איך עושים ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

חברות הביטוח תמיד שואלות לגבי העבר הביטוחי. למה זה כל כך חשוב, מה עושה נהג צעיר ללא עבר ביטוחי, ואיך אפשר לחסוך בעלויות הביטוח? הנה כל מה שצריך לדעת בנושא.

בכל רכישה של ביטוח רכב שואלות חברות הביטוח את אותן השאלות. אותו שאלון דיגיטלי שכמעט כל אחד ואחת מכם כבר מילאו לפחות פעם אחת בחייהם. התבקשתם לספק את נתוני הרכב לצד נתונים אישיים כמו מגדר ומצב משפחתי ונתונים הגיוניים יותר כמו גיל ושנות ותק על הכביש. רק שתדעו, שאלה וגם אלה הגיוניים  וחלקם משפיעים על מחיר הפוליסה שלכם.

אבל אז תמיד מגיע הסעיף ששואל לגבי העבר הביטוחי שלכם. ואם אתם חדשים בתחום רכישת ביטוח הרכב בעצמכם – זה השלב בו אתם נתקעים.

 

מה זה עבר ביטוחי?

עבר ביטוחי הוא ביטוי לתיעוד היסטוריית התביעות שלכם בביטוח הרכב בשלוש השנים האחרונות. אם הייתם מעורבים בתאונה ותבעתם את חברת הביטוח לפיצוי או לשיפוי בעבור הנזקים, היא תתועד כשורה בעבר הביטוחי שלכם. שלוש שנים ללא תאונות ותביעת לביטוח הרכב הן עבר ביטוחי נקי.

אם אתם מחדשים ביטוח רכב מקיף או צד ג’ באותה חברת ביטוח, ובכן היא כבר מעודכנת לגבי ההיסטוריה שלכם, במעבר לחברה אחרת, תתבקשו לספק מסמך עבר ביטוחי מזו הקודמת. הוא שמאשר את ניקיון העבר הביטוחי שלכם.

נהגים ותיקים בעלי עבר ביטוחי נקי מתוגמלים ע”י חברת הביטוח במחירים נמוכים יותר של הפוליסה. זאת לעומת נהגים עם תיעוד של תביעות, כאלה שהסיכוי שיגיעו שוב למצב של תביעת ביטוח הוא גבוה יותר. זה הכל עניין של סטטיסטיקה והסתברות והן הבסיס לתמחור כל פוליסת ביטוח רכב.

כך גם הרכב עצמו שבשנים האחרונות משפיע באופן משמעותי על מחירי הביטוח. רכבים שמותקנות בהן מערכות בטיחות אקטיביות למניעת תאונות מורידים את הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים ומסייעים למבוטחים להפחית בהוצאות ביטוח החובה לרכב.

 

ביטוח רכב לנהגים חדשים ללא עבר ביטוחי

קיימת קבוצה אחת בלבד של נהגים שאין לה עבר ביטוחי ואלה הם הנהגים החדשים. מאחר ואלה הם הקילומטרים הראשונים שלהם על הכביש, הם מעולם לא אחזו בביטוח רכב ובוודאי לא הגישו תביעה – פשוט אין להם היסטוריה. עבר ביטוחי חסר (בניגוד לעבר ביטוחי נקי) מייקר הלכה למעשה את פוליסת הביטוח. זה לא המסמך עצמו שחסר, אלא המספרים שמעידים על סיכוי גבוה יותר של נהגים כאלה להיות מעורבים בתאונת דרכים.

נהגים חדשים מעורבים יותר בתאונות ביחס לחלקם באוכלוסייה, אמנם לא פעם בשל התנהגות פרועה ומסוכנת על הכביש, אך פעמים רבות גם בשל חוסר ניסיון ותגובות בלתי נכונות, לחץ ונהיגה לא נינוחה וכדומה. התוצאה מבחינת חברת הביטוח היא דומה.

אותו שאלון שהזכרנו כמה פסקאות אחורה מבטא בעצם את ההתאמה האישית של פוליסת הביטוח לנהג או לנהגת כמו גם לרכב בו הם נוהגים. וכך, נהגים שמועדים לתאונה ברמה גבוהה יותר יקבלו הצעת מחיר גבוהה יותר בשל הסיכון שלוקחת חברת הביטוח בעצם הענקת כיסוי וביטוח עבורם.

 

עבר ביטוחי בפוליסה של ההורים

בתוך קבוצת הנהגים ללא עבר ביטוחי מסתתרים יצורי כלאיים והם נהגים-לא-חדשים ללא עבר ביטוחי. אלה שיש להם כבר ותק של למעלה משנתיים על הכביש, אך כל קילומטר שעשו עד היום, היה מבוטח תחת ביטוח הרכב של ההורים. מחד, מאחוריהם אי אלו שעות נהיגה ללא תאונות, מאידך אין כל תיעוד לנהיגתם הזהירה וחסרת התביעות זאת מאחר והעבר הביטוחי מקושר לשם בעל הפוליסה, כלומר – ההורים.

במקרה כזה יש לשאול את חברת הביטוח האם היא מקבלת כגושפנקא וכהוכחה לעבר ביטוחי קיים ונקי את תיעוד היעדר התביעות של בעלי הפוליסה בה היה רשום עד היום.

הפניקס סמארט מאפשרת לכם למשוך את העדר התביעות מההורים וזאת במידה ואתם רווקים עד גיל 35, שגרים עם ההורים ובכפוף לתנאים נוספים. בנוסף עליכם להגיש טופס הצהרה חתום המעיד כי אכן נהגתם ברכב של ההורים.

 

ביטוח רכב לנהג צעיר

קיבלתם רישיון ואתם מבקשים לרכוש ביטוח רכב לנהגים צעירים ללא עבר ביטוחי? בדקו אצל חברת הביטוח אילו מוצרים ייחודיים היא מציעה לכם וכיצד תוכלו להפחית בעלויות הביטוח המיוחדות שלכם. יותר מזה, מוצרי ביטוח דיגיטליים מאפשרים לכם לצבור עבר ביטוחי משלכם, גם אם אתם רשומים בפוליסה של ההורים.

חברות רבות כבר מציעות היום ביטוח רכב ייחודי לנהג צעיר שמבוסס על תשלום לפי קילומטר. כמו הפניקס צעיר, זהו ביטוח דיגיטלי שמשתמש ברכיב המותקן באוטו שמחובר לאפליקציה ייעודית בסמארטפון של הנהג או הנהגת הצעירים ומאפשרת להם להפעיל ולכבות את הביטוח בתחילתה וסופה של כל נסיעה.

כשנהג צעיר עוד משתמש ברכב של ההורים, ביטוח הרכב הייחודי שלו יוצמד לפוליסה הקיימת של ההורים. זוהי פוליסה שכמו משתמשת בביטוח המקיף של ההורים, אך למעשה נפרדת ורשומה על שם הנהג הצעיר (ביטוח חובה + מקיף) וכך, הלכה למעשה, הוא צובר עבר ביטוחי משלו.

 

איך מפחיתים בהוצאות הביטוח?

אם לסכם, נהגים צעירים ללא עבר בטיחותי יאלצו לשלם בשנותיהם הראשונות על הכביש פרמיית ביטוח גבוהה יותר. יש באפשרותם להפחית בהוצאות אלו בכמה דרכים: רכישת ביטוח רכב ייעודי לנהגים צעירים והתקנת מערכות בטיחות אקטיביות ברכב (אלא אם הן כבר מותקנות במפעל היצרן).

בגיל 24 יוכלו לשים לב לשינוי לטובה בפרמיית הביטוח, זאת משום שאינם נחשבים עוד לצעירים. ירצו להמשיך ולשלם פחות על הביטוח? ינהגו בצורה אחראית ובטוחה וימנעו מתאונות. הגשת תביעת ביטוח תייקר את הפוליסה הבאה שיחדשו או ירכשו.

 

רוצים לדעת אילו ביטוחי רכב מתאימים לכם?

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
no_background