אל תישארו במתח! טכניקות יעילות להפחתת סטרס

על המסך הקטן, מתח מוסיף הרבה עניין. אבל בחיים האמיתיים הסטרס הוא סרט רע, שהורס כל חלקה טובה. איך אפשר להפחית אותו? 

דחק (בשמו העברי) הוא התגובה של הגוף לתחושת מצוקה פיזית או נפשית. ובקצב החיים המודרני, לא חסרות סיבות שגורמות לנו להיכנס למתח, שהשפעותיו המצטברות מסוכנות: הוא גורם לתשישות, תסכול, שחיקה ואף לפגיעה במערכת החיסון, שחושפת את הגוף למגוון מחלות. אך יש גם חדשות טובות: באמצעות מספר פעולות פשוטות, ניתן להפחית את הסטרס ולשפר את איכות החיים:

קחו אוויר (זה מרגיע וזה בחינם)
“היי חבר, רוצה לקנות אוויר”? בשונה מהמערכון המפורסם של רחוב סומסום, האוויר שאנחנו נושמים אינו עולה כסף – ועושה הבדל גדול בהרגשה. ולכן, כאשר הסטרס מתחיל להציף את הגוף, עצרו את הכול וקחו 5 דקות הפסקה. בעיניים עצומות, מקדו את תשומת הלב בתנועת הנשימה. באופן זה תוכלו גם להתנתק מהמחשבות המלחיצות, וגם להרגיע את הגוף. שימו דגש על נשיפות כמה שיותר עמוקות, שמסייעות לשחרר את המתח שהצטבר בשרירי הגוף. את תרגילי הנשימה מומלץ לתרגל גם לפני שהולכים לישון, כדי להרגיע את הגוף וליהנות משינה טובה. 

אל תשמרו בבטן
אחת הדרכים היעילות להתמודד עם המחשבות שמכניסות אותנו למתח, היא פשוט להוציא אותן החוצה: זה יכול להיות חבר אותו אתם משתפים (ויכולים על הדרך לקבל נקודת מבט אחרת), או אפילו פריקת מתחים באמצעות העלאתם על הדף.

העולם מצחיק, אז תצחקו…
השימוש במחשב או בסמארטפון הרבה פעמים מכניס אותנו למתח. אך לפעמים הוא יכול לסייע לנו לפרוק את המתח באמצעות צחוק טוב… כל מה שצריך הוא לחשוב על תכנית או מערכון כלשהם שגורמים לכם לצחוק: זה יכול להיות מערכון בארץ נהדרת או הצווחות הוולגריות של מירי מ”אחד העם”. מה שבטוח, אין כמו בטן רועדת מצחוק כדי לשחרר אנדורפינים ולהיטען בכוחות מחודשים. 

נסו את הטכניקות שסקרנו, כדי להשאיר את המתח בסרטים ההוליוודים…

רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו 072-331-0806 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו
072-331-0806
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
second image
health_reduce_stress