חיסכון בדלק: 7 טיפים לנהג החכם

צמיגים מנופחים, הימנעות מבלימות יתר, בחירת סוג הרכב ותחזוקה נכונה. לפניכם כמה טיפים חכמים שיסייעו לחיסכון משמעותי בדלק – ובכסף.

מבין ההוצאות השוטפות באחזקת הרכב, ההוצאה על הדלק היא הכבדה ביותר ומורגשת היטב בהוצאות החודשיות שלנו. עם זאת כדאי לדעת שיש מה לעשות בנדון ובאמצעות כמה מהלכים פשוטים להביא לחיסכון משמעותי בצריכת הדלק. הנה הם לפניכם.

עוד קודם לכן, אם נעשה חשבון פשוט נמצא שצרכן הדלק הממוצא ממלא דלק אחת לשבוע בסכום כולל של 200-300 ש”ח. כלומר מדובר על הוצאה של מעל 10 אלף ש”ח בשנה וזאת על בסיס הערכה שמרנית המבוססת על היקף נסיעה מצומצם יחסית. החדשות הרעות הן ש(עדיין) לא ניתן להחזיק רכב מבלי להוציא כסף על דלק, אבל החדשות הטובות הן שיש מה לעשות כדי להביא לצמצום ההוצאות בצריכת הדלק.

 

להלן 7 טיפים מועילים ליישום שיעזרו לכם רבות בחיסכון בדלק – ובכיס:

  1. הקפידו על צמיגים מנופחים – צמיגים תקינים הם מרכיב מכריע בבטיחות בנהיגה! הם אלו האחראים על הבלימה או האצה, נוחות נסיעה, יכולת ניקוז מי הגשמים וניווט. ולצד כל אלה, יש להם משקל בצריכת הדלק של הרכב. המלצתנו היא לבדוק אחת לכמה שבועות את לחץ האוויר בצמיגים ולהקפיד להחליף אותם מדי 4-5 שנים ובכך, להבטיח נסיעה בטוחה וחסכונית יותר ברכב.
  2. לא לסחוב משקל מיותר – לרבים מאתנו יש נטייה להשתמש ברכב כאל כלי קיבולת למטען, הרי לשם כך קיים תא המטען לא? כדאי לדעת שככל שהרכב נושא משקל רב יותר, כך גדלה בהתאמה הצריכה על הדלק. המלצתנו היא להוריד מהרכב חפצים מיותרים ששוכבים בו ללא שימוש.
  3. הקפידו על מהירות נכונה, הימנע מבלימות מיותרות – אמנם ההמלצה הזו כאילו נלקחה מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אבל מתברר שנהיגה זהירה ללא בלימות או האצות מיותרות היא גם משתלמת ויכולה לחסוך גם עד 20% (!) מצריכת הדלק החודשית.
  4. הקפידו על תחזוקת הרכב – שמירה על תחזוקה תקינה של הרכב היא לא רק בטיחותית יותר אלא גם חסכונית בדלק. המלצתנו היא להקפיד להגיע לטיפולים סדירים ולוודא שהמנוע עובד כהלכה ושמן המנוע תקין.
  5. בחרו תחנות דלק זולות – אמנם פערי התמחור של הדלק בתחנות דלק בישראל הוא נמוך יחסית בהשוואה לעולם, אבל הוא קיים. יכול להיות שבמילוי בודד תחסכו במקרה הטוב שקלים בודדים, אבל בהסתכלות לטווח ארוך אפשר לחסוך לא מעט אם רק נשכיל לסמן מראש מה הן התחנות שבהן הכי משתלם למלא דלק.
  6. בחרו רכב חסכוני בדלק – העלייה במודעות להשלכות השליליות שבצריכת דלק הובילה מדינות בעולם לנקוט במהלכים רגולטוריים המעודדים שימוש ברכבים חסכוניים בדלק, אם באמצעות מנועים קטנים וחסכוניים או באמצעות מנועים משופרים טכנולוגית, היברידיים או חשמליים. המלצתנו היא כי בבואכם לרכוש רכב חדש, תתייחסו למרכיב הנ”ל כשיקול בקבלת החלטה באשר איזה רכב לקנות.
  7. חשבו את צריכת הדלק – הטיפ הזה בוחן למעשה עד כמה אתם מיישמים ביעילות את כל הטיפים שהצענו פה. להערכתנו שימוש נכון בהם יביא לכם לחסכון כספי משמעותי מדי חודש.

עברתם והפנמתם את ההמלצות? נהדר. עכשיו רק צריך ליישם אותן ולהבטיח כי הנסיעה לא תהיה רק בטוחה, אלא גם חסכונית יותר.

חיסכון בהוצאות הרכב היא פונקציה מתבקשת, שיכולה בטווח ארוך לחסוך משאבים רבים. לצד החיסכון בדלק, ניתן גם לחסוך בעלויות הביטוח המקיף לרכב. איך זה קורה? באמצעות ביטוח חכם המותאם לצרכים שלכם.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
save_fuel