הקיץ תיכף כאן, כך תשמרו על הרכב בתקופת הקיץ (והקורונה)

הקורונה (כמעט) מאחרינו והקיץ (ממש) לפנינו והתקופה הזו מחייבת אותנו לוודא כי הרכב שלנו כשיר לנהיגה – לפני החום הגדול ואחרי הסגר הארוך. מה עושים? בכתבה שלפניכם.

על מנת שהרכב שלכם יהיה מוכן לקיץ הישראלי רצוי לנקוט בשורה של צעדים שיעזרו לכם ולרכב להתמודד בצורה טובה יותר עם הקיץ הישראלי הלוהט, בעזרת ההמלצות הבאות תוכלו למנוע סכנות מיותרות לכם ולרכבכם. בואו נתחיל.

 

בדיקת צמיגים

בקרב הנהג הישראלי התקבעה תודעה שצמיגים בודקים בחורף כדי להמנע מהחלקה ואיבוד שליטה בכביש רטוב. אבל חשוב לזכור שגם הקיץ טומן בחובו סכנות. המרכזית שבהן היא התחממות ופיצוץ הצמיגים כתוצאה מלחץ אוויר נמוך. שימו לב: אם הרכב חנה במשך תקופה ארוכה במהלך ימי הסגר, קיים סיכוי גבוה שהצמיגים איבדו לחץ אוויר בהדרגה. תופעות דומות שחשוב להערך אליהן היא התייבשות הצמיג במזג אוויר יבש או סכנת החלקה בכבישים רטובים כתוצאה מהשקייה. לכן, חשוב להיות עירניים לגבי איכות הצמיגים ולוודא כי הם בלחץ אוויר מתאים וכן, אינם יבשים או סדוקים.

 

איכות המזגן

המזגן הופך בקיץ הישראלי המהביל לפריט הכרחי, השומר על עירנות הנהג. המלצתנו היא לבדוק את מצב הרצועה של המדחס ואת המסנן הפנימי של המזגן. עמידה ממושכת של הרכב יכולה לפגוע במערכות הללו וגם להוביל להתפתחות של עובש ובקטריות בתעלות האוורור. לכן אם אתם נתקלים באחת או יותר מהתופעות הללו, או אם המזגן “סתם” מקרטע, יש לטפל זאת לפני בוא החום הגדול.

 

מצבר לרכב

בקיץ המצבר הוא אחד הרכיבים ברכב שעובדים הכי קשה וזאת, על מנת שיוכל לספק כוח למזגן ולמאווררים של הרדיארטור. קחו בחשבון שאם לא הפעלתם את המנוע במהלך הסגר, המצבר לא קיבל את הכוח הדרוש לו ולכן אם לא עשיתם זאת – תנו למנוע לרוץ ולמצבר להטען מחדש. אם המצבר שלכם כבר ישן, זו הזדמנות “להתרענן” במצבר חדש- ואם אתם כבר לקוחות הפניקס תוכלו גם להנות מ-40% הנחה על מצבר חדש.

 

מערכת הקירור

מערכות הקירור של המנוע (אל תתבלבלו עם מערכות המיזוג) מונעות ממנו להתחמם – תופעה מוכרת בתנאי שרב ובעמידה בפקקים. כדי להמנע ממצב זה עליכם להקפיד על שמירה על מפלס קבוע של נוזל קירור קבוע וצינורות גומי הנמצאים בתוך המנוע שלא יהיו סדוקים. צריך לקחת בחשבון שאם הרכב עמד עמידה ממושכת ללא שימוש, יתכן ולא יהיה מספיק נוזל קירור ואז נסיעה ברכב עלולה לגרום להתחממות המנוע ולנזק בלתי הפיך.

 

מרכיבים נוספים שכדאי לזכור

בקיץ קיימת נטייה להצטברות אבק על השמשות ולכן עלינו לוודא כי מיכל המים לניקוי השמשות מלא והמגבים תקינים. בנוסף, השמש הישראלית עושה שמות לצבע של הרכב, להגה ולמושבים. לכן, רצוי למרוח שכבת וקס על גוף הרכב ולהשתמש בכיסויים להגה ולמושבים כדי להגן עליהם ככל שניתן.

 

ועוד אחד חשוב שמשלים את ההכנות לנסיעה

אם הגעתם עד פה וביצעתם את שורת הפעולות שהמלצנו עליהן, אתם מספיק אחראיים לבחון שוב את פוליסות הביטוח שברשותכם. בהקשר הזה, כדאי שתדעו שבניגוד לדעה הרווחת, דווקא בקיץ מתחוללות תאונות רבות יותר מבחורף. ניתן להסביר זאת בתנאי נסיעה קשים ובחוסר הסבלנות של הנהגים. לכן, אם אתם מבוטחים בביטוח חובה בלבד, זו הזדמנות לשדרג לביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף.

רגע לפני הקיץ אנחנו מציעים לכם מבצעים אטרקטיביים לביטוחים השונים. אם החלטתם ללכת על ביטוח צד ג’, אנחנו מציעים גבול אחריות מוגדל של 2,000,000 ש”ח, ובנוסף מאפשרים למבוטח גם ליהנות מייעוץ וליווי משפטי בסכום של עד 15,000 ש”ח. ואם החלטתם על ביטוח מקיף, אנחנו מציעים שורה של מסלולים המאפשרים לכם לבנות את הביטוח הנכון עבורכם, כולל סעיפים כמו ביטול השתתפות עצמית או הכרה בנזק של 50% כטוטאל לוס המקנה למבוטח פיצוי מלא על שווי הרכב.

לסיכום, הקיץ והשהיה הממושכת בבית קורצים לנו לצאת ולטייל ולנצל את הרכב לנסיעות ממושכות. רגע לפני שאנחנו נהנים מההזדמנות, חשוב לזכור שהכביש יכול להיות מסוכן לא פחות מהקורונה ובמזג אוויר חם, על אחת כמה וכמה, ועל כן חשוב להערך לכך בהתאם.

קיץ חמים ונעים.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
prepare-the-vehicle-for-the-summer