ביטוח דירה בהתאמה אישית: הרחבות הפוליסה של ביטוח דירה שאתם חייבים להכיר

ביטוח תכולה יסייע לכם לשמור על הרכוש שצברתם, ויש לו מגוון הרחבות חשובות – התחביבים, המלתחה, ואפילו הגינה. הגיע הזמן לשמור גם עליהם. הנה מה שצריך לדעת. 

זה נכון שכלב שמירה יכול לסייע באופן אפקטיבי מפני פורצים וגנבים. אבל מה כשמדובר בסופת חורף שמאיימת על שלמות הדירה. רכשתם דירה במיטב חסכונותיכם? הדבר הבא הוא לשמור עליה, על שוויה ועל הכסף שלכם. ובתכלס, הרי תמיד רציתם פודל נחמד. בכדי לספק הגנה אמתית עבורכם ועל הנכס היקר ביותר שברשותכם, ביטוח דירה הוא מגן הפלדה שלכם. היופי הוא הדרכים בהן תוכלו להתאים אותו בדיוק לדירה שלכם ולמה שיש בתוכה.

ביטוח הדירה נחלק לשניים: הגנה על המבנה שלה והגנה על התכולה. בביטוח מבנה אתם דואגים לכיסוי למקרים של נזק לקירות והתשתיות בדירה מאירועי כוח עליון, אירועים שנעשו בזדון או ללא כוונת זדון: מפגעי מזג אוויר דרך פגיעה כתוצאה מפריצה או גניבה ועד חפץ שנפל מכלי טיס ופגע בדירתכם.

בביטוח תכולה לדירה אתם דואגים להגן על הרכוש שצברתם במהלך השנים, הריהוט בסלון, המטבח, מכשירי החשמל והאלקטרוניקה, מערכת המדיה המתוחכמת, התכשיטים, הפרטים יקרי הערך שאספתם ועוד. בדיוק מאותם אירועים שעלולים לפגוע במבנה.

חברות הביטוח בישראל פועלות תחת פיקוחו של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ותחת הרגולציה שלו. במסגרת הפוליסה התקנית נכללים כיסויי בסיס שחובה על המבטחים הלעניק למבוטחים.

בנוסף לאותם כיסויי בסיס רשאיות חברות הביטוח להציע כיסויים נוספים שמעניקים למבוטחים ולמבוטחות שלהן יריעה ביטוחית רחבה יותר, שקט נפשי רב יותר וגם להתאים לעצמם ולצרכים שלהם את ביטוח הדירה הכולל.

החלק החשוב הוא להבין שביטוח הוא שקט נפשי ולזכור שאלפים אמרו לפניכם “לי זה לא יקרה”, אבל זה קרה.

 

כיסויים והרחבות לביטוח דירה

החלק בפוליסה המתייחס לביטוח התכולה הוא למעשה ביטוח דירה בהתאמה אישית. בעזרת שמאי תוכלו לאמוד את ערכו של כל הרכוש שלכם ולהתאים את הפוליסה לתכולה המדויקת של הדירה, כלומר על הרכוש שלכם. מעת לעת ועם שינויים משמעותיים ברכוש יש לעדכן אותנו ולהתאים את הפוליסה לרכישות החדשות. רכישה של מוצרי אלקטרוניקה שונים, תכשיטים חדשים שהתווספו לאוסף, יצירות אומנות או פריטים יקרי ערך אחרים שנכנסים הביתה יכנסו אל תוך הפוליסה המתעדכנת.

חלק מהפריטים המבוטחים הם חפצים שטבעם להימצא גם מחוץ לדירה כמו תכשיטים ובגדים, מחשבים ניידים, מצלמות, כלי נגינה ועוד. גם אנחנו, בהפניקס, מודעים לאופי השימוש בחפצים אלו ומאפשרים לבטח אותם ואף במקרים רבים לקבל בעבורם פיצוי, גם אם ניזוקו, אבדו או נגנבו מחוץ לכותלי הדירה המבוטחת.

  

הפורצים הנמרצים מהרי אדום

בני הזוג ב’ היו בטיול באילת. מאי 2017, שבת שמשית וחמימה בעיר הדרומית וגב’ ב’, שביקשה לנהוג באחריות, השאירה את טבעת הנישואין ושרשרת היהלום (שקיבלה ליום הנישואין הראשון) בתא הכפפות ברכב, כדי לא לדאוג לשלומן בעודה משתכשכת במי הים האדום. אך בעודה רוחצת במים הקרירים, יצאו הגנבים לעבודתם ויצאו עם שלל לא קטן שכלל כנראה כמה ארנקים, תכשיטים, מכשירי טלפון ועוד שורה ארוכה של רכבים שחנו בין הרי אדום נפרצו. גם תכשיטיה של גב’ ב’ היו ביניהם.

את המשך הסיפור אתם יכולים לנחש. תכשיטיה של הגברת היו מכוסים בביטוח תכולת הדירה, היא קיבלה את הפיצוי ההולם ומאז כבר התחדשה בטבעת על אצבעה ושרשרת מחודשת על צווארה.

כן, הכיסוי לתכשיטים תקף גם כשהם נמצאים מחוץ לדירה. בכל זאת, העניין הוא לענוד אותם ולא לשמור אותם הרחק מעיניהם של אנשים. במסגרת ביטוח תכשיטים בתכולת הדירה, הם זוכים לכיסוי גם למקרה של שוד שהתרחש בחוץ ולא בתוך הדירה או בדרך אחרת שהביאה לאובדן שלהם שלא קרתה מבין קירות הבית. לביטוח על תכשיטים קיימת מגבלת סכום שמצוינת בתנאי הפוליסה, הפיצוי יהיה בהתאם לתנאי הפוליסה ועד לגובה הסכום המצוין בה.

 

כשדיור פוגש קטשופ היינץ

בשנת 2008 פרצו גנבים לדירתה של ג’ במרכז תל אביב. מה רבה הייתה אכזבתם של הפורצים שלא מצאו אף פריט שווה ערך להצדקת הפריצה. כמעשה נקם הם שפכו את כל תכולת הארון על המיטה ואת כל תכולת המקרר על תכולת הארון שעל המיטה. אף פריט לא נגנב מהבית, אך ההרס היה רב. נסו רגע לדמיין את כל הארון שלכם מפוזר על המיטה מקושט ברטבים, בגבינות ובסלטים שיש לכם במקרר. לג’ היה ביטוח תכולה והיא זכתה לפיצוי הולם לחידוש ארון הבגדים ופיצוי על הנזק שנעשה בדירה.

לרבים מאיתנו יש כמה פריטי ביגוד יקרים ובעלי ערך, גם אם אצל חלקנו הם מקופלים בארון לצד חולצות שקונים במשקל בשוק. בביטוח תכולת דירה אפשר להצהיר ולבטח פריטי ביגוד ספציפיים ויקרים לצד כיסוי מבוסס אומדן כללי לשחזור ארון הבגדים, בעת הצורך.

 

תחביבים מבוטחים

אתם מנגנים בגיטרה בשעות הפנאי, גולשים, צונחים או מתייצבים כל חורף בחרמון עם הציוד מהבית? את העלויות של פריטים אלו אנחנו לא צריכים לפרט לכם, אתם יודעים. כך גם לגבי המחשב הנייד, המצלמה המתוחכמת (כי זאת של הטלפון זה פשוט לא מספיק), המשקפת היקרה שקניתם וגם הסמארטפון. לכל אחד מאלה יכול להיות לכם כיסוי והגנה. כל אחד מהם יזכה לתמחור ולאומדן ופיצוי עד לגובה ידוע מראש.

 

יקום מי שלא גנבו לו את האופניים

אופניים הם עניין מיוחד. השימוש בהם, כמו בציוד הספורט מהפסקה הקודמת, הוא מחוץ לבית בלבד והרבה פעמים גם מקום האחסון שלהם אינו חלק מהדירה עצמה. לביטוח הדירה אפשר להוסיף כיסוי ייחודי לאופניים כך שיזכו להגנה הן במקרה של גניבה והן במקרה של נזק שנגרם להם בתאונה.

 

גינה לי מבוטחת

שפר עליכם מזלכם וביתכם אינו דירה בבית משותף, אלא בית פרטי עם חצר עם או בלי בריכה?  ההמלצה שלנו היא להציב ערסל מפנק במקום מוצל ונעים. אך, בשביל שתוכלו ליהנות ממנו באמת כדאי להגן גם עליו. כלומר, על העצים אליהם הוא הוצמד, על הגינה והבריכה, על מערכת ההשקיה והתשתיות של כל אלו. מפני נזקי אש, ברק, רעידת אדמה, התלקחות או התפוצצות.

עם בריכה או בלי, הבית שלכם – דירה או וילה מפוארת – הוא המקום הכי חשוב שיש לכם. לא רק קורת גג ומיטה לישון בה, אלא בסיס האם, המקום של המשפחה, של בילויים משותפים או התבודדות שלווה בחדרים. שווה לשמור עליו, להשתרע על הכורסא או להתנדנד בערסל, עם דאגה אחת פחות לפחות על הראש.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
apartment-insurance-expansions-2