איך להתאים את ביטוח הרכב לצרכים שלך

ביטוח רכב הוא מוצר שנמצא תחת רגולציה גבוהה, חברות הביטוח מחויבות לחלק מהכיסויים, אך יש גם כיסויים נוספים והרחבות שבאמצעותם חברות הביטוח יכולות להעניק שירות וערך מוסף למבוטחיהם.

 

ביטוח רכב הוא מוצר שנמצא תחת רגולציה גבוהה ופיקוח של רשות ההון, ביטוח וחיסכון. חלק מהכיסויים הנכללים במגוון מוצרי ביטוח הרכב – חובה, מקיף וצד ג’ – הם חובה של חברות הביטוח להכלילם, כיסויים נוספים והרחבות הם המקום בו חברות הביטוח יכולות להעניק שירות וערך מוסף למבוטחיהם.

ביטוח החובה הוא ביטוח בפיקוח הדוק והוא שמספק כיסוי בעבור פגיעות גוף בעת תאונה – של הנהג המבוטח, הנוסעים ברכב ומעורבים נוספים כמו הולכי רגל. פגיעות גוף עלולות לגרור להוצאות כבדות במיוחד ופיצויים גבוהים, אותם אין באפשרותו של האדם הסביר לשלם עבור הנפגע. חברות הביטוח הן שנדרשות לתשלום כיסוי ההוצאות הרפואיות של הנפגעים, אובדן ימי עבודה וכושר עבודה, אחוזי נכות ועוד. ביטוח חובה לרכב מבטיח פיצוי לנפגעים גם במקרה ולא הייתה כל רשלנות מצד הנהג.

הביטוח המקיף לרכב וביטוח צד ג’ הם אינם חובה לרכישה באופן עקרוני, שלא כמו ביטוח החובה, אך גם הם נתונים לפיקוח ורגולציה ולחובות מצד חברות הביטוח לגבי הכיסויים הכלולים בהם.

בביטוח המקיף נכללים כיסויים שנועדו להגן על הרכב עצמו – אי אלו נזקים שנגרמים לו עקב תאונה או בעקבות נזקי כוח עליון: הכיסוי המקיף מכסה: נזקי מזג אוויר כמו שיטפונות והצפות, נזקי אש כתוצאה מפגיעת ברק, חפצים שעפו ברוח החזקה ופגעו ברכב, נזקי רעידת אדמה ושריפות. כמו כן, נכללים נזקים שנעשו בזדון כמו פריצה, גניבה או פגיעה ברכב בעת שביתות והפגנות.

 

כיסויים נוספים והרחבות לביטוח המקיף

כאמור, חברות הביטוח אינן יכולות לגרוע כיסויים שהם בגדר חובה רגולטורית, אך הן בהחלט יכולות להציע הרחבות של שירותים וכיסויים לרווחת הנהגים, ביניהם:

שירותי דרך וגרירה: שירות שאנחנו מציעים לרכושי פוליסת ביטוח מקיף או צד ג’. זהו שירות תיקונים מיידי לרכב תקוע או שניזוק בתאונה. זוהי ניידת שירות שהיא כמו מוסך זעיר מאויישת בטכנאי לטיפול בתקלות קטנות שמאפשרות לנהג להמשיך בדרך עד למוסך. הטענה או החלפת מצבר, טיפול ברכב שהתחמם, הנעה של רכב שלא מניע מסיבות שונות כמו תקלה במערכת ההצתה, תקלה במערכת המיגון ועוד.

הזמנת השירות הנה ללא עלות נוספת, מלבד עלויות החלפים שהוחלפו במסגרת התיקון. הפעלת השירות אינה נחשבת תביעת ביטוח ולא תשפיע על עלויות הפרמיה העתידית של המבוטח או המבוטחת. כך גם שאר הכיסויים והשירותים הבאים.

במסגרת השירות ניתנים גם שירותי גרירה להעברת רכב שאינו כשיר לנסיעה למוסך המטפל או לכל מקום אחר לבחירתכם. שתדעו, שבמקרה והגרירה נעשית בשעות בהן המוסכים סגורים, יאוחסן הרכב ויגרר למחרת למוסך הרצוי.

החלפת גלגל ואספקת דלק. במקרה של פנצ’ר בגלגל או שמיכל דלק התרוקן במהלך הדרך, יגיע רכב שירות להחלפת גלגל או עם מיכל דלק למילוי לרכב שנתקע במהלך הדרך וללא תחנה קרובה. שירות אספקת הדלק מספק כמות שתספיק בכדי להגיע לתחנת הדלק הקרובה למילוי המיכל. שירות זה ניתן ללא תשלום נוסף, מלבד התשלום על הדלק. 

הגלגל שיוחלף הנו גלגל רזרבי, שתפקידו זמני בלבד. זהו גלגל שונה משאר גלגלי הרכב, כך שעל בעל הרכב להגיע למוסך הקרוב להחלפת גלגל בהקדם.

רכב חלופי. במקרה של תאונה וכניסת הרכב למוסך, במקרה של גניבה או הכרזה עליו כטוטאל לוס (אובדן מוחלט), שירות הרכב החלופי מאפשר למבוטחים להמשיך בשגרת חייהם עד לחזרת הרכב מהמוסך.

שבר שמשות. כיסוי נוסף, ללא עלויות נוספות או השתתפות עצמית הוא תיקון שבר בשמשות. אבנים קטנות שעפו בחוזקה מהכביש לשמשה, חפצים שפגעו ברכב כתוצאה ממזג אוויר או עקב פעילות בזדון או כתוצאה מתאונה.

מוסכי הסדר. במסגרת הביטוח המקיף ניתן לתקן רכב לאחר תאונה או שניזוק מסיבות אחרות באחד מהמוסכים הפועלים בהסדר עם חברות הביטוח. זהו נתיב קצר יותר לטיפול ברכב – בבחירה באחד ממוסכי ההסדר המבוטחים אינם שלמים על התיקון ומקבלים החזר, אלא שהפניקס משלמת ישירות למוסך על הטיפול. עשרות מוסכים הפועלים בהסדר עם חברות הביטוח פזורים ברחבי הארץ, כל שצריך לעשות הוא לבחור את הקרוב ביותר לביתכם.

 

אילו כיסויים מתאימים לך?

מבין הכיסויים הנוספים וההרחבות שאנחנו מציעים למבוטחים ולמבוטחות שלנו, חשוב להבין מה באמת מתאים והולם את הצרכים שלכם. למשל, בחירה בביטוח צד ג’ לרכב ישן היא נכונה כלכלית, אך כדאי ומומלץ להוסיף לביטוח צד שלישי את שירות הדרך והגרירה כמו גם את כיסוי תיקון השמשות. ראשית, משום שהסיכוי שרכב ישן יתקע באמצע הדרך או שתתקלו בבעיה בהנעה בבוקר הוא גבוה יותר.

כדאי להוסיף כיסויים שיתנו לכם שקט נפשי בכבישים. במקרה של תקר בגלגל, בעיה טכנית או תאונה תוכלו לזמן את שירותי התיקון או הגרר בקלות, בנוחות וללא הוצאות מיותרות.

קיימים כיסויים נוספים הכוללים את מערכות השמע ברכב ותוספות ייחודיות נוספות. אם הרכב שלכם מתהדר במערכות כאלו, שווה לבדוק לגבי הכיסויים הספציפיים להן.

בנוסף, מציעה הפניקס מסלולים ייחודיים בביטוח הרכב כמו ביטוח לפי קילומטר לנהג ותיק או צעיר, כיסוי לרכב שני במשפחה ועוד. אלו מסלולים שנועדו לשרת את הנהגים בהורדת עלויות הביטוח השנתיות ע”י התאמה אישית של הביטוח לצרכים שלהם. אם יש לכם ילדים נהגים צעירים, אתם עצמכם אינכם משתמשים כבדים ברכב או שאתם מחזיקים ברכב מהעבודה ורכב פרטי נוסף, שווה להתעדכן במוצרים הייחודיים שמציעה הפניקס ולהתאים את הביטוח לצרכים הייחודיים שלכם.

 

רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?
התקשרו 03-7141320 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?
התקשרו
03-7141320
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
first image
insurance-for-your-needs