מי מבטח את הפסנתר שלי? עוברים דירה, איך ביטוח הדירה משרת אתכם?

ישראלים לא אוהבים לעבור דירה, אבל אם כבר עוברים – חשוב לסיים את האירוע עם כמה שפחות נזקים ברכוש ולכיס. רק אל תשכחו לעדכן את חברת הביטוח שעברתם.

הישראלי הממוצע עובר דירה אחת ל-7-8 שנים, נתון שעולה בשנים האחרונות – כלומר באופן כללי ישראלים לא אוהבים לעבור דירה. זה עסק מסורבל ויקר שהיינו רוצים להימנע ממנו. ובמקרה ואנחנו כבר שם, המטרה תהיה לסיים את האירוע עם כמה שפחות נזקים ברכוש ולכיס. מהצד שלנו נעשה כל מאמץ כדי לשמור על כל פריט שנכנס לארגז מסומן בטוש –  נעטוף כלי זכוכית בעיתונים, נתחב כוסות מבין מצעים מקופלים, נשכיב טלוויזיה בשמיכת פוך, העיקר שיעבור בשלום. ביום המעבר נביט על הארגזים נערמים על גבם של המובילים, נשים לב לכל טלטלה, נרגיש כל בור תחת גלגלי המשאית בדרך, ורק נקווה לפתוח את הכול מחדש ולנשוף החוצה בהקלה. רק אל תשכחו לעדכן את חברת הביטוח שעברתם דירה.

 

כיצד מחושב ביטוח מבנה וביטוח תכולת דירה?

ביטוח דירה הוא מוצר בהתאמה אישית. את גובה הפוליסה מחשבת חברת הביטוח ע”פ מאפייני הנכס עצמו, מעלות הבנייה שלו ועד ערכו המלא בשוק; גילו של הנכס ומצבו של הנכס; באיזו קומה הדירה המבוטחת – למשל, הסיכויים של דירת קרקע  להיפגע משיטפון גבוהים יותר משאר הדירות באותו בניין כמו גם הסיכוי לפריצות אליה; תוספות מיוחדות לנכס, אמצעי המיגון קיימים ועוד. ביטוח תכולת דירה יתומחר בהתאם לרכוש הספציפי, ערכו וייחודו ובהתאמה לנכס המבוטח וכל אלה יחד יתומחרו לכדי הפרמיה השנתית של הפוליסה.

 

ביטוח תכולה ומעבר דירה

סביר שתכולת הדירה שלכם מבחינת הביטוח לא עומדת להשתנות באופן קיצוני. ספה זו במקום אחרת, תנור מטבח או כמה רהיטים שהוחלפו –לא בטוח שאלה יקבלו ערך משמעותי שונה בכיסוי הפוליסה. אך, עצם השינוי בנכס יכול להשפיע גם על הפרמיה לרכוש. למשל, אם הרכוש שלכם עובר מדירה בקומה שלישית לדירת גן. כשתעדכנו את חברת הביטוח אודות המעבר יתומחר ביטוח התכולה מחדש בהתייחס לתנאים החדשים של הדירה.

ביטוח התכולה מספק כיסוי בעבור נזקי מזג אוויר, הצפות ושיטפונות, נזקי אש ועוד. הוא אינו מספק הגנה בעבור רכוש כשהוא יוצא מהדלת על מנוף או בידיו של איש מקצוע, עושה דרכו במכולת משאית ומתיישב מחדש בנכס אחר. אותו רכוש יהיה מוגן ע”י חברת הביטוח רק לאחר שינכס מחדש בדלת, בריא ושלם וזאת כאמור בתנאי שהיא מודעת למעבר.

אז, מה לגבי המעבר עצמו? איזה ביטוח מכסה בעבור תכולת הבית שלכם ומי מגן על הגיטרות או הפסנתר, השנדליר או הוואזות בזמן המעבר? התשובה – הביטוח של חברת ההובלות.

רוב הריהוט שלכם גם כך אינו מבוטח מהרגע שיצא מפתח הדלת, למעט כיסויים עבור מחשבים ניידים או ציוד אחר המתועד בפוליסה כרכוש שזכאי לכיסוי גם מחוץ לכותלי הבית. אבל, ברגע שמדובר במעבר דירה ובהובלה של הרכוש המבוטח ע”י חברת הובלה – החוק קובע כי אלה באחריותה המלאה יחד עם אי אלו הסתייגויות ותת סעיפים לגבי חפצים שבירים.

כשאתם סוגרים עם חברת הובלות ליום המעבר חשוב שתוודאו שהיא מבוטחת ומבטחת כראוי ומספקת אחריות מלאה על הרכוש שמאחורי ערמות המסקנטייפ. עברו על הפריטים השונים אל מול נציג ההובלה ודאגו לביטוח בעבור הרכוש שאינו באחריותם. ואם אתם הבעלים של רכוש ייחודי, כדאי לדאוג לו הן למובילים שמתמחים בסוג הרכוש הספציפי והן לביטוח ייחודי שיעניק כיסוי מלא ליום המעבר.

 

על ביטוח מבנה ומעבר דירה

ביטוח מבנה לדירה מכסה בעבור נזקים שעלולים להיגרם לתקרה, לקירות, לרצפה, למרפסות הדירה, לצנרת התשתיות שלה – המים והאינסטלציה, החימום, החשמל ועוד. הוא מגן על הנכס מפני פגעי מזג אוויר, שיפונות והצפות, שריפות, רעידת אדומה, פעולות שנעשו בזדון ואפילו בעבור מצב בו כלי טיס כלשהו שמתנגש או נופל על הנכס.

במסגרת ביטוח המבנה הבסיסי הכיסוי המלא הוא בעבור עלות הבנייה מחדש של אותו הנכס. כלומר, ערך הנכס בשוק גבוה משמעותית משווי הפוליסה. בפני המבוטח עומדת האפשרות לרכוש כיסוי מלא גם בעבור ערך הנכס, כך שבמקרה של חורבן יקבל פיצוי שיאפשר לו לרכוש דירה חדשה במקום זו שנחרבה.

שווי הפוליסה הבסיסית תלוי במאפיינים של הנכס עצמו – גודל, גיל, מצב, סוג מבנה, קומה בבניין או בית פרטי, מחסן, חניה, אמצעי מיגון שונים ועוד, כל אלה מחושבים בהתאם לעלות תיקונים ועלויות בנייה בהתאם לתנאי השוק ולמחירי הבנייה בפועל. ברכישה של ביטוח בשוויי ערך הדירה, נכללים מחיר הקרקע ותנאי שוק הנדל”ן באזור.

 

רכישת דירה, השכרה, ביטוח דירה

בשוק הנדל”ן והדיור קיימים לא מעט סוגים של מעברי דירות – משפרי דיור שמשתדרגים לדירה גדולה יותר, שוכרים שמשפרים דירה, בעלי נכס שעוברים לשכירות ולהיפך ועוד. לכל מקרה כזה תהיה השפעה שונה על ביטוח הדירה למבנה ולתכולה. דאגו תמיד להתאים את ביטוח הדירה לנכס שלכם ולצרכים שלכם ודאגו ליידע את חברת הביטוח על שינויים בכתובת או בסטטוס, כמו גם על שינויים משמעותיים לתכולה. אתם הרי לא רוצים להשאיר מחוץ לכיסוי את השטיח הפרסי העתיק והיוקרתי שהחליף לאחרונה את המחצלת מאיקאה.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
apartment-insurance-for-moving