הגרר מתעכב? 6 דברים שאפשר לעשות במהלך ההמתנה לצד הרכב לשירותי הדרך

זה קורה לא מעט, זה בד”כ קורה ביום הכי עמוס, הכי קר, הכי גשום או דווקא ביום של חמסין שובר שיאים וברגע הכי פחות מתאים. לא שיש רגע מתאים לזה. אתם נוהגים בכביש ונורת אזהרה חמורה נדלקת ברכב/ עשן עולה מתחת למכסה המנוע/ המנוע פשוט כבה או כל דבר אחר שהופך את היום לדבר אחר לגמרי ממה שתוכנן.

אתם עוצרים בצד, מביטים בלוח השעונים, מביטים בשעון, מביטים בטלפון, מביטים בשמיים, אולי מניחים ראש על ההגה, רגע לפני ההתמודדות עם המציאות החדשה. “זה בדיוק מה שחסר לי עכשיו” אתם אומרים בקול לאף אחד ברכב.  

אם היינו בסרט אנימציה בדיוק ברגע זה נורת רעיון הייתה נדלקת מעל ראשכם, מלווה בצליל של חיוביות, כשאתם נזכרים כי בביטוח המקיף שלכם נכללים גם שירותי דרך. לפחות מכאן הדרך לסיוע ולחילוץ מתקצרת בהרבה.

שירותי דרך, גרירה וחילוץ הם תוספת לביטוח מקיף או צד ג’ ומספקים סיוע ושירות 24/7 לרכבים שנתקעו או זקוקים לעזרה. זה יכול להיות באמצע הדרך לאילת או ממש מתחת לבית, כשהרכב לא מגיב לסיבוב המפתח בסוויטש.

שירותי הדרך כוללים אספקת דלק לנהג שנתקע עם מיכל ריק והתחנה הקרובה רחוקה מדי – במקרה כזה תגיע ניידת שירות שתמלא את המכל כך שיספיק עד לתחנת הדלק הקרובה (כמובן שהדלק עליכם); הם כוללים סיוע בהחלפת הגלגל התקול, עזרה בהתנעת הרכב בעזרת כבלים והם כוללים גם שירותי גרירה. הגרר מגיע כשצריך גרר, לכל מקרה אחר מגיעה ניידת שירות.

אז יש לכם ביטוח מקיף שכולל שירותי דרך ואתם עם הרכב בצד הדרך. תקשרתם בקלות עם חברת הביטוח וניידת שירות עם טכנאי כבר בדרך אליכם (בטווח זמן שקבוע אצלכם בפוליסה). שני כלי רכב נפרדים מבצעים שירותי דרך כמו שהזכרנו ושירותי גרירה. ניידת השירות אינה גרר, אלא מעין מוסך נייד עם כל מיני כלים לאיתור תקלות ברכב ותיקונן, שלא במוסך. מגוון של סיבות יכולות להביא רכב לעמוד בצד, רבות מהן ניתן לפתור במקום לפחות עד שמגיעים למוסך. רכב שמתחמם, מצבר שהלך, מחסור במים, חור בצינור כלשהו ועוד – אלה דברים שטכנאי שירותי הדרך יכול לתקן, למלא, להטעין, לסתום וכולי.

הטכנאי בודק את הרכב וקובע מה ניתן לעשות. לעיתים הוא מציע פתרונות נקודתיים לתיקון זמני להמשך נסיעה עד למוסך, לעיתים הפתרון קבוע, ואפשר להמשיך לנסוע ללא דאגות, רק עיכוב קטן בדרך וממשיכים, בלי לחסל יום עבודה. אבל לעיתים נאלץ הטכנאי לקבוע כי אין באפשרותו לתקן ועל כן חייבים להזמין גרר. היום, בעודכם מנסים לעכל את מאורעות היום הזה עד עכשיו, אתם מבינים שהוא אחד ה”לעתים האלה” כלומר, אם היום שלכם התחיל פחות טוב, ברגעים אלה הוא קצת מדרדר. אז מה עכשיו?

מחכים להיגרר? יש מה לעשות!

גרר הוא רכב די עסוק, כך שעל אף שצי הגררים שעובד עם חברות הביטוח הוא יחסית גדול, עדיין יכולות לעבור כמה שעות עד שיגיע הגרר. מה עושים? יש לנו כמה אפשרויות מעולות בשבילכם להעביר את הזמן. אם אתם בסה”כ במרכזה של עיר רנדומלית, כל שנותר הוא למצוא את הקפה הקרוב. אבל כשמדובר בדרך בין עירונית, צריך למצוא פתרונות אחרים.

הסדירו בירוקרטיה. הסדירו את קבלת הרכב החלופי שלכם מול חברת הביטוח –  אם בביטוח המקיף שלכם כלול קבלת רכב חלופי, ובגדול להסדיר את המסמכים והאישורים מול חברת הביטוח. סה”כ עניין של כמה דקות.

הפיצו את החדשות


חשבו על כמות האנשים שצריך או סתם אפשר להודיע להם שהיום שלכם משתנה. לדחות את כל הפגישות שקבעתם, לחלוק את הרגע עם בן/ בת הזוג או הורים ולשתף בקבוצות וואטסאפ רלוונטיות של חברים ומשפחה ולקבל המון תמיכה בדמות אימוטיקונים וגיפים. כל קבוצה נגררת לחפירותיה שלה והופ חולפת שעה בלי ששמתם לב.
 

תעבדו

אחרי שקצת נרגעתם, חלקתם עם חצי עולם את צרת הבוקר, קיבלתם חיבוקים וירטואלים ואם אתם מאלה שכל מה שהם צריכים בשביל לעבוד זה אינטרנט – ובכן, כלי העבודה שלכם ביד. מיילים שמחכים לתשובה, מסמכים לקריאה, הזמנות להזמין, ספקים לסדר או תורים לקבוע וכן הלאה. יש לכם שעה-שעתיים של עבודה שיכולה עוד להוכיח את עצמה כיעילה.

הכינו את הרכב לגרר המתקרב


הוציאו ופנו חפצים אישיים שאתם רוצים שיישארו אתכם. לא הגרר ולא המוסך אחראים על דברי ערך ברכב. בתא הכפפות, בתא שליד הנהג, בתאים בדלתות מלפנים ומאחור ובתא המטען, עברו על הכל וקחו מה שחשוב. את השאר אפשר לסדר יפה על הדרך וגם לעשות ניקיון קטן לאוטו ולפנות בקבוקים, ניירות ופירורים. או! האוטו נראה פתאום יותר טוב נכון?

אל תשכחו לצפות בכמה סרטונים ששמרתם


 כמה סרטונים או פוסטים שמרתם לעצמכם בפייסבוק ומעולם לא חזרתם לראות? כמה תכנים שלחתם לעצמכם במייל או סימנתם כ”שווה קריאה איזה פעם” וזה מעולם לא קרה? ובכן, קבלו את הזמן המתאים ביותר לעבור על תיקיית השמורים וליהנות מכל התוכן שמתישהו בשנים האחרונות חשבתם שכדאי לשמור לעתיד. הימור שלנו? אתם עומדים למצוא כמה אוצרות משעשעים – מכאלה שממש לא תבינו מה חשבתם לעצמכם כששמרתם ועד כאלה מעולים, שתמצאו את עצמכם מעבירים הלאה (ומקבלים מגוון תגובות בסגנון ישןןןןןןן).

סופה של תקופה

בדיוק כשתתחילו ליהנות מהזמן הזה לבד, בעודכם מתגלגלים מצחוק מסרטונים טפשיים ברשת יגיע הגרר. הסתיימה תקופת ההמתנה, כשבסופו של דבר ייקח לו בערך 7 דקות להעמיס את הרכב מאחורה ואתכם בקבינה ולצאת לדרך לכיוון המוסך.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
things-to-do-when-waiting-for-the-tow-truck