הרכב לא זז מהחניה? כך תשמרו עליו

יש תקופות, כמו למשל במקרה של נסיעה ארוכה לחו”ל, בהן המכונית שלנו עומדת ללא תזוזה בחניה. מסתבר שהמצב הזה לא אידיאלי לכלי רכב וחושף אותם לסכנות. קיבצנו עבורכם כמה טיפים שיסייעו לכם לשמור על המכונית, ועוד טיפ אחד שיחסוך לכם כסף

אחד הדברים שאפיינו (ובמידה מסוימת עדיין מאפיינים) את תקופת הסגר והגבלות הקורונה, היתה העובדה שעקב המצב הרבה מאוד מכוניות עמדו בחניה ללא שימוש. אנחנו נוטים לחשוב על בלאי של רכבים כתולדה של נסיעה ושימוש רב, אך מסתבר שגם עמידה ממושכת בחניה גובה מהמכונית מחיר וחושפת אותה לסכנות. תקופות ארוכות בהן הרכב לא נמצא בשימוש הן נחלת רבים גם בימים כתיקונם, למשל כשעל הפרק עומדת נסיעה ממושכת לחו”ל. הנה כמה טיפים שמומלץ להכיר כאשר הרכב נמצא בתקופת השבתה.

 

מצברים מרוקנים

‘טעינת מצברים’ היא סיבה נפוצה לחופשה ממושכת בחו”ל, אבל כדאי לזכור שבזמן שאנחנו טוענים את המצבר שלנו בחופשה, המצבר של הרכב מתרוקן. מה עושים? בשלב הראשון מוודאים ששום מערכת חשמלית לא נותרה דלוקה. מעבר לזה, אם יש קרוב משפחה או חבר שיכול פעם בשבוע לקחת את המכונית ל-20 דקות נסיעה שבמהלכה המכונית תטען את המצבר, הרי זה מבורך. שימו לב שחשוב שתהיה נסיעה ממשית למשך כמה דקות, לא די בהדלקת הסוויץ’ וחימום המנוע לדקה או שתיים – טעינת המצבר מתרחשת בנסיעה והיא דורשת זמן.

 

כיסוי הרכב

שמש ישירה, אבק וציפורים נוטים להשאיר את חותמם על רכבים עומדים. מעבר לעובדה שרכב מוזנח ברחוב או בחניון מהווה סוג של הזמנה לפורצים וחסרי בית, הקוקטייל הזה של שמש, אבק והפרשות ציפורים יכול לפגוע בצבע, לעודד קורוזיה ולגרום לרכב נזקים נוספים. אחרי כמה שבועות בהן הרכב יהיה חשוף לחסדי היונים והשמיים, הנזק עלול להיות כזה שגם אחרי שטיפה יישארו כתמים וסימנים. חבל. בכמה עשרות שקלים ניתן לרכוש כיסוי בד או פלסטיק שייתן לרכב הגנה מהמפגעים שציינו.

 

חניה במקום בטוח

כפי שכבר הבנו מהסעיף הקודם, רכב שלא זז מושך תשומת לב. לכן חשוב להקדיש מחשבה למקום בו בוחרים להחנות אותו. פתרון אפשרי אחד הוא חניה פרטית סגורה או גישה לחניון מאובטח, אך להרבה אנשים אין אפשרות כזו והם נאלצים להחנות את הרכב במקום ציבורי. ההמלצה היא להחנות את הרכב במקום מואר ומרכזי עם הרבה תנועה של הולכי רגל ולא ברחוב צדדי ושקט מהסוג שמאפשר תנאי עבודה נוחים לפורצים. מנגד חשוב לבחור במקום בו לא סביר שהנוכחות של הרכב תייצר הפרעה ושאין סכנה שייפגע ממכוניות חולפות.

 

‘השבתת’ הרכב חוסכת כסף

נקודה נוספת ששווה להכיר ולקחת בחשבון, היא שחברות ביטוח כמו הפניקס, מאפשרות למבוטחים בביטוח המקיף להשבית את הרכב ולקבל בתמורה החזר  של דמי  ביטוח (בהתאם למשך ההשבתה). השבתת הרכב היא ויתור על הכיסוי בזמן נהיגה אך הותרת כיסוי למקרים כמו פריצה, גניבה, נזקי טבע או כל נזק אחר שנעשה לרכב בזמן שעמד בחניה. קחו בחשבון שפרק הזמן המינימלי ל’השבתה’ הוא של 30 יום, כך שהפתרון הזה אינו רלוונטי לנסיעות קצרות יותר.

 

 

 

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
the-vehicle-did-not-move