ביטוח דירה ועוד הרחבות שחשוב להכיר

רהיטים, מכשירים אלקטרוניים, תכשיטים, ועוד חפצים שהשקעתם בהם לא מעט כסף  – כל אלה זקוקים להגנה. הנה כל מה שצריך לדעת על ביטוח תכולה.

הדירה שלכם אינה סתם דירה, אלא בית. יש בה פינות אהובות, רהיטים וחפצים שאספתם עם השנים, פריטים שהשקעתם בהם לא מעט כסף וגם מחשבה ואהבה ומתנות מדויקות שקיבלתם לחג ולא העברתם הלאה. חלקכם מחזיקים תכשיטים יקרים, שעוני זהב או כלי נגינה למיניהם. ורבים מכם מחזיקים באי אלו מכשירים אלקטרוניים מתוחכמים, מכשירי סאונד מתקדמים, מכשירי חשמל יקרים, מחשבים, טאבלטים וכל הטכנולוגיה הזאת.

מעבר להשקעה הכלכלית שלכם ברכישת הדירה עצמה – השקעה שבוודאי תרצו להגן עליה, כך גם לגבי כל אותם דברים שהופכים אותה לבית וביחד גם שווים לא מעט כסף. גם הם זקוקים להגנה.

חלקם עלולים להינזק, חלקם עלולים להיות מקור הנזק. מכשיר כלשהו שגורם להצפה מחד או לשריפה מאידך עלול לגרום לנזק רב לתכולת הבית. שחזור הריהוט, המכשור והמחשוב הביתי עלול להיות עסק יקר.

 

ביטוח תכולת דירה

ביטוח דירה מורכב משני חלקים שונים – ביטוח מבנה וביטוח תכולה. הראשון מתייחס למבנה הנכס על קירותיו, מערכות האינסטלציה והצנרת שלו, המרפסות ושאר אלמנטים שמחוברים אליו ולקירותיו. אלה עלולים להינזק מהצפה או משיטפון כתוצאה ממזג אוויר, מרטיבות שנגרמת מהצנרת, משריפה שפורצת מכל סיבה שהיא, מרעידת אדמה ומפעילות מכוונת כמו ניסיון פריצה. ביטוח המבנה מגן עליכם מפני נזקים אלה ומעניק פיצוי שיאפשר לכם לתקן נזקים מבלי להיכנס לבור כלכלי.

החלק השני של ביטוח הדירה מעניק הגנה מפני נזקים לתכולתה בגין אותם האירועים: פגעי מזג אוויר, נזקי אש, רעידת אדמה, שטפון או הצפה, פריצה וגניבה, פעילות אחרת בזדון ועוד. אתם רק צריכים להתאים את ביטוח התכולה שלכם למציאות בדירה ולדאוג לכיסוי מלא בעבור הריהוט והחפצים היקרים ללבכם או לחשבון הבנק שלכם. כמו גם התייחסות משמעותית לכלב או לחתול שלכם.

כמו כן, כיסוי ביטוח תכולת דירה מכיל גם את החלק החשוב של ביטוח צד ג’ המתייחס לפגיעה בגוף או ברכוש של צד שלישי. למשל, כשהשריפה שפרצה בדירה שלכם פגעה בדירה השכנה. ואם אתם חולקים חייכם עם חיית מחמד, ביטוח דירה צד ג’ הוא הלכה למעשה הכיסוי וההגנה שלכם מפני נזק שהם עלולים לעשות לאורחים, לשכנים ולעוברי אורח.

 

התאמה אישית של ביטוח תכולת דירה

לכל אחד מאיתנו ריהוט, חפצים, תחביבים ורכישות שונות שממלאות את הבית. כולנו חיים גם סגנונות משתנים של דירות ומבנים ואזורים שונים של מגורים. מן הסתם מגוון הכיסויים שכל אחד מאיתנו יבחר בפוליסת ביטוח תכולת הדירה שלו יהיה שונה. למי מאיתנו שאכן מבקשים לבטח חפצים או תכשיטים ייחודיים תשלח חברת הביטוח שמאי לאומדן הרכוש ותיעודו בפוליסה. הכינו מראש כל חשבונית והוכחת רכישה או עלות שיש לכם.

נזקי מים וצנרת. שלא כמו נזקי מים כתוצאה ממזג אוויר סוער, ביטוח נזקי מים שנובעים מאירוע צנרת אינו כלול בפוליסת ביטוח התכולה הבסיסית. הדירה שלכם חדשה מניילוני הקבלן או בבניין שנבנה אי אז? צנרת שלא הוחלפה שנים רבות היא צנרת מועדת לפורענות והסיכוי שכתם רטיבות יופיע על אחד הקירות הוא גבוה יחסית לדירה חדשה עם צנרת בת שנים ספורות בלבד. כיסוי מורחב ששווה לקחת בחשבון.

בעת רכישת הפוליסה תתבקשו להחליט אם לפנות בעת הצורך לשרברב מתוך רשימת ההסדר של הפניקס או לשרברב פרטי. ההבדל הוא בפרוצדורה ברגע האמת: בהזמנת שרברב פרטי תתבקשו לאשר את אומדן הנזק וערך התיקון אל מול נציג הפניקס לפני שמתחילים בעבודה, לעומת זאת בהזמנת שרברב מרשימת ההסדר תוכלו לזמן אליכם את איש המקצוע הקרוב ביותר, זה יקבל את שווי העבודה ישירות מחברת הביטוח.

ביטוח נזקי שריפה. זהו כיסוי הנכלל בפוליסת הבסיס בביטוח דירה ויגן על תכולת הבית כפי שהיא מתועדת בפוליסה. יחד עם זאת, אם אתם גרים באזורים עם נטייה לשריפות מסיבות שונות, כדאי לברר מול נציג הפניקס אם נדרשת הרחבה ייעודית לכיסוי נזקי אש לתכולה או למבנה הדירה שלכם.

כיסוי “כל הסיכונים”. יש לכם כלי נגינה, תכשיטים ייחודיים, שעוני זהב מהחתונה, פרטי אומנות ועוד, ציינו זאת בעת רכישת הביטוח ורכשו כיסוי ”כל הסיכונים” שיספק לכם הגנה ויעניק פיצוי בעת אסון. כיסוי זה יותאם גם לאזור המגורים שלכם ולאמצעי המיגון וההגנה המותקנים בדירה.

לאנשים שמחזיקים אקדח בבית מומלץ לרכוש הרחבה נוספת לכיסוי “כל הסיכונים” לכלי עצמו כמו גם כיסוי נוסף בעבור נזקים לצד ג’ בעקבות אחזקה או שימוש באקדח. כיסוי זה כולל הוצאות הגנה בהליכים פליליים בשל שימוש, אלה אינן נכללות בביטוח הדירה הבסיסי.

כיסוי בעלי חיים. אין מדובר בהרחבה, אלא בסעיף הכלול בפוליסת ביטוח תכולה וצד ג’ הבסיסית. חשוב לדעת שכיסוי זה הוא הגנה כלפי צד שלישי שנפגע מחיית המחמד שלכם – נשיכה, שריטה וכדומה, שהתרחשו הן בתוך הדירה והן מחוצה לה. אם החבר על ארבע וזנב הוא מגזע ייחודי כדאי לציין זאת בעת רכישת הפוליסה שכן קיימים גזעים מסוימים הנחשבים לאלימים שאינם נכללים בכיסוי כזה.

מכשירים, מערכות מדיה וסאונד וגם אופניים. אם אתם מחובבי מערכת הסטריאו הייחודית, טכנולוגיה מתקדמת באופן כללי ומכשירי חשמל מתוחכמים ורואים את זה כשנכנסים הביתה, אל תזניחו אותם ודאגו העניק להם כיסויים ייחודיים וייעודיים שיספקו לכם שקט נפשי בשמירה על הדברים שפשוט עושים לכם טוב.

ואם גם אתם נדבקתם בג’וק הרכיבה על אופניים, שווה להתעניין בביטוח שלהם הכולל גם נזק הנגרם להם בעת תאונה ואחריות צד שלישי כתוצאה מהשימוש בהם.

 

ביטוח דירה, ביטוח הבית

הדברים שהופכים את הבית שלכם לבית אולי לא ישוחזרו בצורה מדויקת אך את התכשיטים, בגדי המעצבים, השעון של סבא או פרטי האומנות בלתי ניתן לשחזר, ואפשר להיות במצב שמאפשר לכם להתחדש באחרים בזכות פוליסת הביטוח הנכונה. רכישה של ביטוח אינה בילוי מהנה במיוחד, אך אם תקדישו לביטוח תכולת הדירה שלכם כמה רגעים נוספים, אתם עוד תודו לעצמכם על כך ברגע האמת.

וזכרו, בית הוא מקום מאוד דינמי וכך גם פוליסת ביטוח התכולה שלכם. עם כל חפץ בעל ערך משמעותי, מכשיר טכנולוגי מתוחכם או תכשיטים חדשים בעלי ערך שאתם מכניסים הביתה שווה לפנות לביטוח הפניקס ולעדכן הפוליסה שלכם. שתמשיכו ליהנות מהגנה מלאה על הבית שלכם.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
apartment-insurance-expansions