אלה הסעיפים הכי חשובים בביטוח הרכב

מהיום שקיבלנו את רשיון הנהיגה, למדנו כי קיימים שלושה ביטוחים לרכב: חובה, צד ג’ ומקיף. עוד הסבירו לנו כי ביטוח מקיף כולל בתוכו את צד ג’ ובזה בערך נגמרת כל תורת ביטוחי הרכב. אבל מדובר בטעות שעלולה לעלות לנו בסכום כסף רציני. אם נסתכל על ענף הביטוח המקיף, נגלה פוליסות ברמות שונות המכילות רכיבים שונים. מה הם הסעיפים החשובים בביטוח מקיף ומהי הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם? בכתבה שלפניכם.

עולם הביטוח וביטוחי הרכב בפרט נראה לרבים כמו עולם קבוע שלא משתנה. יותר משהדבר לא נכון, הוא בעיקר פוגע בצרכן שכיום יכול לערוך השוואות בין ביטוחים ולרכוש פוליסות המתאימות עבורו, כאלה שהן המשתלמות ביותר ולאו דווקא הזולות ביותר. הדבר נכון במיוחד לביטוחי המקיף לרכב.

בואו נתחיל בבחינת הסעיפים עליכם להתחשב בבחירת הביטוח המקיף הנכון עבורכם

  • כיסוי לאביזרים ותוספות ברכב: רבים מאתנו מסתפקים ברכבים סטנדרטים המגיעים מהיצרן או נמכרים לנו כיד שנייה, אבל רבים אחרים נהנים לעצב את הרכב בהתאמה אישית באביזרים ובתוספות שאינם חלק מהמפרט הבסיסי של הרכב ושהשווי שלהם יכול להגיע לאלפי אם לא עשרות אלפי שקלים. כיום חברות הביטוח מציעות לכלול גם אביזרים ותוספות אלה ברכישת פוליסת הביטוח המקיף.
  • ביטוח מראות ופנסים: אביזרים אלה אולי לא יקרים ביחס למרכיבים אחרים ברכב, אבל הם עלולים לגרום לכם להרבה כאב ראש בגלל הנטייה שלהם להשבר או להנזק על רקע היותם בולטים ועדינים יחסית. כך שבפועל, הטיפול וההחלפה שלהם יכול להגיע להוצאה כבדה. וידוא כי קיים סעיף המבטח מפני אלה יכול לחסוך לכם מאות אם לא אלפי שקלים במצטבר.
  • גובה ההשתתפות העצמית: מרכיב חשוב ביותר שיש להתייחס אליו הוא גובה ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה. בפועל יתכנו מקרים שהביטוח המקיף לא יכסה את הנזק הנגרם, או יכסה באופן חלקי ביותר. אנחנו ממליצים לכם לא להתפשר על הסעיף הזה. חברת הפניקס לדוגמה, מציעה במסלול של “נהג זהיר” פטור מהשתתפות עצמית כלומר, כיסוי מלא של הנזק במקרה של תאונה כאשר הנזק עולה על סכום ההשתתפות העצמית שבפוליסה.
  • שירותים נוספים: שירותים חשובים כמו שרותי גרירה או אספקה של רכב חלופי בזמן שהרכב במוסך או אם חלילה נגנב, יכולים להראות פחות רלוונטיים אבל מאד משמעותיים במקרים של תאונה או השבתה של הרכב. כדאי לבדוק לאילו הטבות אתם זכאיים ביחס למרכיבים הללו.

לשורת הסעיפים הללו כדאי להכניס סעיפים נוספים כמו האם אתם זכאים לתמיכה משפטית במקרה של פגיעה בצד ג’ או האם אתם זכאים לתוספת פיצוי במקרה של רכישת רכב חדש מאותו הדגם של הרכב שהושבת ואחרים.

 

הביטוח המקיף המותאם לצרכים שלכם והמשתלם ביותר עבורכם

חברת הפניקס משווקת את “הפניקס זהיר” – מסלול של ביטוח מקיף לנהגים זהירים שלא עמדה כנגדם תביעה בשנתיים האחרונות. אלה זכאים לפוליסה שהיא לא רק משתלמת מבחינה כלכלית אלא גם מציעה את הסל המקיף ביותר של הטבות, כאשר כל אלה שציינו כלולות בפנים ועוד הרבה אחרות.

אל תתפשרו על הביטוח המקיף. כשאתם באים לרכוש פוליסה תוודאו כי כל הסעיפים הרלוונטיים לכם ולאורח החיים שלכם קיימים וכי הפוליסה משתלמת עבורכם.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
most-important-items-in-car-insurance