חתונה ל-30 שנה: איך בוחרים ביטוח חיים אגב משכנתא?

רגע לפני שאתם נוטלים משכנתא לעשרות שנים, כדאי שתערכו היכרות מוקדמת עם ביטוח חיים למשכנתא – פוליסה אותה הבנק מחייב לרכוש כתנאי לקבלת המשכנתא. היכרות מוקדמת יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים ולכן ריכזנו עבורכם את כל מה שלדעתנו חשוב לדעת על הפוליסה.

אתם נמצאים זמן קצר לפני רכישת דירה וכבר בחרתם את הבנק שעמו אתם עתידים לחתום על הלוואה ארוכת השנים לכיסוי רכישת הדירה. אין זמן מתאים מזה להכיר היבט קטן בתהליך – ביטוח חיים אגב משכנתא. התנהלות נכונה יכולה לעזור לכם לשלם פחות על ביטוח זה, ולחסוך לכם סכום משמעותי בעלות הביטוח.

 

סוגי ביטוחי המשכנתא

למעשה ביטוח חיים אגב משכנתא הוא רק אחד משני סוגים של ביטוח הנדרשים למטרה זו. הראשון, ביטוח מבנה של הדירה, נועד לכסות את ההלוואה שנטלתם מהבנק למקרה  של  נזק כתוצאה משריפה, רעידת אדמה, שטפון נזקי טבע וסיכונים נוספים העשויים להשאיר את הלווה ללא קורת גג וחסר יכולת להמשיך ולשלם את החזר ההלוואה. באופן טבעי, הבנק מבקש להבטיח את כספו ע”י החזרת הנכס למצבו כפי שהיה טרם הנזק. מטרה זו משרתת את הבנק ואת הלווה גם יחד והיא מושגת באמצעות חברת הביטוח אשר מממנת את עלויות תיקון הנכס ו/או בנייתו מחדש.לאחר קרות הנזק…

ביטוח חיים למשכנתא, דומה בעיקרו לביטוח דירה למשכנתא ומטרתו לכסות את ההלוואה שלקחתם מהבנק, אלא שהוא פועל על היבט “החיים”. כלומר, אם אתם או בני זוגכם כתוצאה מפטירה חלילה, לא תוכלו להמשיך להחזיר את המשך יתרת ההלוואה, הבנק יקבל מחברת הביטוח, בכפוף לתנאי הפוליסה, פיצוי בגובה יתרת ההלוואה ואתם או יורשיכם תהיו פטורים מפרעון יתרת ההלוואה.

בניגוד למה עלול אולי להשתמע, הפוליסה מגנה אמנם על הבנק אך בעיקר עליכם, בכדי למנוע מצב שבו נקלעתם למצוקה עקב הרס הנכס או חלילה פטירתו של אחד מבני הזוג, וכעת אתם צריכים להחזיר את יתרת המשכנתא. עם זאת, עליכם לדעת כי ביטוח חיים למשכנתא עוסק אמנם בביטוח חיים, אך הוא אינו מהווה אלטרנטיבה לפוליסה של ביטוח חיים (ריסק) הנרכשת בנפרד ומאפשרת למשפחה המשך התקיימות כלכלית במקרה של פטירה של אחד המפרנסים. במקרה כזה, סכום הביטוח יועבר למוטבים בפוליסה ויאפשר להם המשך התקיימות למרות שאחד המפרנסים כבר לא מפרנס, לעומת פוליסת ביטוח חיים למשכנתא שהמוטב הוא הבנק וסכום הביטוח מועבר לבנק במקרה פטירה.

 

בוחרים בביטוח המשכנתא הנכון עבורכם

כמו בכל מוצר או שרות, אנו ממליצים לעשות סקר שוק ולהשוות, בוודאי כאשר מדובר במהלך עליו אתם צפויים לשלם שנים רבות. הנטייה של רבים היא לרכוש ביטוח משכנתא ישירות דרך הבנק המלווה. אמנם מדובר במהלך קל, זמין וכזה שאפשר לעשות “על הדרך”, מומלץ להשוות מספר הצעות ולבחור את הביטוח במחיר הטוב ביותר…

 

הפניקס מציעה  מספר מסלולים במסגרת פוליסת ביטוח משכנתא :

ביטוח חיים למשכנתא של הפניקס מציע שלושה מסלולים המותאמים לסוג ההלוואות שנלקחות מהבנק:

  • מסלול ביטוח המותאם להלוואה בה הקרן והריבית מוחזרות יחדיו, בתשלומים שווים ורצופים (הלוואת שפיצר),
  • מסלול ביטוח המתאים להלוואה בה הקרן מוחזרת בסוף התקופה, והריבית מוחזרת באופן שוטף (הלוואת בלון).
  • מסלול ביטוח המכסה סכום ביטוח חד פעמי שאינו יורד וכשההלוואה מצטמצמת ויורדת, המוטבים יקבלו את הפער בין יתרת ההלוואה ליתרת סכום הביטוח.

בחינת עלויות על ידי הלקוח נכון שתעשה לא רק בעת נטילת המשכנתא, אלא גם לאורך חיי ההלוואה.

 

ומה לגבי ביטוח הדירה כחלק מביטוח המשכנתא?

 

גם כאן הפניקס מציעה כיסוי מקיף ותנאים מיטביים עבור המבוטח הכולל בין היתר את המרכיבים הבאים:

  • כיסוי מפני שורה של סיכונים כגון אש, התפוצצות, נזקי טבע, רעידת אדמה וכו’.הכיסוי כולל גם נזקי צנרת למקרה של התבקעות צנרת הדירה או של דוודים ומיכלים השייכים לדירה.
  • זכויות הבנק בפוליסה הינן עד לגובה יתרת ההלוואה.
  • תנאי הפוליסה הינם בהתאם לפוליסה התקנית לביטוח דירה.

ועוד טיפ נוסף הנוגע לביטוח מבנה: מומלץ לבטח את מבנה הדירה במלוא עלות הקמתה מחדש, מאחר וסיכונים כגון אש, התפוצצות ורעידת אדמה עשויים לגרום לאבדן מלא של הדירה.

עכשיו, אחרי שקיבלתם את כל המידע החשוב על ביטוח חיים וביטוח רכוש  אגב משכנתא, אתם ערוכים לבצע את המהלך המרגש ולהתקדם בשקט ובבטחה לעבר הדירה שבבעלותכם.

 

 

נשמח לחזור אליך עם הצעה משתלמת לביטוח המשכנתא

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

נשמח לחזור אליך עם הצעה משתלמת לביטוח המשכנתא

התקשרו
03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
first image
mortgage-30-years-marriage