המדריך המלא לתחזוקת הבית

תשומת הלב של כולנו מופנית אל הקושי לקנות בית, אבל כמה באמת נותנים את הדעת על ההוצאה היקרה שבתחזוקת הבית ובתיקונים? בכדי להקל על ההוצאות השוטפות, ריכזנו עבורכם שורה של המלצות להתנהלות נכונה שישמרו את הבית מתוחזק ואיכותי.

מרכיב תחזוקת הבתים הופך להיות משמעותי יותר ויותר בהוצאות השוטפות. תנסו להזכר מתי וכמה הוצאתם עבור אינסטלטור או איש מקצוע כדי להבין שבהסתכלות שנתית, מאד יקר להחזיק את הנכס. לכך מספר סיבות עיקריות שהן לאו דווקא קשורות ליוקר המחייה. לדוגמה, בעשורים האחרונים גודל הדירות השתנו באופן דרמטי. אם ב-1980 השטח הממוצע לדירה חדשה בישראל היה 115 מ”ר ברוטו (כולל שטחים משותפים), בשנת 2000  השטח עלה לכ- 155 מ”ר ברוטו  וכיום כ-190 מ”ר ברוטו. המשמעות היא יותר שטח לתחזק ויותר אפשרויות מבעבר לתקלות בנכס.

אז מה עושים? מתייחסים לרכיבים שריכזנו עבורכם ומיישמים את ההמלצות הבאות:

 

שומרים על דוד השמש

דודי השמש הם המצאה ישראלית ומקור לגאווה המנצלים את אנרגיית השמש וחוסכים בחשמל, אבל הם גם עלולים לעלות לנו ביוקר אם לא נדע לשמור עליהם כמו שצריך. בתחזוקה של דודי שמש חשוב לוודא כי אין הצטברות של אבנית שעלולה להרוס את גופי החימום. באמצעות מסנן אבנית – התקן קטן שעלותו לא גבוהה – תוכלו לוודא כי הדוד יפעל לאורך זמן. בנוסף, חשוב לדאוג מעת לעת לנקות את הפאנלים הסולאריים ובכך לשפר את יעילותם ואולי הכי חשוב: לוודא כי ברכישה של דוד שמש חדש אתם מקבלים אחריות לתקופה ארוכה מהיצרן.

 

מטפלים נכון בעובש

היווצרות של עובש ורטיביות היא לא רק מפגע אסתטי אלא יש גם בעלת השפעה בריאותית של ממש על השוהים במבנה. העובש הוא למעשה פטריה המתפתחת תחת תנאים של חום ולחות ועל מנת להתמודד עמה בהצלחה, צריך לזהות את המקור להיווצרות העובש, כמו פתחים שאינם אטומים כהלכה. מרגע איתור מקור הבעיה חשוב לטפל בה ולא להסתפק בטיפול קוסמטי של ניקוי העובש. בנוסף, יש לנקות את המשטח הנוגע בחומר שקוטל את הבקטריות ותתפלאו, אפילו אקונומיקה ביתית תהיה טובה למשימה. שטפו את האזור, יבשו וצבעו אותו מחדש, וזכרו – לא לפני שתיקנתם את מקור הבעיה.

 

בודקים את המזגנים

המזגנים הפכו להיות אחד מהמוצרים השמישים ביותר בבית, בחורף ובקיץ. טעות נפוצה של רבים היא למהר ולהזמין טכנאי מזגנים בכל פעם שהמזגן מפסיק לספק את התפוקה הרגילה שלו. עליכם לדעת שאתם יכולים לשפר את היעילות של המזגן בצורה פשוטה וקלה ללא תמיכה של איש מקצוע –שלפו את הפילטרים מהמזגנים, נקו ויבשו אותם והשיבו אותם בחזרה למקומם. יש סיכוי גבוה שהמזגן יחזור לתפקוד סדיר (רק תוודאו שבפעולה שאתם מבצעים תריס המזגן לא נפגע). במידה והפעולה לא שיפרה את תפקוד המזגן, יש מקום להזמין טכנאי מזגנים. אם תבחרו לעשות זאת, תדעו שבמרבית מקרי התקלות, אין ממש צורך להחליף מזגן. לרוב מדובר בדליפת גז או תקלה באחד מרכיבי המזגן (למעט המדחס) שניתנת לתיקון ללא החלפת המוצר.

 

מנקים את המקרר

המקרר הוא אחד מהמוצרים זוללי החשמל הגדולים בבית. תחזוקה נכונה שלו יכולה להביא להארכת השימוש בו ולצמצום בצריכת החשמל. במקרה של מקררים, תחזוקה נכונה משמע הקפדה על ניקיון המקרר והסביבה שלו. זאת, משום שלכלוך המצטבר על רכיבים שונים שלו כמו מסננים או מעבה, עלול לגרום לירידה בתפקוד שלו. לכן, ניקיון המקרר כולל לא רק התאים הפנימיים, אלא גם החלקים החיצוניים, כולל באזורים שהגישה קשה אליהם. המלצתנו היא להקפיד על הפעולה אחת לחודש עד שלושה חודשים.

 

עוקבים אחר תוחלת החיים של מוצרי החשמל

לכל מוצר חשמלי בבית יש זמן חיים, אבל לפני שאנחנו ממהרים “להמית ולקבור” אותו כדאי לדעת מה הוא זמן החיים הממוצע שלו. כך נוכל לקבל אינדיקציה טובה האם הוא בר תיקון או שכנראה באמת עבר זמנו והגיע הזמן להפרד ממנו. לנוחיותכם מהמוצרים זוללי החשמל הגדולים בבית. תחזוקה נכונה שלו יכולה להביא להארכת השימוש בו ולצמצום בצריכת החשמל. במקרה של מקררים, תחזוקה נכונה משמע הקפדה על ניקיון המקרר והסביבה שלו. זאת, משום שלכלוך המצטבר על רכיבים שונים שלו כמו מסננים או מעבה, עלול לגרום לירידה בתפקוד שלו. לכן, ניקיון המקרר כולל לא רק התאים הפנימיים, אלא גם החלקים החיצוניים, כולל באזורים שהגישה קשה אליהם. המלצתנו היא להקפיד על הפעולה אחת לחודש עד שלושה חודשים.

ריכזנו עבורכם טבלה של מוצרים עם זמן החיים הממוצע שלהם (מוזמנים לגזור ולתלות על המקרר הנקי).

המוצר

זמן חיים ממוצע

מזגן

10-15 שנים

מדיח כלים

9 שנים

מייבש

13 שנים

מקרר

9-13 שנים

מכונת כביסה

10 שנים

דוד חשמלי

12 שנים

 

סימנתם וי על כל ההמלצות? תתכוננו לחסוך מאות עד אלפי שקלים מדי שנה…

להצעת מחיר משתלמת במיוחד לחצו כאן

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

להצעת מחיר משתלמת במיוחד לחצו כאן

התקשרו
074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
third image
apartment-manual-for-house-maintenance