ביטוח דירה צד ג' הוא בעצם אלף בית

חשוב לדעת שאתם, כבעלי הדירה אחראים לכל אירוע שמתרחש בה כולל נפגעי צד ג’. מיהו צד ג’? מי שאינו הבעלים של הנכס ואינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה שלו. כל מה שצריך לדעת על ביטוח הצד השלישי.

הדבר הבסיסי שחשוב לדעת הוא שאתם, כבעלי הדירה (הנכס) אחראים לכל אירוע שמתרחש בה כולל נפגעי צד ג’. מיהו צד ג’? מי שאינו הבעלים של הנכס ואינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה שלו. צד ג’ יכול להיות שליח הסופרמרקט שנפל במדרגות בדרך לדירה, אורח שהחליק במקלחת למשל, שכן שננשך ע”י הכלב, חבר שנפגע ממכשיר כלשהו בתוך הדירה, איש מקצוע שהגיע לבצע תיקונים או איש הניקיון שמגיע באופן קבוע. צד ג’ הם גם אנשים שנפגעו מחוץ לדירה מאירוע שהתרחש בה. למשל, עובר אורח שנפגע מעציץ שנפל מאדן החלון.

גם רכושו של צד ג’ כלול בביטוח זה – הדירה הסמוכה שנפגעת עקב שריפה או הצפה בדירה או למשל רכב חונה מתחת לחלונה שנפגע מאותו עציץ שנפל, ותודה לאל שאיש לא נפגע.

באופן עקרוני ביטוח דירה נחלק לשני כיסויים שונים שניתן לרכוש בנפרד: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. הראשון מעניק כיסוי בעבור נזקים שנגרמים למבנה והשני בעבור נזקים שנגרמים לתכולה. שניהם מתייחסים למגוון תרחישים כמו נזקי מזג אוויר, נזקי מים וצנרת, שריפה, רעידת אדמה, פריצה או גניבה ועוד.

ביטוח התכולה מכסה בעבור צד ג’, כלומר הוא חלק מן הפוליסה. מי שרוכש ביטוח מבנה בלבד יצטרך לרכוש ביטוח צד ג’ בנפרד.

כשהדירה שכורה העניינים טיפה מסתבכים, אבל הפתרון הוא פשוט. השוכרים בדירה נחשבים לצד ג’ כל עוד שמותיהם אינם נקובים בפוליסה עצמה. וכך, אם קורה והם נפגעים, הם עלולים לתבוע את בעל הדירה לפיצוי. יותר מזה, אם קורה אירוע כמו שריפה או הצפה שנגרמת עקב רשלנות ובעל הבית מבוטח, יכולה חברת הביטוח לתבוע את הדיירים על הפיצוי הכספי אותו שילמה לבעל הבית. זוהי זכותה של חברת הביטוח, הנקראת זכות השיבוב.

בכדי למנוע כל אפשרות של תביעה של הדיירים את הבעלים ואת חברת הביטוח את הדיירים (שיבוב), על הבעלים והדיירים לכתוב אלה את שמותיהם של אלה בפוליסות הביטוח שהם עושים לדירה. בד”כ בעל הדירה אחראי על ביטוח המבנה והדיירים על ביטוח התכולה.

חשוב לציין כי תביעות לפגיעה בגוף של צד ג’ עלולות להגיע גם למאות אלפי שקלים ואף יותר. גם לשלם עבור נזקים לדירה סמוכה או לרכב שחנה מתחת לעציץ הסורר עלול להגיע לכמה אלפים. חשוב מאוד לציין שמדובר בפוליסת ביטוח שעלותת כמה מאות שקלים בודדים בשנה, כמה עשרות בלבד בחודש. הוצאה קטנה שמעניקה שקט נפשי אדיר ותמורה שלא תסולא בפז.

 

איך עושים ביטוח צד ג’?

לאחר שהבנו מהו ביטוח צד ג לדירה, נעבור לפרקטיקה. התרחיש השכיח ביותר בישראל הוא נזקי מים וצנרת בנכס שגורמים לנזקים בדירת השכנים. צינור שניזוק בתוך הקיר, דוד המים שהתפוצץ, מכונת הכביסה שמייצרת הצפה ועוד. כל אלה יכולים ליצור נזקי רטיבות בתקרת הדירה מלמטה או בקיר המשותף עם הדירה הצמודה ועליכם, כבעלי הבית, לפצות את כל מי שנגרם לו נזק. זאת מעבר לעלות התיקון בדירה שלכם.

ביטוח צד ג’ של הפניקס כולל נזקי מים וצנרת, נזקי מזג אוויר, נזקי אש, נזקים שנגרמו בזדון (פורצים וגנבים), גוף זר ששייך לדירה וגורם לפגיעה בגוף או ברכוש של צד שלישי. ביטוח הפניקס כולל גבול אחריות מוגדל של עד 2 מיליון ₪ לצד ג’ במקרים כאלה. בנוסף, וחשוב מאוד, הוא הכיסוי מפני תביעות של עובדי משק בית (בעלי מקצוע שמגיעים לתיקונים או שירות הניקיון הקבוע), גם כאן מעניקה הפניקס גבול אחריות מוגדל של עד 20 מיליון ₪ בכיסוי חבות מעבידים וזאת ללא תוספת תשלום.

מחיר הפרמיה לביטוח מבנה הדירה תלוי בגדולה, מיקומה בארץ, קומה בבניין (או אם בית צמוד קרקע), גיל ומצב הבניין. מחיר הפרמיה לביטוח התכולה (הכולל, כאמור, ביטוח צד ג’) תלוי בתכולת הבית ומספר החפצים, הרהיטים והפרטים הכלולים בה – אם יש תכשיטים יקרים, פרטי אומנות או אי אלו חפצים בעלי ערך, מחיר הפרמיה יעלה מן הסתם בהתאם. חשוב לציין כי ישנם חפצים שאנחנו נוהגים להוציא מהבית כמו מחשבים או אופניים, שניתן לכלול בביטוח תכולת הדירה בתוספת תשלום.

לסיכום, לפני שאתם מגיעים למצב של הוצאה כספית שלא תוכלו לעמוד בה והרבה מאוד עגמת נפש, אתם יכולים למנוע זאת בעזרת פוליסת ביטוח במחיר אטרקטיבי שמספקת כיסוי בעבור כל התרחשות שעלולה להתקיים.

אם החלטתם לרכוש ביטוח מבנה בלבד, אל תשכחו לרכוש גם פוליסת צד ג’ בכדי להיות מוגנים מפני אי אלו סיטואציות ותביעות שמאות אם לא אלפים כאלה מתרחשות כאן בישראל מדי שנה. אם הנכס שלכם מושכר, חשוב מאוד להכניס את סעיף ביטול זכות השיבוב לפוליסת הביטוח שלכם בכדי למנוע מצבים בהם השוכרים תובעים אתכם לפיצויים ולחילופין את המצב בו חברת הביטוח תובעת אותם על פיצוי שהיא משלמת עבורכם בזכות היותכם מבוטחים.

רכישת ביטוח דירה – מבנה, תכולה וצד ג’ הנה הליך פשוט ביותר שניתן לבצע אונליין במהירות ובנוחות. רכשו לעצמכם פוליסת ביטוח מבנה, תכולה וצד ג’ שתגן לא רק עליכם, אלא על הנכס שרכשתם במיטב כספכם. לקבלת הצעת מחיר הקליקו כאן

 

רוצים לדעת מהם ביטוחי הדירה הכי מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

רוצים לדעת מהם ביטוחי הדירה הכי מתאימים לכם?

התקשרו
074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
first image
%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A6%D7%93-%D7%92-%D7%94%D7%95%D7%90-%D7%91%D7%A2%D7%A6%D7%9D-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%91%D7%99%D7%AA