פוליסת ביטוח דירה - כל הצעדים הדרושים

נסו לדמיין שאתם הולכים לחייט שמתאים את הבגד המושלם – זה קורה גם עם ביטוח הדירה שלכם. אפשר להתאים כיסויים מגוונים בדיוק לפי הצורך, לבחור נכון ולא לשלם על סעיפים מיותרים. איך עושים את זה? הנה התשובות.

נניח ובכל פעם שהייתם רוכשים בגד, הוא היה נתפר לפי מידותיכם כולל בקשות מיוחדות ממש במקום. הייתם יכולים להאריך או לקצר, להוסיף או להוריד כיסים, לשנות כפורים ועוד. כאילו כל רכישה מתבצעת בחנותו של החייט. בטח הייתם שמחים לקבל כזה שירות ומוצר כל כך מותאם. לא תעמדו עוד מול המראה בבית מצטערים שלמכנסיים שהרגע קניתם אין עוד סנטימטר וחצי באורך או כיס אחורי, פשוט כי היה להם. רכשתם מוצר שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

כך גם עם ביטוח דירה. הביטוח שמספק הגנה על הבית שלכם – על המבנה שלו והתשתיות ועל הרכוש שבתוכו. מעניק כיסוי בעבור תיקון נזקים למבנה או אובדן של רכוש כך שבמקרה כזה לא תצטרכו לשלם מכיסכם את הנזק או בקניה של רכוש חדש ולא תגיעו למשבר פיננסי בעקבות אירועים כאלה.

ביטוח דירה הוא מוצר שמותאם אישית לפי אופי הנכס והתכולה הספציפית שבתוכו. גודל הנכס, גילו, מצבו, מיקום בישראל, קומה בבניין, תוספות מיוחדות, קיומם של אמצעי מיגון ועוד משפיעים על הצרכים שלכם מהביטוח שמכסה אותו. למשל, דירת קרקע זקוקה להגנה גבוהה יותר מפני גנבים מאשר דירה בקומה גבוהה וגם הסיכוי שלה להיפגע משיטפון או הצפה מפגעי מזג אוויר גבוהה יותר מדירות אחרות באותו הבניין. פוליסת ביטוח הדירה של הגרים בקומת קרקע תהיה מותאמת לנכס ותספק את ההגנה המתאימה בעבורו.

 

ביטוח דירה: מפגעי מזג אוויר ועד כלי טיס שנפל על הגג

הזכרנו מקרים של הצפה ושל פריצה וגניבה כאירועים בטיחותיים מה עוד יכול לקרות למבנה או לרכוש ואת מה יכסה ביטוח? פוליסת הבסיס הן למבנה והן לרכוש כוללת נזקים שנגרמים ממזג אוויר קיצוני כמו הצפה כאמור אך גם ברק שגורם לשריפה, רוחות חזקות שגורמות להרס ושבר ועוד), נזקי אש ושריפה,  רעידת אדמה, פריצה וגניבה כאמור וגם גרימת נזק בזדון או בעת שביתות והתפרעויות, וגם מצב שכלי רכב או כלי טיס מתנגשים במבנה – כל אלה קיימים בפוליסת ביטוח דירה מבנה ותכולה הבסיסית, זאת ע”פ הנחיות המפקח על הביטוח.

הכיסויים הנ”ל אמנם קיימים בפוליסת הבסיס, אך התמחור שלהם שונה ממבוטח זה לאחר ומותאם לאופי הנכס כלומר, לסיכוי להתקיימותם במציאות של לכל אחד מהתרחישים הללו. למשל, בתים שממוקמים בסמוך ליערות כמו בכרמל ובהרי ירושלים חשופים לשריפה משמעותית גבוה יותר מבניין בראשון לציון וזה ישפיע על גובה הפרמיה.

 

איך לבחור את הכיסוי המתאים בביטוח דירה?

השאלה היא אילו הרחבות מציעה לכם חברת הביטוח בכדי להתאים את הפוליסה לנכס שלכם ולצרכים שלכם. כמו הג’ינס שהרגע עיצבתם לעצמכם רק שהפעם לא מדובר בכיסים, אלא בהגנה משמעותית על הנכס היקר ביותר שבבעלותכם ועל מצבכם הפיננסי בכלל. במקרה של אירוע חמור התשלומים, כאמור, יכולים להוביל את רובנו למשבר פיננסי שקשה לצאת ממנו.

שני כיסויים ספציפיים שכדאי להכיר הם כיסוי צד ג לדירה וכיסוי נזקי מים וצנרת. השני מספק כיסוי בעבור אחד האירועים השכיחים ביותר בישראל – נזקים שנובעים מצנרת הבית ולא מפגעי מזג אוויר. תוצאה של צינור שהתפוצץ או ממכונת כביסה שהתקלקלה וגרמה להצפה וכדומה. זהו כיסוי שאינו נכלל בפוליסה הבסיסית, אך כאמור מספק הגנה בעבור אירוע שהסיכוי שיקרה גבוה יותר מאחרים.

הכיסוי הראשון שהזכרנו מכסה בעבור נזקים ברכוש או בגוף לצד ג’. בביטוח הפניקס הכיסוי הזה ניתן בחינם במסגרת פוליסת ביטוח התכולה והוא כולל פיצוי בגבול אחריות מוגדל של עד 2 מיליון ₪. איך פגיעה בצד ג’ קשורה לדירה שלכם? שליחים שמגיעים אליכם ונפגעים במדרגות, שכן או אורח שנפגע בדירה ממכשיר חשמלי או מחפץ כלשהו, אורח שנפל במקלחת או אדם שחיית המחמד שלכם החליטה לנעוץ בו את שיניה או ציפורניה לצורך העניין. ושכיח מכל אלה, הוא אירוע פגיעה באיש ניקיון או מקצוע בעת עבודה בדירה שלכם. שירותי הניקיון הקבועים או אנשי מקצוע אקראיים שמגיעים לתיקון מבלים בדירתכם על סולם על או רצפה רטובה והם חשופים יותר לנפילות או להחלקות כמו גם לשיני הכלב. ביטוח צד ג’ לדירה כולל כיסוי חבות מעביד, כלומר מספק כיסוי ביטוחי בעבור אלה. בכך אתם עוטפים את עצמכם בהגנה רחבה ומשמעותית.

ביטוח תכולת דירה מספק כיסוי עבור הרכוש שבדירה – הריהוט, מכשירי החשמל, פריטים יקרי ערך, תכשיטים ועוד. זה חלק שחשוב להשקיע בו מחשבה, לצבע סקירה מקיפה בבית וליידע את חברת הביטוח אודות הפריטים המיוחדים או הייחודיים שיכללו בביטוח התכולה. תכשיטים ושעונים, כלי נגינה, מחשבים, פרטי אומנות ועוד. חברת הביטוח תדאג לשלוח אליכם שמאי שיעריך את שווי התכולה ובכך את שווי הפוליסה. מחזיקים אקדח? דאגו לרכוש לו כיסוי נפרד.

 

שלושה דברים חשובים לבדוק לפני שרוכשים פוליסת ביטוח דירה

אחרי שהבנתם מהם הצרכים שלכם, מפני אילו תרחישים אתם רוכשים לעצמכם הגנה ובעבור מה, רגע לפני שאתם בוחרים חברת ביטוח כדאי לשים לב לשלושה דברים:

א. גובה דמי השתתפות עצמית. ביטוח דירה כולל סעיף השתתפות עצמית, שמגן על הפרמיה הנמוכה הקיימת כיום בשוק. הוא עושה זאת ע”י כך שהוא מונע מאיתנו להגיש תביעה על כל דליפת ברז או תיקון זעיר בקיר. כשעלות התיקון משתווה לעלות ההשתתפות העצמית, נעדיף לדאוג לתיקון מכיסנו. חברות הביטוח נמנעות בכך מריבוי תביעות מחד וריבוי תשלומים מאידך ויכולות להשאיר את עלויות הפרמיה נמוכות. בדקו בתנאי הפוליסה מהו גובה דמי ההשתתפות העצמית שלכם בכל אחד מהסעיפים הרלוונטיים.

ב. שירותים דיגיטליים. בעידן הדיגטלי שלנו, אך הגיוני וטבעי שאחד הקריטריונים לבחירת חברת ביטוח הוא רמת השירותים הישירים שלה ועד כמה היא מאפשרת לבצע פעולות בדיגיטל, בקלות ובנוחות ומבלי לחכות לנציג כולל בעת הגשת תביעה או מעקב אחר תביעה שהוגשה.

ג. מחיר כמובן. אמנם בסופו של דבר כמעט כל פוליסת ביטוח דירה מסתכמת בכמה מאות שקלים בשנה, אך גם בסכומים האלו שווה לבצע סקר שוק, להשוות מחירים לכיסויים ולבחור במחיר האטרקטיבי ביותר. בביטוח דירה תבדקו את מחיר הפרמיה לעומת שווי הביטוח הרשום בפוליסה בסעיפים הרלוונטיים. כלומר מהו הגובה המקסימלי של הפיצוי אותו תקבלו באירועים שונים בעבורם תתבעו את הביטוח.

 

טיפים בביטוח דירה משכנתא

ביטוח דירה למשכנתא מספק הגנה עבורכם ועבור הבנק ממנו לקחתם את ההלוואה. הבנק מגן על הנכס כערובה להחזר סכום ההלוואה שנתן ואתם נמנעים מתשלומי תיקון או בנייה ברגע האמת, בעודכם משלמים משכנתא. שווי הפוליסה בביטוח דירה למשכנתא הוא בגובה ההלוואה ואינו כשווי הנכס, כדי לספק בעבורכם הגנה משמעותית על הנכס שלכם מומלץ לרכוש הרחבות מעבר לדרישת הבנק, שיעניקו לפוליסה את שווי הנכס בשוק.

בעת החתימה על המשכנתא יציעו לכם לרכוש את הביטוח דרך הבנק ולגמור עם כל הבירוקרטיה תחת קורת גג אחת. מפתה, אך שווה לבדוק ולהשוות מחירים עם חברות הביטוח ברוב המקרים תגלו שהצעת הבנק גבוהה יותר. חשוב יותר לדעת שהבנק אינו רשאי להציע לכם הרחבות וכיסויים שהם מעבר לסכום המשכנתא ובכך אינו יכול לספק לכם את ההגנה הרחבה שאתם צריכים ואת ביטוח הדירה המתאים לכם בדיוק.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
apartment-insurance-all-the-steps