12 טיפים להוזיל את ביטוח הרכב

להפחית את עלויות ביטוח הרכב זו כנראה שאיפה משותפת לכל נהגי העולם, כשאף לא אחת או אחד מהם יסכמו לגרוע מרמת השקט הנפשי שמעניקה להם הפוליסה

להוריד בעלויות ביטוח הרכב היא כנראה שאיפה משותפת לכל נהגי העולם, כשאף לא אחת או אחד מהם יסכמו מן הסתם לגרוע מרמת השקט הנפשי שמעניקה להם הפוליסה הזו, שמגנה על הרכב שלהם.

כולנו רוצים לדעת שאנחנו מוגנים מפני נזקים שעלולים להיגרם למכונית ששילמנו עליה ממיטב כספנו ומשרתת את רובנו מדי יום ביומו. להיות מכוסים מפני נזקים בעקבות תאונה או נזקים אחרים אותם מכסה הביטוח המקיף כמו נזקי מזג אוויר סוער, שריפות, רעידות אדמה, נזק מניסיון פריצה, גניבה של הרכב ועוד. השאלה היא מהן הדרכים לשמור על יריעת הכיסוי הזאת ועדיין לקצץ בהוצאות. אספנו 11 טיפים שיעזרו לכם למצוא את הדרך.

 1. השוואת מחירים. הטיפ הבסיסי כמעט בכל רכישה יקרה יותר מהרגיל. לבדוק כמה הצעות מחיר ולבחור בהצעה שמתאימה לכם ביותר. בביטוח חובה ומקיף לרכב – זו שמספקת את הכיסוי המתאים לצרכים שלכם ובעלויות הנמוכות ביותר.
 2. לנהוג בזהירות. כמו בכל פוליסת ביטוח, הפרמיה שאתם משלמים מגלמת את הסיכון שחברת הביטוח לוקחת בעצם ההתחייבות לבטח אתכם. נהגים ללא היסטוריית תביעות ביטוח רכב (ללא עבר ביטוחי) וללא שלילות רישיון בעברם זוכים לפרמיה נוחה יותר בביטוח הרכב. כל עוד תמשיכו לקבל בסוף כל שנה אישור היעדר תביעות מחברת הביטוח, שמעיד שלא הגשתם תביעת רכב במהלך תקופת הביטוח, תישאר הפרמיה שלכם בטווח הנמוך שלה. רשמו לפניכם שאפשר לקבל את טופס העבר הביטוחי שלכם בחינם ובכל עת באתר הר הביטוח של משרד האוצר.

בכל אופן, אם חברת הביטוח רואה בכם נהגים בעלי סיכוי נמוך לתאונה היא מתמחרת את הפרמיה שלכם באופן אטרקטיבי יותר עבורכם. אם תאלצו להגיש תביעה במסגרת הביטוח המקיף לרכב לאחר תאונה צפו להתייקרות הפרמיה הבאה עם חידוש הפוליסה.

 1. לדעת מה משפיע על מחיר הפוליסה. ברגע שמבינים מהם הפרמטרים שמשפיעים על פרמיה לביטוח רכב, לכיוון מעלה או מטה, אפשר לנסות לחתוך במקומות הנכונים. בביטוח רכב, הפרמיה תלויה בנתונים האישיים שלכם שמעידים על הסיכויים להיות מעורבים בתאונה ותלויה ברכב עצמו.

רמת התחכום של הרכב במניעת תאונה תסייע בהורדת מחיר הפרמיה וכך גם התקנה של מערכות מיגון למניעת גניבות. מאידך, רכב יוקרתי ומתקדם מייקר את הפוליסה בשל הפיצוי שהיא כוללת עבור ערכו לאחר גניבה או במצב של טוטאל-לוס.

נהגים חדשים ונהגים צעירים נחשבים לקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר לתאונות ולכן פוליסת ביטוח חובה או מקיף עבורם תהיה יקרה משמעותית מנהג ותיק, זהיר ונשוי, בן 30 ומעלה.

 1. מספר הנהגים בפוליסה. מאחר והכל שאלה של סטטיסטיקות והסתברויות לתביעת ביטוח, ככל שהפוליסה כוללת מספר רב יותר של נהגים שרשאים לנהוג ברכב, כך היא תתייקר. פוליסה עם שמות נקובים, כך שמלבדם איש אינו רשאי לנהוג ברכב, תדרוש פרמיה נמוכה יותר. אם אין לכם שותפים לרכב אתם יכולים להוריד בעלויות הביטוח שלכם בביטול הסעיף “כל נהג” בפוליסה.
 2. גיל הנהג. ההסתברות שנהג צעיר בן 23 יהיה מעורב בתאונה גבוהה יותר מנהגת בת 35 נשואה עם ילדים. הנתונים מוכיחים זאת שנה אחר שנה, כך שפוליסת ביטוח מקיף לרכב שכוללת נהגים מתחת לגיל 24 תהיה יקרה יותר. היא תתייקר עוד יותר אם יכללו בה נהגים מתחת לגיל 21. אם אין נהגים צעירים במשפחה, אין סיבה לפתוח את הפוליסה לגילאים האלו ולייקר אותה ללא כל סיבה מוצדקת. זה מה שנקרא להתאים את ביטוח הרכב לצרכים שלך.
 3. השתתפות עצמית. שימו לב לדמי ההשתתפות העצמית הנקובים בפוליסה ובמקרים מסוימים תוכלו לבדוק אם ניתן להגדילם עבור הוזלה בעלות הפוליסה. דמי השתתפות עצמית הם הסכום שתדרשו לשלם במקרה של תביעת ביטוח. גובה כל פיצוי שתקבלו יהיה בהתאם לעלויות הנזק ולתנאי הפוליסה ובניכוי דמי ההשתתפות העצמית.

סעיף ההשתתפות העצמית מאפשר לחברות הביטוח להוזיל את עלויות הביטוח, ע”י הצבת חסם לתביעות קטנות במיוחד. כשעלויות התיקון מתקרבות לדמי ההשתתפות מלמטה או מלמעלה, תביעת ביטוח הופכת לבלתי משתלמת ובוודאי כשגם הפוליסה העתידית צפויה להתייקר בשל כך.

כשאתם עושים השוואת מחירים ובודקים בין הצעה לביטוח מקיף לרכב זו לאחרת, שימו לב לסעיף דמי ההשתתפות העצמית ובדקו את גמישות חברת הביטוח ביחס אליו.

 1. ביטוח רכב לפי שימוש. אם אתם לא משתמשים כבדים ברכב, אם אינכם גומעים מרחקים בכל יום בדרך למשרד או במסגרת העבודה, יכול להיות שביטוח רכב לפי קילומטר ישתלם לכם יותר.

כדאי לכם להתעניין במוצרי ביטוח הרכב לפי שימוש שכוללים ביטוח חובה וביטוח מקיף. משלמים פרמיה בסיסית נמוכה לכיסוי הפיצויים לנזקים שנגרמים לרכב שלא בזמן נהיגה ופרמיה חודשית משתנה שנקבעת אך ורק בהתאם לשימוש ברכב.

ביטוחים לפי שימוש נשענים טכנולוגיות שונות בעזרתן ניתן למדוד באופן מדויק את כמות הנסועה שעשה המבוטח ולחייבו בהתאם לכך.

 1. ביטוח לנהג צעיר לפי שימוש. יש נהג או נהגת צעירים במשפחה? ביטוח לפי קילומטר עבורם ימנע את התייקרות פוליסת הביטוח הקיימת ויספק פתרון מקיף לבעיות ולעלויות שנתקלו בהן ההורים במהלך השנים.

ראשית, ביטוח לפי שימוש לנהג צעיר נשען על הפוליסה הקיימת של ההורים, כך שהתשלום החודשי עבורו מבטא אך ורק את זמן השימוש שלו ברכב. הפוליסה הקיימת לא מתייקרת.  

שנית, זוהי פוליסת ביטוח נפרדת כך שבמקרה של תביעת ביטוח בעקבות תאונה שהתרחשה בזמן הפעלת הכיסוי לנהג צעיר, לא תושפע הפוליסה העתידית שלכם ההורים  והיא לא תתייקר עקב התביעה. התאונה תתבטא בפרמיה המחודשת של הנהג או הנהגת הצעירה.

שלישית, מעקב  ובקרה. החיבור הדיגיטלי עליו נשענת הפוליסה מספק להורים מידע ונתוני אמת אודות תרבות הנהיגה של הילדים. הם יכולים לקבל התראות בזמן אמת אודות אירועים לא שגרתיים במהלך נסיעה כמו פניה חדה במיוחד, בלימה פתאומית וכדומה. ניתן לעקוב אחר היסטוריית הנסיעות שבוצעו, שעות מרחקים וכבישים.

 1. בחירה במוסכי הסדר. בו בזמן הרכישה של ביטוח מקיף, אתם נדרשים לבחור מראש באחד משני המסלולים לתיקון נזקים: טיפול במוסך הסדר או במוסך פרטי לבחירתכם. בחירה באחד המוסכים הפועלים בהסדר עם חברת הביטוח מפשטת את תהליך התביעה ומאפשרת לחברת הביטוח להוריד בעלויות הפוליסה.
 2. כיסויים ושירותים נוספים. כל חברות הביטוח מעניקות כתוספת לביטוח המקיף גם שירותי דרך וגרירה לטיפול או גרירה לאחר תאונה או בעת תקלה וכיסוי לשבר בשמשות ובמראות. לא כדאי לוותר על הרחבות אלו, שהופכות את רגעי המשבר לנוחים יותר.
 3. ביטוח לרכב שני. מחזיקים שני רכבים? אם אחד הרכבים הוא רכב ליסינג ממקום העבודה, שווה להתעניין בביטוח ייחודי לרכב שני ולהוריד בעלויותיו. הרכב השני הוא זה שבד”כ נעשה בו פחות שימוש והוא מסיע פחות נוסעים. הפוליסה הייחודית לרכב שני מתחשבת בעובדות אלו בתמחור הפרמיה ברמת סיכון אחרת, נמוכה יותר.
 4. אל תחכו לרגע האחרון. עוד טיפ בלתי מקורי או ייחודי לעולמות הביטוח ובכל זאת כדאי לזכור. אל תחכו עם חידוש ביטוח הרכב שעות ספורות לפני פקיעתו של הקודם, זה ימנע מכם לבצע סקר מחירים מקיף ואף לנהל מו”מ עם נציגי החברות השונות על הצעת המחיר שקיבלתם. ושימו לב שתמיד שווה לקבל הצעה מחברת הביטוח הנוכחית שלכם, פעמים רבות היא זו שתיתן לכם את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבור שנה נוספת ביחד.
רוצים להוזיל עלויות בביטוח הרכב?
התקשרו 03-7141320 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים להוזיל עלויות בביטוח הרכב?
התקשרו
03-7141320
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
second image
tips-to-decrease-the-insurance