 

טכנולוגיה שמאפשרת פיקוח מרחוק

אחד היתרונות של העידן הנוכחי הוא הפיתוחים הטכנולוגיים שמאפשרים לנו לעשות דברים שבעבר אפילו לא חלמנו עליהם. בהקשר הזה ניתן באמצעים פשוטים להטמיע ברכב טכנולוגיה שמנטרת אותו ומאפשרת להורים מודאגים לעקוב אחרי הנהיגה של הנהג הצעיר במשפחה, גם כאשר הוא נמצא במרחק של עשרות ואפילו מאות קילומטרים מהם – כל זה באמצעות אפליקציה על הטלפון נייד שלהם (והטלפון הנייד של הנהג הצעיר).

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לכם לדעת מתי ואיפה הילד והילדה נוהגים וגם לקבל אינדיקציות טכניות על מצב הרכב והתראות במידה והאפליקציה מזהה נהיגה מסוכנת או חריגה מהמהירות המותרת. באמצעות שימוש בטכנולוגיה ובאפליקציית ‘נהג צעיר’ אתם יכולים לפקח על נסיעת ילדכם ולוודא שהוא נוהג כחוק וללא סיכונים מיותרים. הבשורות הטובות הן שמי שרוכש ביטוח מסוג “הפניקס צעיר” מקבל את הרכיב הטכנולוגי והאפליקציה כחלק מהביטוח, מה שמוביל אותנו לנושא הבא.

 

‘הפניקס צעיר’ – כך חוסכים בעלות הביטוח

כמו שהזכרנו, אחת מתופעות הלוואי שמאפיינת הצטרפות של נהג צעיר למשפחה היא זינוק בעלויות ביטוח הרכב. משפחה עם זוג הורים בשנות הארבעים או החמישים לחייהם שמתאפיינים בנהיגה זהירה ובשל כך הורגלו לשלם פרמיות מופחתות על ביטוח הרכב, נאלצים לחוות שינויים בפרמיה. בחברת הפניקס זיהו את הבעיה הזו ופתחו הרחבה מיוחדת לביטוח המקיף שלהם שנותנת מענה חכם ומשתלם למצב הזה – הפניקס צעיר’.

הרעיון הוא בכך שהיא מפרידה את הנהג הצעיר והחדש מפוליסת המקיף  של ההורים ואתם משלמים את עלות הביטוח רק כאשר הוא נוהג. איך עושים את זה? ובכן, זה אפשרי בזכות הטכנולוגיה שהזכרנו קודם, שהיא חלק מחבילת הביטוח שהפניקס מספקת. האפליקציה גם מספקת לכם את כל המידע וההתראות שסקרנו בסעיף הקודם וגם כוללת בנק קילומטרים הניתן לחידוש. כאשר הנהג הצעיר נכנס לרכב הוא מפעיל את האפליקציה (מערכת חכמה מזהה את הנייד שלו ומתזכרת אותו) וכל זמן שהוא נוהג הוא מכוסה. ההורה רשאי לרכוש  בנק קילומטרים לפי שיקול דעתו ובכל מקרה מדובר במנגנון שגם מאפשר לא לחרוג משמעותית בהוצאות הביטוח וגם לפקח על השימוש ברכב על ידי הנהג הצעיר.

רוצים לדעת עוד? היכנסו.

לקבלת הצעה לביטוח נהג צעיר

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
guide-tips-parents-for-young-drivers