להתמודד עם הגרוע מכל, החשיבות של ביטוח בריאות ומחלות קשות

תפיסה רווחת היא כי אירועים בריאותיים קשים או מיוחדים קורים לנו בעת זקנה ואינם חלק מחיינו או מחיי ילדינו, אולם המציאות מוכיחה אחרת – רבים מאתנו סובלים מאירוע בריאותי קשה אחד לפחות לפני הגיענו לגיל 50. אמנם אנחנו לא מרבים לחשוב על כך או להיות מוטרדים בגין זה, אבל אם אירוע מעין זה קורה – נזדקק לכל העזרה שבעולם. מה אפשר לעשות כדי להגן על עצמינו? בכתבה שלפניכם.

אתם צעירים יחסית, בריאים וההתמודדות אל מול מחלות קשות ומצבים בריאותיים מסובכים לרוב נתפסת אצלכם קשורה לדור של ההורים. אצל קולגה רחוקה מהעבודה גילו סרטן והשכנה ממול אותה אנחנו מכירים מהגן של הילדים נפלה בוקר אחד בביתה כתוצאה משבץ מוחין. אירועים מעין אלה נשמעים לכם מוכרים? זה מפני שהבריאות היא תחום מתעתע ואירועים קשים יכולים לקרות לכל אחת ואחד מאתנו – בכל רגע נתון. תשאלו את הוריה של נ’.

 

מקשיי נשימה להתמודדות מול סרטן

נ’ בת ה-15 סבלה תקופה משיעול טורדני. בתחילה חשבו הוריה כי מדובר בהתקררות או ברונכית מהן סובלים הרבה מהילדים בגילה. אולם השיעול לא פסק ואף החמיר, החום של הצעירה עלה ובמהרה מצאו עצמם ההורים מאשפזים את נ’ בבית החולים. לאחר סדרת בדיקות הגיעה הבשורה שכל הורה חרד ממנו: גידול בריאה הימנית  אשר לימים אובחן כלימפומה מסוג הודג’קין.

לראשונה הבינו ההורים את המגבלות של מערכת הבריאות הממלכתית וקופות החולים בסיטואציה הקשה שקרתה להם – מתברר שהתרופה לה נ’ נזקקה לא רשומה בישראל ולא נמצאת בסל הבריאות. המזל הגדול של ההורים שבחרו לבטח את נ’ בביטוח פרטי מקיף שמספק כיסוי גם למחלה. לאחר ארבעה ימים אישרה חברת הביטוח את התרופה יחד עם ספק שרות וזאת, כדי להקל על ההתמודדות ולהפחית בהוצאות הנלוות (עלות התרופה היא 17 אלף ש”ח לחודש). המהלך תרם רבות למשפחה אבל הוא לא היה היחידי. הודות לכיסוי הביטוחי הפרטי  הצליחו ההורים לספק שרות מקיף ומהיר יותר בפגישות התייעצות אצל רופאים מומחים ובדיקות MRI שאלמלא כן, היו נתקעים גם הם בסחבת של מערכת הבריאות. לבסוף נ’ יצאה מהמחלה וכיום היא בריאה ומאושרת, מתפתחת כצעירה נורמלית בסביבתה.

 

ביטוח בריאות פרטי – כך תוכלו לבחור את  הטיפול האופטימלי עבורכם

ביטוח בריאות פרטי מהווה פתרון לבעיות קבועות ומתמשכות של מערכת הבריאות הציבורית.  ביטוח בריאות פרטי מאפשר לכם שליטה מלאה בתהליך הטיפול הרפואי ללא תלות והמתנה מייגעת ומתסכלת של ועדות שונות במשרד הבריאות ו/או קופות החולים, במקרה של נ’ ניתן לראות כיצד הביטוח הפרטי הביא לשינוי משמעותי.

האפשרות שלכם לשלוט על ההליך, לבחור את הרופא המנתח (בין אם זה בארץ או בחו”ל) לפי ההעדפה האישית שלכם מיד כשעולה הצורך בניתוח, השתלה או כל טיפול מיוחד אחר, היא הכרחית.
ביטוח בריאות פרטי חוסך לכם את כל העלויות היקרות של הליך האישפוז, הטיפול וכל הצרכים הנלווים לתהליך. כל אלה כלולים כמובן בפוליסה ומשולמים על ידינו,  במקרים מסוימים העלות הזו יכולה להגיע לעשרות אם לא מאות אלפי דולרים.

 

ההקלה הכלכלית עם האחריות הבריאותית

קל לפטור את הסיפור של נ’ בהיותו מקרה נדיר יחסית של סרטן, למרות השכיחות הגבוהה יחסית של סוג סרטן זה בקרב צעירים בני גילה של נ’. אבל מחלות קשות אינן בהכרח נדירות כמו שאנחנו נוטים לחשוב. קחו את הסיפור של אבי לדוגמה, והמקרה המצער שקרה לו עם בתו מ’.

מ’ נולדה לתוך משפחה קשת יום. אמה נפטרה לפני שנה ואבי מצא עצמו מגדל לבדו את שני ילדיו הקטנים – מ’ בת ה-4 ואחיה בן השנתיים וחצי. ההתמודדות אל מול היותו הורה יחיד וקשיי פרנסה הביאו את המשפחה למצב מורכב מבחינה סוציאלית. אבי לא ויתר ועשה הכל על מנת לשמור על אחדות המשפחה, אבל הוא עשה גם דבר חשוב נוסף – בעקבות הפטירה הטראגית של אשתו, דאג אבי לבטח את שני הילדים בביטוחי בריאות מקיפים פרטיים. הוא עצמו לא שער כמה מהר הוא יזדקק לביטוח וכיצד הדבר תרם לו בהיבט הכלכלי.

יום אחד אושפזה מ’ במחלקת טיפול נמרץ ואובחנה כסובלת מסוכרת נעורים. הביטוח הפרטי אפשר לאבי לקבל פיצוי נאה – תשלום חד פעמי מחברת הביטוח שסייע לו רבות במחייה ובטיפול במשפחתו. אולי הפיצוי לא הציל את מ’ ממחלתה, אבל הוא שיפר משמעותית את היכולת לספק לה סביבה חמה ותומכת.

 

מה עליכם לדעת לגבי פוליסות מחלות קשות

היום חברות הביטוח מספקות מגוון של מסלולים וכיסויים במקרים של מחלות קשות. בבואכם להגן על עצמכם ולרכוש פוליסה מתאימה, חשוב שתוודאו את הפרטים הבאים:

  • מה היקף המחלות בביטוח ומהו גובה הפיצוי להערכתכם הרצוי? העלות של הפוליסה נמדדת לרוב בהיקף המחלות שאותן אנו רוצים לבטח וגובה הפיצוי בו אנחנו מעוניינים. באופן טבעי, ככל שנבקש להגדיל את היקף הביטוח ולהרחיב את הפיצוי כך גם העלות של הפוליסה תהיה גבוהה יותר. היום מרבית החברות מציעות מגוון תכניות הכוללות קבוצות שונות של מחלות וגובה פיצוי משתנה בהתאם לכל קבוצת גיל.
  • ביטוחים ספציפיים למחלות או אירועים נפוצים: מלבד בחירה במסלול המתאים עבורכם, בדקו האם קיים מסלול ביטוחי למחלת הסרטן ואירועי לב שהולכים והופכים לנפוצים וכיום חוצים גילאים. מומלץ מאד לבחור בתכנית הכוללת כיסוי לאירועים הללו כחלק מהפוליסה הכוללת נגד מחלות קשות.
רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו 072-3306511 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו
072-3306511
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
second image
health_hard_disease