שלם רק על המרחק שנסעת! על ביטוח רכב לפי קילומטר

גם כשהרכב חונה אנו זקוקים לכיסוי ביטוחי, אבל חידושים טכנולוגיים של השנים האחרונות מאפשרים לשלם לפחות חלק מהביטוח על בסיס השימוש ברכב בפועל. הנה כל מה שצריך לדעת על ביטוח לפי קילומטר

רכב הוא אחד הנכסים היקרים שבבעלותנו וככל שנשמור עליו, ננהג בזהירות יתרה, נשמור על מרחק ועל כל חוקי התנועה ואפילו נשתדל להשתמש בחניה מסודרת כדי לא לקבל נשיקות מלפנים ומאחור, אין לנו שליטה מלאה על הנזקים שעלולים להיגרם לו.

תאונות שאינן באשמתנו עלולות להתרחש מחד ופגיעות אחרות שאינן בשליטתנו קורות מפעם לפעם מאידך. פגעי מזג אוויר, שיטפונות והצפות, פגיעות ברק, חפצים שעפו ברוח הישר אל השמשה הקדמית, רעידות אדמה, נזקי אש, פעילות בזדון, פריצה, גניבה ועוד – לא, אין לנו יד בדבר, אך תיקון הרכב יהיה עלינו. בדיוק בשביל זה נועד הביטוח המקיף והוא הוא ההגנה הכי טובה שאנחנו יכולים לתת לרכב שלנו (מלבד נהיגה זהירה ואחראית, כמובן). אנחנו רוצים לשמור על המכונית שלנו תקינה, שלמה ופעילה וגם להיערך לכל תרחיש של נזק.

 

ביטוח לרכב: ממוצר קשיח למותאם אישית

הביטוח המקיף וצד ג’ הם אלה שמספקים כיסוי בעבור תיקון פגיעות ונזקים שנגרמו לרכב (המבוטח או של צד שלישי) ושניהם בעצם הרחבה לביטוח החובה. זה האחרון מעניק את הכיסוי לפגיעות בגוף של מעורבים בתאונה, נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה פלילית שגוררת קנסות וענישה. בהפיכת ביטוח נזקי גוף לחובה, בא המחוקק להגן עלינו מפני התרחישים המשמעותיים והיקרים שעלולים לקרות בעקבות תאונה, וזה כשנפגעים בה אנשים.

לגבי הרכוש – אנחנו צריכים להחליט אם לבטח אותו או לא. רובם המכריע של הנהגים בוחרים באופציה א’. ביטוח מקיף להגנה על הנכס הזה שעלה להם לא מעט ומשרת אותם בנאמנות, לפחות רוב הזמן.

עד לפני שנים ספורות בלבד, ביטוח חובה, מקיף וצד ג’ לרכב היו מוצרים קשיחים ויחסית זהים לכל הנהגים. הפרמיה של כל אחד מהכיסויים הללו השתנתה תמיד מנהג זה לאחר, אך המוצר עצמו היה יחסית זהה לכולם. הפרמיה משתנה משום שהיא מתומחרת לפי מאפייני הנהג והרכב, בהתאם לשווי וערך הרכב עצמו ובהתאם לסיכוי של המבוטח או המבוטחת להיות מעורבים בתאונה. זה תלוי בגיל המבוטחים, בשנות הוותק שלהם כנהגים,  בהיסטוריית ההרשעות שלהם (שלילות רישיון בעבר, למשל) ובעבר הביטוחי שלהם (תביעות ביטוח רכב בתקופה של שנתיים או שלוש שנים אחורה).

הדבר היחיד שחברות הביטוח לא ידעו לעשות עד לאחרונה הוא להתאים את עלויות ביטוח הרכב לרמת השימוש בו. תחשבו על מבוטחת שיוצאת בכל בוקר מביתה בגבעת שמואל לעבודתה באזור ההייטק של רעננה, כמה שעות היא מבלה על הכביש מדי יום ושבוע? או איש מכירות שמדלג בין פגישות ובין ערי ישראל מדי יום –  הם הרי בעלי סיכויים גבוהים יותר להיות מעורבים בתאונה מאשר פנסיונרית שבילוי יומיומי על הכבישים כבר אינו מנת חלקה או אותו סטודנט תל אביבי שהקורקינטים החשמליים מספקים את רוב צרכיו בניוד ותזוזה. כל הרביעייה הזאת נאלצה כאמור עד לא מזמן לשם על ביטוח חובה + מקיף או צד ג’ בתמחור די דומה וללא התחשבות בפרמטר החשוב הזה – השימוש ברכב בפועל.

לשמחתנו, עולמנו מתקדם והטכנולוגיה והאמצעים הדיגיטליים חודרים ומשפרים כמעט כל תחום בחיינו וזה כולל גם עולמות ביטוח הרכב. בזכות הטכנולוגיה יכולה הפניקס ביטוח להציע לנהגות ולנהגים המבוטחים שלה מוצרי ביטוח מותאמים אישית ושהולמים את הצרכים שלהם כולל את השימוש שלהם ברכב.

  

ביטוח רכב לפי שימוש

ביטוח רכב לפי שימוש או לפי קילומטר, איך זה עובד? ראשית, חשוב להגיד – גם על רכב עומד צריך ביטוח, מקיף כמובן. מכונית שמבלה פחות בכבישים אמנם מועדת פחות לפגיעה מתאונה, אך גם על מכונית חונה עלולה להיפגע ולהינזק – ממזג אוויר סוער, שריפה ושאר נזקי כוח עליון, מניסיון פריצה או גניבה של הרכב וגם למקרים בהם קמתם בבוקר לגלות שמישהו גילח לכם את המראה.

כך, שגם בפוליסת ביטוח רכב לפי קילומטר קיימת פרמיה בסיסית וקבועה לתשלום לכיסוי מקרים מעין אלה. על אותו תשלום בסיסי נמוך מתווספת פרמיה חודשית משתנה והיא נקבעת בתום כל חודש, אך ורק בהתאם לשימוש שנעשה ברכב במהלכו. הפרמיה הזאת כוללת את כיסויי ביטוח החובה (נפגעים בנפש) וביטוח המקיף (פגיעות ברכוש + רכוש צד שלישי). מדובר בחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה בביטוח הרכב.

איך זה עובד? בעזרת רכיב דיגיטלי OBD שמותקן ברכב ואפליקציה שמותקנת בסמארטפון של הנהג או הנהגת. עם רכישת הביטוח מקבלים המבוטחים מכסת קילומטרים לשימוש ובכל תחילת נסיעה הם מפעילים את הכיסוי הביטוחי בעזרת האפליקציה ומכבים אותו בסופה. ה-OBD הוא זה שסופר את הקילומטרים ומתעד את הנסיעה ומעביר את המידע לאפליקציה.

במהלך החודש יכולים הנהג או הנהגת לעקוב אחר מכסת הקילומטרים, להתעדכן בהיסטוריית הנסיעות ולדעת מה יהיה גובהו של התשלום החודשי נכון לכל רגע נתון. מאוד בקלות ניתן להגדיל את מכסת הקילומטרים גם במהלך החודש ובעזרת האפליקציה ניתן אף לצרף נהג זמני לביטוח הרכב.

 

ביטוח רכב לפי שימוש: הרחבות ותוספות

כמו בכל פוליסת ביטוח מקיף, גם לפוליסה הייחודית הזאת אנחנו מציעים מספר כיסויים והרחבות שמעניקים שקט נפשי רב יותר בכבישים ושירות בעת הצורך. ביניהם, שירותי דרך וגרירה – לאחר תאונת דרכים או עקב תקלה, הסעה של מבוטח ממקום תאונה למחוז חפצו (עד מרחק של 250 ק”מ), שירות הספקת דלק לנתקעים בדרך, כיסוי לשבר בשמשות, פנסים ומראות ועוד. אלה שירותים יומיומיים שניתנים בדרכים והופכים את כל האירוע לקל יותר להתמודדות ופתרון.

ברכישת ביטוח לפי שימוש ניתן להוסיף כיסוי לרכב חלופי, במקרה של נזק, תאונה או אובדן מוחלט. הפעלתם של כל הכיסויים הנ”ל אינה נחשבת לתביעת ביטוח, ברובם אינם נדרשים להשתתפות עצמית והם אינם משפיעים על מחיר הפוליסה העתידית שלכם.

 

ביטוח רכב לפי שימוש: למי זה מתאים?

יש לכם ילדים שקיבלו רישיון לא מזמן? במקום לייקר את הפוליסה פלאים, כדאי להציץ בפוליסת ביטוח רכב לפי שימוש לנהג צעיר. הטכנולוגיה אותה הטכנולוגיה, התשלומים מתבצעים כך שהפוליסה הקיימת של הרכב היא התשלום הבסיסי, עליו מתווסף תשלום לפי שימוש בלבד. הצעיר או הצעירה אמנם נוהגים ברכב המשפחתי, אך הפוליסה שלו אינה מושפעת בצורה כל כך חדה. בנוסף, מדובר בפוליסה נפרדת להם בלבד, כך שבמקרה של תביעת ביטוח רכב לא תהיה השפעה על הפרמיה העתידית של ההורים.

וכמו שהזכרנו, באפליקציה קיים תיעוד מפורט של כל הנסיעות שבוצעו תחת הפוליסה הספציפית, כך שהורים תמיד יוכלו לעקוב אחר תרבות הנהיגה של הבן או הבת, לדעת כמה קילומטרים נסעו, היכן ומתי. האפליקציה גם מתעדת אירועים חריגים שמתרחשים במהלך נסיעה כמו פניות חדות, בלימות פתאומיות ונהיגה פרועה, כך שמדובר בכלי בעל שימוש רב לכל הורה לילדים שזה עתה קיבלו רישיון נהיגה.

יש לכם רכב שני במשפחה? השימוש בו בוודאי אינו משמעותי כמו הרכב העיקרי שלכם. ביטוח לפי קילומטר של הפניקס יכול להוזיל את ההוצאות על הרכב השני באלפי שקלים. כדאי לבדוק את האופציה הזאת בפעם הבאה שאתם מחדשים לו את הביטוח.

רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?
התקשרו 03-7141320 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?
התקשרו
03-7141320
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
second image
insurance-payment-by-kilometer