מבצע יונתן: המבצע להצלת פעוט בן שנתיים

מה עושים הורים שמגלים ביום בהיר שהילד שלהם נמצא בסכנת חיים, ושהדרך היחידה להציל אותו היא ניתוח בעלות 7 מיליון שקלים?

עם השאלה הבלתי אפשרית בכותרת נאלצו להתמודד הוריו של יונתן, ילד מתוק בן שנתיים וארבעה חודשים. האור הגדול שהכניס לחייהם, נחלש ברגע אחד ע”י עננה כבדה שריחפה מעל ראשם. קצת אחרי שמלאו לו שנתיים, הוריו של יונתן שמו לב לכך שהוא מרבה להתנשף, ולא עולה במשקל בקצב התקין לגילו. 
למה שאמרו להם הרופאים הם לא ציפו: החיים של יונתן בסכנה בעקבות הצרות עורקי הריאה. “אבחנו שעורקי הריאה של יונתן מאוד צרים, והלב שלו עובד מאוד קשה. אמרו לנו שאי אפשר לחיות ככה לאורך זמן” מספרת אורית, אמו של יונתן.

 

“זה שוק, נופלים השמיים. איך התינוק שלי יעבור דבר כזה”?

מחיים רגילים לגמרי, מצאו את עצמם ההורים מתמודדים ללא שום הודעה מוקדמת עם סכנת החיים של בנם. וכאילו זה לא מספיק, הרופאים בישרו להם שאת הניתוח להרחבת עורקי ריאה לא ניתן לבצע בארץ. מהר מאוד הם הבינו שהאפשרות הטובה ביותר היא לבצע את הניתוח בארצות הברית, בעלות בלתי נתפסת של כ- 7 מיליון שקלים. אורית מספרת: “הסכומים היו בגובה מיליוני דולרים, זה משהו בלתי נתפס. זה משהו גדול מאתנו, וההתמודדות היא קשה, קשה מאוד”.

איך מגייסים סכום אסטרונומי כזה כדי להציל את חייו של הילד? למרבה המזל, הוריו של יונתן לא נשארו לבד במערכה ולא נזקקו לתרומות כדי לממן את הניתוח. היה להם את הגב של חברת הפניקס: “ברגע שהבנו שהולכים לניתוח, אמרנו לעצמנו: טוב שיש לנו ביטוח בריאות”.

 

המבצע להצלת יונתן

מהרגע שהוריו של יונתן פנו אלינו, הוצאנו לדרך את “מבצע יונתן”. מיישבת התביעות אלרון מאיר מספרת: “זכיתי להכיר הורים פייטרים, שנלחמים על החיים של הבן שלהם”.
תוך שבועיים קיבלו ההורים שיחה מאלרון, שבישרה להם על האישור שקיבלו לטוס לארצות הברית ולבצע את הניתוח היקר והמורכב במימון חברת הפניקס.

“אלרון אמרה שהפניקס מממנת לנו גם את ההוצאות של כרטיסי הטיסה, כדי שזה לא ייפול עלינו כנטל. מדובר בהוצאות, שאני לא יכולה להסביר כמה הן אסטרונומיות”. במקרים מסוג זה נהוג לממן את עלויות הנסיעה של שני מלווים לצד המבוטח הקטין. אך בשל הסיטואציה שנוצרה, החלטנו לממן גם את הנסיעה של האח בן ה- 6, כדי לשמור על אחדות המשפחה במרחק אלפי קילומטרים מהבית.

 

“הרופאים יצאו עם פנים נפולות”

יונתן ומשפחתו הגיעו לארצות הברית עם מלווה רפואי, והחלו לבצע את ההכנות לקראת הניתוח המורכב להצרת עורקי הריאה. כחלק מההכנה לניתוח המורכב, היה אמור יונתן לעבור צנתור לצורך תכנון ההליך הניתוחי. הוריו של יונתן ציפו שהצנתור יעבור חלק, ויאפשר להם לחזור למחרת לבית ששכרו, אך המציאות טפחה על פניהם גם הפעם: אורית מספרת ש”לאחר הצנתור, הרופאים יצאו עם פנים נפולות”. במשך שבועיים נלחם יונתן על חייו, מורדם ומונשם בטיפול נמרץ.

לאורך כל התקופה הזו שמרנו על קשר רציף עם ההורים, אורית ואליקו, עקבנו אחר מצבו של יונתן והיינו נכונים לסייע בכך דרך אפשרית. למרבה השמחה התינוק הקטן נלחם כמו גדול, ולאט-לאט החל להתאושש. כעבור חודש הוחלט לגשת לניתוח, כשהפחד מהלא נודע הרקיע שחקים.

רגע האמת הגיע, ויונתן נכנס לחדר הניתוח. אחרי שעות מורטות עצבים יצא הרופא המנתח, ניגש להורים, וסיפר כיצד הוא פתח 14 הצירויות בעורקי הריאה. השורה התחתונה הייתה מאוד מעודדת: “הרופא אמר שיונתן יוכל לחיות חיים רגילים. הוא פשוט הציל לו את החיים”.

 

סוף טוב ומסקנה חשובה

כמו כל ילד במדינת ישראל, גם יונתן הלך לגן ב- 1 לספטמבר. “זכינו בילד”, אמו מספרת. ואנחנו זכינו להכיר משפחה אמיצה וגיבור בן שנתיים, שנלחמו בגבורה גם כשהכול נראה אבוד.

במבט לאחור, אורית מסכמת: “פתאום מבינים שגם כשהכול תקין, פתאום נופלת קטסטרופה. כל פעם חשבנו: איזה מסכנים אנשים שאין להם ביטוח, שצריכים לגייס כזה סכום או להתחנן לקופה או לוועדות. אנחנו באנו, ביקשנו, קיבלנו. הרגשנו ברי מזל שיש לנו את הפניקס”.

 

כדי להגן על הילדים שלכם מכל משמר, וודאו שיש להם ביטוח בריאות של הפניקס. אנחנו מאחלים לכם שלא תזדקקו לו אך במידה וכן, ממש כמו במקרה של יונתן – אנחנו נהיה שם כדי להושיט לכם יד.

רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו 072-331-0806 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו
072-331-0806
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
third image
health_jonathan_op