מחדשים ביטוח רכב, את הר ביטוח כבר הכרתם?

רבים מאיתנו נזכרים בביטוח הרכב רק אחת לשנה – לקראת מועד החידוש. אנחנו לא באמת זוכרים אילו כיסויים נכללים בפוליסת ביטוח המקיף, האם רכשנו ביטוח צד ג’, הוספנו שרותי דרך ועוד. יש מקום שמרכז את המידע וכדאי לכם להכיר אותו

גם אנחנו כחברת ביטוח מודעים לעובדה שרוב המבוטחים שלנו בביטוח הרכב רוכשים את הפוליסה בכל שנה ושוכחים ממנה ל-12 חודשים הבאים. אנחנו למעשה מאחלים לכל מבוטח ומבוטחת אכן “לשכוח” מהביטוח שלהם ומהכיסויים שרכשו וזאת משום שזאת האינדיקציה המשמעותית לכך ששום אירוע חריג לא נרשם במהלך תקופת הביטוח. אנחנו שמחים שאתם שוכחים מהביטוח שלכם, משום שהדבר מצביע על השקט הנפשי שפוליסת ביטוח מעניקה לכם.

אתם משתמשים ברכב שלכם כמעט בלי דאגות. אתם אולי לא באמת חושבים על הביטוח שלכם בכל פעם שאתם נכנסים לרכב, אבל מבלי שתחשבו על זה, אתם מודעים לעובדה שאתם מבוטחים. אתם יודעים שבמקרה של תאונה או פגיעה ברכב יש מי שיהיה שם בשבילכם ברגע האמת. אתם יודעים שאם תקומו בבוקר לחניה ריקה במקום הרכב שהעמדתם בה בערב הקודם, חברת הביטוח שלכם תפצה אתכם בגובה ערך הרכב.

אז מתי אתם מתעניינים במידע על פוליסת ביטוח הרכב שלכם? פעם בשנה, עם חידוש הביטוח ובמקרה של אירוע שמצריך מבחינתכם שימוש בפוליסה – מקרה של תאונה, נזק לרכב שלא מתאונה, תקלה שמצריכה טיפול או הזמנת גרר, תיקון שבר במראה או השמשה וכדומה.

ואז נשאלת השאלה, איפה כל המידע הדרוש לכם? אתם לא באמת זוכרים אילו כיסויים נכללים בפוליסת ביטוח המקיף שלכם, האם רכשתם ביטוח צד ג’, האם הוספתם את שירותי הדרך או אם יש לכם כיסוי לשבר בשמשות וזה לא ששמרתם את תנאי הפוליסה במקום ממנו תמיד תוכלו לשלוף אותם. ובכן, יש מקום כזה וקוראים לו הר הביטוח.

 

מהו אתר הר ביטוח?

הר הביטוח הוא אתר ופרויקט ממשלתי של משרד האוצר ורשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שייעודו לסייע לציבור לעשות סדר בביטוחים. זהו מנוע שמסייע לכל אזרח שרכש פוליסות ביטוח בחייו (רכב, מבנה לדירה, בריאות, חיים ועוד) לאתר את הפוליסות שלו בצורה נגישה, נוחה ומרוכזת. זהו שירות שניתן בחינם ומאגד את שלל הביטוחים הרשומים על שמכם ואלה שאתם מוטבים בהם (כלומר גם אם אינכם המשלמים בפועל של הפרמיה).

 

איך משתמשים בהר הביטוח?

בשביל להשתמש באתר הר הביטוח יש להצטייד בתעודת זהות ולא רק מספר, אלא גם תאריך ההוצאה שלה שהוא חלק מתהליך ההזדהות. מעבר למספר ותאריך הנפקת תעודת הזהות, תדרשו לענות על השאלה האם חידשתם או הנפקתם דרכון בשלוש השנים האחרונות והאם יצאתם מהארץ בשנים אלו.

אחרי תהליך ההזדהות הזה תקבלו רשימה של כל הפוליסות שלכם – רכב, משכנתא, חיים, בריאות, דירה – וכאלה שנרכשו מאחת מחברות הביטוח הישראליות (האתר אינו מציג ביטוחים שנכללים במסגרת קרן הפנסיה שלכם או ביטוחי ההשלמה לביטוח בריאות של קופות החולים).

רשימות הביטוחים שלכם שיופיעו לאחר שלב ההזדהות יחולקו לשלוש קבוצות: כללי, בריאות, חיים. ביטוח הרכב שלכם נמצא תחת הכותרת “כללי”. בביטוח הרכב תקבלו את המידע אודות ביטוח חובה, מקיף וצד ג’.

ולגבי כל קטגוריה תוכלו לראות בדיוק כמה ועל מה אתם משלמים פרמיות ביטוח בכל חודש וגם לבדוק בקלות אם קרה במקרה שאתם מחזיקים בביטוחים כפולים – כלומר, משלמים על שתי פוליסות ביטוח זהות. כדאי לדעת שמצב כזה אינו מספק לכם ביטוח כפול וזה לא שתוכלו לתבוע שתי חברות ביטוח שונות על אותו אירוע. במצב של כפילות בביטוח דאגו לבטל את אחת הפוליסות באופן מיידי כי פשוט חבל על הכסף. אקסיומה הזו נוגעת לכל סוג ביטוח – מבריאות ועד ביטוח מקיף לרכב.

 

איזה פרטים אקבל בהר הביטוח על ביטוח הרכב שלי?

כן, אנחנו כאן לענייני ביטוח הרכב שלכם. הפרטים שתקבלו אודות הפוליסה הם:

סוג הביטוח. איזו פוליסת ביטוח לרכב רכשתם לאחרונה: ביטוח חובה, ביטוח מקיף, ביטוח צד ג’. תראו שבסוג הביטוח יצוין גם אם מדובר בביטוח אישי או קבוצתי.

תקופת הביטוח. לכמה זמן תקפה הפוליסה? לרוב ביטוח רכב תקף ל-12 חודשים מיום הרכישה, אך לא תמיד תמצאו כאן את תאריך ההצטרפות שלכם לפוליסה. קיימות קטגוריות שמתאפיינות בפוליסה מתחדשת, כאלה שהן לכל החיים ולעיתים תמצאו את המילים “לא דווח”.

פרמיה. כמה כסף אתם משלמים בעבור הפוליסה הספציפית בכל חודש. אם הספרה אפס מופיעה בעמודה זו, כדאי לברר את הפרט הזה גם מול חברת הביטוח. לא בטוח שהוא נכון.

מספר פוליסה. מספר הפוליסה בחברת הביטוח. מידע שיסייע לכם בכל פניה אל חברת הביטוח עצמה.

הרחבות ושירות. האתר מספק מידע קצת יותר מעמיק מהכותרת שמגדירה את הפוליסה שלכם וזה כולל את כתבי השירות וההרחבות הנכללים בה. האם כללתם שירותים וכיסויים שאינם נכללים בפוליסת ביטוח הרכב הבסיסית כמו שירותי דרך וגרירה, כיסוי לשבר בשמשות, מראות ופנסים, שירות רכב חלופי וכדומה.

שימו לב שלצד הכותרות מוצב סימן שאלה, קליק עליו יפתח לכם חלון עם הסבר על הקטגוריה והמידע שהיא מעניקה.

בעמודה השמאלית תמצאו לינק לאזור האישי. משם תעברו לאזור האישי שלכם באתר חברת הביטוח בה רכשתם את הפוליסה הספציפית ושם תמצאו פרטים נוספים ופירוט שאינו קיים בהר הביטוח. כמו למשל במקרה ולא קיבלתם מידע אודות תקופת הביטוח.

 

חידוש או רכישת פוליסת ביטוח רכב

משרד האוצר אינו מסתפק במידע שלכם בלבד, אלא גם דואג לצרכנות הנבונה שלכם. בחלק מהשורות ברשימה קיימים כפתורי השוואת מחירים. קליק עליהם יוביל אתכם לאתר מחשבון ביטוח, גם הוא פרי יצירתו ושירותו של משרד האוצר. במחשבון זה תוכלו לראות איפה אתם עומדים מבחינת גובה הפרמיה בביטוח הרכב שלכם ביחס לחברות אחרות וזהו מקור טוב לשימוש ולהשוואת מחירים בעת חידוש או רכישה של פוליסת ביטוח רכב חדשה.

בעמודה השמאלית בטבלה, מתחת לקישור לאזור האישי בחברת הביטוח קיים גם קישור למדד השירות של משרד האוצר ממנו תגיעו לעמוד שמספק מידע משמעותי נוסף בתהליך בחירת חברת ביטוח. מדד השירות הוא הציון שמעניקה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון לחברות הביטוח בישראל בקטגוריות שונות של שרות כמו זמן מענה טלפוני, שביעות רצון לקוחות, רמה והגיוון של השירותים הדיגיטליים הישירים ועוד. הציונים מתעדכנים מדי שנה, אל תשכחו לבקר שם לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח רכב.

 

טופס היעדר תביעות

בכל חידוש של ביטוח פוליסת ביטוח רכב עליכם להציג לחברת הביטוח דו”ח היעדר תביעות. זהו המסמך שמאשר שלא ביצעתם תביעת ביטוח רכב בשלוש השנים האחרונות והוא שמאפשר לחברת הביטוח לתמחר את הפרמיה שלכם בהתאם לנתונים שלכם – אם לא הגשתם תביעות ביטוח רכב, אתם כנראה נהגים זהירים וללא תאונות בעברכם, מה שמאפשר לחברת הביטוח לבטח אתכם בפרמיה נוחה יותר.

אפשר להשיג את המסמך הזה גם מחברת הבטוח שלכם כמובן, אך תוכלו לעשות זאת באופן מאוד פשוט באתר הר הביטוח תחת הקטגוריה “עבר ביטוחי לרכב”. מהאתר אפשר להוריד את הטופס כ-PDF ישירות למחשב או לשלוח במייל.

 

לא משלמים באתר הר הביטוח

סביב הקמתו של אתר הר הביטוח קמו כמה אתרים שמחקים את השירות, אך בתשלום. אתרים אלה משתמשים למעשה במידע שבאתר הר הביטוח ומוכרים לכם אותו בכסף. חברות אלו יספקו לכם מידע שאתם יכולים לקבל בקלות ובחינם ועל הדרך יציעו לכם לרכוש פוליסות ביטוח שונות בתחומים שונים, להחליף פוליסה קיימת זו או אחרת וכדומה.

 

לכן, שימו לב שאתם נכנסים לאתר הר הביטוח הנכון, שכתובתו מסתיימת בסיומת gov.il והכותרת שלו מציינת כי זהו אתר של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. תראו שיש בו הפניות למחשבוני משרד האוצר השונים בתחום הביטוח והפניה לאתר הר הכסף לאיתור קרנות פנסיה וחיסכון.

רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?
התקשרו 03-7141320 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?
התקשרו
03-7141320
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
third image
insurance-renewal