מפחדים מגניבות רכב? כך תהיו מוגנים

כמעט 20,000 כלי רכב נפרצו או נגנבו בשנה החולפת. רוצים לחסוך מעצמכם את החוויה או לפחות להקטין את הנזק? הנה כמה נקודות למחשבה עבורכם.

ביחס לראשית העשור הקודם חלה ירידה משמעותית בגניבות הרכב בישראל. למרות הירידה בגניבות, המיוחסת להשלמת גדר ההפרדה, אנחנו עדיין מדברים על תופעה רחבה מאוד. רק בשנה החולפת נרשמו כ-20,000 מקרים של פריצה לרכב וגניבות רכב. הבשורות הטובות הן שניתן לצמצם את הסיכון לגניבה או פריצה של רכב באמצעות הקפדה על כמה כללים בסיסיים; ניתן להקשות מאוד על הגנבים באמצעים טכנולוגיים וניתן לחסוך את הנזק הכלכלי באמצעות פוליסת ביטוח מקיף.

 

כמה כללים שהגנבים לא רוצים שתכירו

הנה כמה כללים של ‘עשה’ ו’אל תעשה’ שיהפכו את החיים של הגנבים להרבה יותר קשים.

הכלל הראשון הוא הימנעות מהשארת הרכב במקום מבודד וחשוך. גנבים אוהבים לעבוד באופן דיסקרטי, אל תארגנו להם סביבת עבודה אידיאלית. מכונית שחונה במקום מואר ומרכזי תהיה מטרה הרבה פחות אטרקטיבית עבור גנב מאשר רכב החונה במגרש חשוך ומוסתר.

‘אל תעשה’ נוסף שאנחנו ממליצים לכם בחום לאמץ הוא הימנעות מהשארת תיקים וחפצים יקרי ערך כמו מחשבים נישאים ומצלמות בתוך המכונית. הסטטיסטיקה מוכיחה שהרבה מאוד ממקרי הפריצה לרכב אינם למטרת גניבת הרכב אלא מתוך כוונה למצוא דברי ערך שהושארו בו. על פי רוב מדובר בעבריינים מזדמנים או ‘מכורים’, שעבורם מראה של תיק באוטו הוא בבחינת איתות שאומר: “תשברו את החלון וקחו אותי”.

 

הטכנולוגיה בשירות האבטחה

בגזרה הטכנולוגית יש כמה סוגים של מערכות שעשויות למנוע את גניבת הרכב שלכם או להקל על איתורו. שילוב של כמה סוגי מערכות כאלה יכול לספק לרכב שלכם שכבת הגנה שתגרום לכאב ראש לכל גנב רכב.

במעגל הראשון יש את מערכת האזעקה. מערכות אזעקה אינן דבר חדש, אך יש היום מערכות מתקדמות שמוציאות חיווי מיידי למוקד אבטחה ובעל הרכב. במעגל השני תמצאו את ‘משבת המנוע’ האימובילייזר, שחלק ניכר מהרכבים בישראל מצויד בו, ש’משחרר’ את המנוע רק על פי קוד, וזה מכשול נוסף עבור גנבים. במעגל השלישי יש מערכות שמספקות מעקב GPS אחר הרכב וכך המשטרה יכולה לאתר אותו בקלות דקות אחרי שהתגלתה הגניבה.

קחו בחשבון שבמקרה של רכישת ביטוח רכב מקיף חלק מהפוליסות דורשות שתציידו את הרכב במעטפת הגנה כזו או אחרת. מה שמוביל אותנו לחלק האחרון של הסקירה.

 

ביטוח מקיף עם כיסוי לגניבת רכב

התנהלות ערנית יותר ומעטפת טכנולוגית בהחלט יצמצמו באופן משמעותי את הסיכון לפריצה לרכב או של גניבת הרכב, אבל למרבה הצער אין ביטחון של מאה אחוז. במרוץ החימוש שבין הגנבים לחברות האבטחה אף צד לא נח על זרי הדפנה ויש גנבי רכב שכבר הוכיחו יצירתיות ותושייה גם מול אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. התשובה הניצחת היא ביטוח רכב מקיף שמציע כיסוי מקסימלי במקרה של גניבת רכב או פריצה לרכב. לנו, בהפניקס smart, יש ביטוח מקיף המעניק כיסוי מורחב למקרה של גניבה או פריצה לרכב עם מרכיבים כמו רכב חלופי למשך 30 יום במקרה של גניבת הרכב, פיצוי מוגדל במקרה בו מדובר ברכב חדש וביטוח לשמשות או נזק נוסף שנגרם לרכב.

תוסיפו לזה ביטול השתתפות עצמית או השתתפות עצמית מופחתת ותקבלו חבילת ביטוח שבמציאות הישראלית היא משתלמת במיוחד.

 

 

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
vehicle-protection-from-theft