מדוע חשוב לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

בישראל יש מערכת בריאות ציבורית מצוינת, בפרט מאז שנחקק חוק ביטוח בריאות ממלכתי, המאפשר לכל אזרח במדינה להנות ממעטפת ביטוח בריאות רפואי. אז למה כל כך הרבה ישראלים לא מסתפקים בשירותים שמספקות להם קופות החולים ורוכשים לעצמם גם פוליסת ביטוח פרטית? התשובה הפשוטה היא שבהרבה מאוד מצבים רפואיים, כמו למשל ניתוחים מורכבים כאשר קיים צורך לבצעם בחו”ל, השתלות ובדיקות גנטיות לסרטן, ביטוח החובה הממלכתי לא נותן מענה רפואי מספק.

‘סל הבריאות’ לא נותן מענה מלא

מעטפת הבריאות לכל אזרח שמספק ביטוח החובה היא נגזרת של תקציב הבריאות, המגדיר את המסגרת של ‘סל הבריאות’. סל זה כולל את מכלול התרופות והטיפולים הרפואיים שהמדינה מחליטה לממן לכל אזרח שנדרש לכך באמצעות שירותי קופות החולים. מאחר והמסגרת התקציבית של ‘סל התרופות’ היא בהכרח מוגבלת ביחס להיקף התרופות או הטיפולים הקיימים, אין מנוס מלהשאיר לא מעט מהם מחוץ לסל. מכאן, שלמרות הרצון הטוב לתת מעטפת מאוזנת ומירבית בסל הבריאות, היריעה איננה מספקת ולא מעט תרופות מצילות או משפרות חיים נותרות מחוץ להישג ידם של מבוטחי ביטוח החובה. כך יוצא, שהתרחיש שבו, חלילה, אתם או אחד הקרובים לכם תחלו במחלה קשה ומעטפת ביטוח החובה לא תאפשר לכם לקבל את הטיפול הרפואי האופטימלי, הופך לאפשרי.

 

בחירת הרופא המומחה וקיצור תורים

זה המקום לציין שמלבד סוגיית הכיסוי של תרופות והליכים רפואיים, ביטוח רפואי פרטי מספק יתרונות משמעותיים למבוטח, שנותנים מענה לחלק מהרעות החולות שמאפיינות את המערכת הציבורית.

למשל, אחת הבעיות המרכזיות היא בעיית העומס על המערכת הרפואית הבאה לידי ביטוי, בין היתר, בהמתנה של חודשים לניתוח או לפגישה עם רופא מומחה. רובנו מכירים את ההמתנה המייגעת להליכים כמו ניתוח בקע ואפילו לבדיקת MRI בגין כאבים בגב, שמאריכה את תקופת הסבל באופן בלתי סביר.

ביטוח רפואי פרטי מספק מענה לבעיה זו ובאמצעות פעולה פשוטה ניתן לקבוע תור לניתוח בטווח של ימים ולעבור את הניתוח במתקן חדיש, עם אשפוז בתנאי VIP, כאשר המנותח בעצמו בוחר את הרופא המומחה שיבצע את הניתוח.

בעיית הסחבת לעיתים גורמת גם לאבחנה מאוחרת שבעטיה מתבזבז זמן יקר, ואז המצב הרפואי לעתים מחמיר באופן שכבר אי אפשר לתת לו מענה רפואי יעיל. גם פה הביטוחים הפרטיים מספקים מענה. הפוליסה של הפניקס לדוגמה, מכילה כתב שירות בשם ‘אבחנה מהירה’, שמעניק למבוטחים גישה מהירה למומחים הרלוונטיים ולבדיקות הדרושות. במצבים רפואיים מסויימים אבחנה מהירה יכולה לעשות את ההבדל בין חיים ומוות.

גם בחירת הרופא המנתח היא פריווילגיה ייחודית למי שמחזיק בביטוח רפואי פרטי. כשעורכים הליך רפואי באמצעות המערכת הרפואית הציבורית, אין למבוטח שליטה על זהות הרופא שמבצע את ההליך. הביטוח הרפואי הפרטי פותר זאת ומאפשר למבוטח גישה לרופאים מומחים המועדפים על המבוטחים.

בחירת הרופא המומחה וקיצור תורים

יש ביטוח רפואי פרטי ויש את ‘בריאות שלי’ מבית הפניקס

אחרי שראינו מדוע חשוב להחזיק בביטוח רפואי פרטי, כדאי לדעת שמדובר בקטגוריה שלמה של  תוכניות וכיסויים, הנבדלים זה מזה. הבדלים אלה באים לידי ביטוי בעלות הפוליסה, גבול האחריות, שירותים נלווים והרחבות נלוות.

כדי להתמצא בנבכי הביטוחים הפרטיים, עלינו להבין קודם כל מהם הצרכים שלנו ולהתאים להם את הפוליסה הנכונה. התאמה כזו מתחילה בשכבת הגיל של המבוטח. כך לדוגמה, ביטוח פרטי רפואי לילד יותאם לבעיות רפואיות שסביר שנפגוש אצל ילדים ואילו ביטוח רפואי לאדם מבוגר יכלול דגשים שונים בתכלית.

מתוך כך, יצרה חברת הפניקס חבילת ביטוח רפואי בשם ‘בריאות שלי’, שכוללת כמה מסלולי ביטוח, שכל אחד מהם מותאם בדיוק לשלב החיים בו נמצא המבוטח – מגיל ינקות ועד לעומק הפנסיה. כך שהמבוטח יודע שהמסלול שבחר מותאם לצרכים שלו בדרגת דיוק גבוהה יותר.

בנוסף, ‘בריאות שלי’ מספקת מענה למשפחות בחבילת ביטוח רפואי המותאמת לגילאים של כל אחד מבני המשפחה. עוד חשוב לציין כי בכל המסלולים בחבילות בריאות שלי מקבלים כיסוי מלא לתרופות מצילות חיים ואבחונים גנטיים שאינם נמצאים בסל התרופות, ייעוץ עם רופא מומחה מקבוצת/ מצוות המומחים של אסותא (בעלות השתתפות עצמית של 160 ש”ח בלבד) ועוד.

בכל מסלול ניתן לבחור בחבילת בסיס ולהוסיף לה הרחבות שונות, כולל כאלה שמעניקות כיסוי במקרה של טיפולי שיניים או רפואה אלטרנטיבית. המלצה שלנו, אל תוותרו על ביטוח רפואי פרטי וכדאי מאד לבחור בכזה המותאם ספציפית לצרכים שלכם.

מידע נוסף על ביטוח רפואי פרטי תמצאו בלינק הזה

*המידע האמור מעלה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים של כל אדם. בכפוף לתנאי תוכניות הביטוח המלאים אשר ניתן לעיין בהם באתר החברה: www.fnx.co.il

רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו 072-3306511 התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
רוצים לדעת אילו ביטוחי בריאות מתאימים לכם?
התקשרו
072-3306511
התקשרו או השאירו פרטים:

או פנו לסוכן הפניקס
second image
the-importance-of-private-health-insurance