חיסכון במשכנתא בזמן הקורונה: ההזדמנות הכי טובה שלא שמתם לב אליה

משבר הקורונה מאלץ את כולנו לבחון את ההוצאות שלנו, היכן ניתן להדק חגורות ולהצטמצם. ומה הגיוני יותר מאשר הקטנת אחת ההוצאות החודשיות הגדולות ביותר בבתי אב רבים – תשלומי המשכנתא. הבנקים הזדרזו לתת הטבה בדמות דחיית תשלומי המשכנתא (לא חוסך לכם כסף בטווח הארוך), אך שימו לב שישנם דרכים נוספות לחסוך – בכתבה שלפניכם.

במרבית הבתים בישראל, החזרי המשכנתא הם התשלומים החודשיים הגבוהים ביותר.
בפתיחת משבר הקורונה בארץ הודיעו הבנקים כי ניתן לדחות את תשלומי המשכנתא ב-3 חודשים, תקופת גרייס אם תרצו, זו הטבה לזמן קצר, שלמעשה לאחר מכן תגדיל לכם את ההחזר החודשי ואת סך כל ההחזרים עבור ההלוואה.

כך שלמעשה לא מדובר בחיסכון לטווח ארוך, אלא בהוצאה. עם זאת, כן מדובר בחיסכון לטווח קצר. המשבר מאפשר לכם לבחון הזדמנויות גם של חיסכון ארוך טווח בהוצאות על הלוואת המשכנתא. למשל, כלל ידוע הוא שמי שמעוניין להביא לחסכון בהוצאות המשכנתא – כדאי לו לבחון ביצוע של מיחזור משכנתאות. עם זאת, כיום בעת שריביות המשכנתא בעלייה, אופציה זו עשויה להיות פחות רלוונטית ולא משתלמת.

אבל מה נגיד על ביטוחי המשכנתא – חיים ומבנה? כאן יש הזדמנות נהדרת לחיסכון חודשי, שגם עשוי להיות מתורגם לחיסכון של עד עשרות אלפי שקלים, לכל אורך חיי הפוליסות.

כידוע, ביטוח המשכנתא הוא למעשה הביטוח הנלווה לכל משכנתא, אותו הבנק דורש מכל לווה. הביטוח הראשון הינו ביטוח חיים והוא נועד להבטיח את חוסנם הכלכלי של הלווים בתשלום המשכנתא במקרים של פטירת אחד המפרנסים. הביטוח השני הינו ביטוח מבנה למשכנתא שנוגע במקרים בהם נגרם לדירה נזק חמור שמונע את החזר המשכנתא ופוגע בשווי הנכס אותו מממן הבנק.

 

ביטוח חיים למשכנתא – חיסכון ישיר בעלויות

היום, על רקע עליית הריביות, זה זמן לבחון שוב את תשלומי הרכיב של ביטוח חיים. אמנם מדובר בסכום יחסית מינורי בכל חודש, אבל אם נסתכל על אורך חיי המשכנתא, מדובר בהוצאה שמגיעה גם לעשרות אלפי שקלים.

רבים מאתנו מתפתים ללכת על האופציה הקלה והמיידית ביותר ולרכוש ביטוח דרך הבנק, אבל כדאי לדעת ששורה של חברות מציעות ביטוחי משכנתא זולים מאלה של הבנקים. פוליסת ביטוח משכנתא של הפניקס נחשבת לאיכותית לא רק ביחס לבנקים, אלא גם ביחס לחברות אחרות. הפניקס דאגה לבנות פוליסה המותאמת לצרכים של הלווה.

מחזיקים בפוליסת ביטוח חיים למשכנתא בבנק המלווה או בחברת ביטוח אחרת? עכשיו קל מתמיד לבצע השוואת מחירים עם נציגי הפניקס, לנייד את הביטוח וליהנות מכל ההטבות שהחברה מציעה ובראשן –עד חודשיים מתנה.

 

לא מוותרים על שיפור בביטוח הדירה

אם החלטתם לחסוך בביטוח חיים למשכנתא, אל תפסידו את האפשרויות העומדות בפניכם גם בנוגע לביטוח הדירה. חברת הפניקס בולטת בפוליסה האיכותית בשוק, הכוללת הטבות כמו ביטוח צד ג’ – גבול אחריות מוגדל עד 2 מיליון ₪. ולא פחות חשוב – היא גם המשתלמת מבין הפוליסות הקיימות הכוללת עד 20% הנחה בביטוח תכולת הדירה והחל משקל אחד ליום.

המסקנה היא שאין טעם להמשיך לשלם את ביטוחי המשכנתא על אוטומט, בטח לא כשיש לכם אפשרות להוזיל את הביטוחים ולהפוך אותם לאיכותיים יותר.

נוסף על כך, על רקע המצב, חברת הפניקס דואגת להשאר זמינה עבורכם גם בוואצאפ בטלפון: 054-876-5432

 

נשמח לחזור אליך עם הצעה משתלמת לביטוח המשכנתא

התקשרו 03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

נשמח לחזור אליך עם הצעה משתלמת לביטוח המשכנתא

התקשרו
03-7141320
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
third image
savings-mortgage-corona-opportunity