מי צריך ביטוח שמשות?

אתם אולי תתפלאו לשמוע, אך סדק, שריטה חמורה או שבר של ממש באחת משמשות הרכב אינם מקרה נדיר במחוזותינו. לעיתים זו סערת חורף שמעיפה חפצים כבדים, תולשת ענפים ואפילו מרסקת עצים שלמים ישר אל תוך הרכב החונה מתחת. לעיתים מדובר בכוונת זדון כמו ניסיון גניבת הרכב עצמו או חפץ יקר ערך שנשאר בו. ולפעמים זו כוונת זדון בדמות התפרעות חסרת מטרה של אי אלה משועממים ברחובות.

מקרים שכיחים ביותר הם כשחלקיקי אבנים עפות ממשאיות רכינה עמוסות. חלקיקים קטנים, אבל הרסניים לשמשה הקדמית. בדרכי עפר ובדרכים בלתי סלולות או בכביש מהיר עם חצץ שנשר מאותה משאית, החלקיקים ניתזים במהירות אחורה מגלגלי המכוניות היישר אל תוך השמשה של הרכב שמאחור. בום. שבר.

וכמובן, ששמשות הרכב עלולות להישבר גם במקרה של תאונה אבל אז הסיפור הוא אחר והתיקון יתבצע במסגרת הטיפול במוסך.

אבן חצץ קטנה שעפה מגלגל אחורי לשמשה שלכם עלולה ליצור בסה”כ שבר קטן בפינה שאינו מפריע לראייה, אך עלול להביא לחדירה של מים לרכב בגשם. בקיצור, כפי שכבר הבנתם, כיסוי ביטוחי על שמשות או כפי שקוראים לו בקיצור, ביטוח שמשות, הוא עניין שכדאי לשים לב אליו בעת רכישת ביטוח מתוך ידיעה שיש מצב שתשתמשו בו. האם תהיה השתתפות עצמית? האם זאת תביעת ביטוח שתעלה לכם את הפרמיה? לא. ועל כך נרחיב.

 

מה מיוחד בביטוח שמשות?

ביטוח מקיף מכסה החלפת שמשות, אבל זו למעשה תוספת נפרדת ולא רק סעיף בתוך הביטוח המקיף לרכב. תשאלו למה – שהרי שמשות הרכב הן חלק בלתי נפרד ממנו וביטוח חל על כל חלקי הרכב שהגיעו מהיצרן (לא כולל הג’אנטים שהתקנתם עצמאית), מדוע מחריגים את השמשות? ובכן, זה נעשה אך ורק מתוך הבנת הצרכים של המבוטחים, תדירות ואופי המקרים בהם נדרשת החלפה או תיקון שמשה.  

אתם בוודאי יודעים כי לכל תביעת ביטוח רכב של המבוטח יש השלכות על מחיר הפרמיה העתידית. זה נקרא עבר ביטוחי וכשיש כזה, חברת הביטוח מבינה שמדובר בנהג עם הסתברות גבוהה לתביעות ולכן דורשת לייקר את הפוליסה שלו. שמשות הן דבר אחר וזאת משום השכיחות הגבוהה של מקרים כאלו וברוב הפעמים אין מדובר באשמתו של המבוטח  ובעיקר משום שנהיגה עם שמשה שבורה היא עבירה על תקנות התעבורה. כלומר, נהג לא יכול לומר לעצמו שהוא מוותר על התיקון.  מסיבות אלו מפרידות חברות הביטוח בין הביטוח המקיף או ביטוח צד ג’ לבין הביטוח שמשות, כדי שתיקון השמשות לא ישפיע על מחיר הפוליסה בהווה או בעתיד ולא יביא להתייקרותה.

 

מבוטח שנאלץ לתקן או להחליף שמשה אמור לפנות לספק השירות מטעם חברת הביטוח ולתקן את השמשה ללא עלות וללא כל השפעה על הפוליסה וחשוב לציין – גם מרבית המקרים ללא השתתפות עצמית בכלל, כלומר באמת ללא דאגות ובראש שקט.

ולכן, כאשר מבררים על ביטוח מקיף לרכב חשוב לשאול על ביטוח שמשות.

איך ואיפה מתקנים שמשות לרכב?

בכל חברות הביטוח, הפעלת ביטוח שמשות לרכב נעשית בתחנות שירות מורשות בלבד וכאמור, ללא השתתפות עצמית. גם אם יש לכם זגג שמשות רכב אדיב ומקצועי ממש מתחת לבית, הכיסוי הכספי להחלפה או תיקון השמשה לא יהיה תקף אצלו – גם לא עם השתתפות עצמית.

אז, אם עץ נפל, משאית עברה או שמישהו ניסה לגנוב לכם את האוטו ואתם צריכים להחליף את אחת השמשות, תוכלו לעשות זאת בכמה דרכים. הראשונה היא ליצור קשר עם חברת הביטוח, לקבל את רשימת תחנות השירות של ספק השירות באזורכם וליצור קשר עם תחנת השירות הקרובה ביותר.

ישנן חברות שמעניקות שירות של החלפת מראה “עד אליך”. רכב שירות יגיע עם השמשה המתאימה לדגם הרכב שלכם ויחליף היכן שהרכב נמצא כמובן שישנם תנאים בהם תאלצו לעמוד על מנת שתוכל להינות משירות זה.

כדאי לדעת: במקרה של החלפת שמשה היא תוחלף בשמשה חלופית (כלומר לא מקורית של היצרן), זהה באיכותה למקורית ואשר עומדת בתקן המקובל בארץ. על השמשה המוחלפת קיימת אחריות הן על איכות המוצר והן על איכות עבודת ההתקנה.

דבר נוסף אליו יש לשים לב הוא נושא הגומיות, בעת החלפת שמשת הרכב יכול להיווצר מצב בו יש להחליף את הגומיות הסובבות את השמשה, יש לבדוק האם במסגרת כתב השירות של השמשות קיים כיסוי להחלפת גומיות.

אם נחזור לשאלה המתנוססת בכותרת מאמר זה – מי צריך ביטוח שמשות? אתם. ביטוח רכב באופן כללי מעניק לכל נהג שקט נפשי, ידיעה שברגעי האמת יהיה מי שיטפל בפרטים וידאג לכיסוי העלויות. ללא ביטוח שמגן עלינו, גם תאונה קטנה יכולה להוביל להוצאות גדולות, לכאב ראש של התעסקות בירוקרטית ופשוט לעוד תיק שאף אחד לא רוצה לקבל עליו. אף אחד מאתנו לא רוצה להוציא מכיסו את התשלום על תיקון שמשה שנמצאה שבורה בבוקר ואיש אינו יודע איך זה קרה, כולנו רוצים במקרה כזה להרים טלפון אחד ולדעת שתוך כמה שעות זה מאחורינו.

כשאתם מבצעים סקר שוק לרכישת ביטוח מקיף או צד ג’, שימו לב לתוספות שיכולות להפוך כל מקרה לפשוט יותר ולחסוך מכם הרבה כאב ראש. ובקיצור, לנהוג בראש שקט.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח הרכב

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
window-glass-insurance