מהפנינים של סבתא ועד האייפד של הילד: איך מבטחים את תכולת הבית?

ביתנו הוא מבצרנו, שמילאנו בעמל רב בחפצים היקרים לכיס וללב. איך אפשר לכסות נזקים אפשריים לחפצים אלו, איזה חפצים מכוסים ומתי?

 

 

ביטוח דירה מאפשר לנו להגן על ביתנו ועל רכושנו מפני נזקים אפשריים. לשם כך ניתן לבטח את מבנה הדירה, או את תכולת הדירה או את שניהם יחד. ביטוח תכולה מאפשר לנו לבטח את כל תכולת הדירה (כולל את כל הריהוט והציוד הביתי, הביגוד וכל החפצים הנמצאים בדירה), מאידך לא חלה חובה לבטח את המבנה עצמו ואת צמודי המבנה (ארונות קיר, ארונות מטבח מזגן מרכזי וכד’). שווי התכולה נקבע במסגרת הערכת שמאי ובהתאם להצהרת המבוטח.

 

באילו מקרים התכולה מכוסה?

ביטוח תכולה כולל כיסוי מפני אש, התפוצצות, גניבה, פריצה, נזקי טבע, רעידות אדמה ונזקי מים שגרמו נזק לתכולה. על מנת לוודא שפריטים יקרי ערך כגון תכשיטים או שעוני יד יכוסו בגין כל אובדן או נזק תאונתי, מומלץ לרכוש כיסוי לתכולה על בסיס “כל הסיכונים”. כיסוי זה מותנה בהערכה מוקדמת של התכשיטים ופריטי הזהב. כאשר מדובר בסכומים גבוהים של תכשיטים ודברי ערך נדרשים אמצעי מיגון כנגד פריצה כגון התקנת מנעולים נוספים או כספת בדירה לאיחסון התכשיטים. רמת המיגון הנדרשת נקבעת על פי שווי התכשיטים וקומת הדירה בבנין.

 

האם הפנינים של סבתא מכוסות בפוליסה?

תכשיטים מכוסים במסגרת ביטוח תכולת הדירה, בסכום של עד 10% מסכום ביטוח התכולה. במידה ששווי התכשיטים גבוה יותר, אפשר לרכוש כיסוי שמרחיב את סכום הביטוח מעבר ל- 10% הכלולים באופן אוטומטי בפוליסה. באופן דומה לתכשיטים, הכיסוי לגבי כלי כסף, שעוני יד, חפצי אמנות, שטיחים ותמונות מוגבל לאחוז מסוים מסך התכולה, וניתן לבטחם מעל לאותו אחוז בתנאי שערכם נכלל בסקר תכולת הדירה וביטוחם הוסכם ע”י החברה.

 

יש מזומן בדירה?
פוליסת ביטוח התכולה תעניק כיסוי בגובה עד 0.5% מסכום ביטוח התכולה. ומה לגבי אוסף המטבעות שקיבלתם מההורים? הכיסוי שלו יהיה בגובה עד 5% מסכום ביטוח התכולה.

 

יש אופניים בדירה?
ייתכן שכדאי לבטחם מפני נזק תאונתי בעת השימוש מחוץ לדירה. להגנה מפני גניבה יהיה עליכם לנעול את האופניים באמצעות שרשרת ומנעול עשויים מפלדה. הנעילה חייבת להיות לגוף מסיבי המעוגן בקרקע או קיר בטון. ביטוח האופניים כולל גם נזק לצד שלישי שייגרם בעת ועקב השימוש באופניים (האמור אינו חל על אופניים חשמליים).  

 

מתכוונים לטוס לחו”ל?
כדאי לוודא שביטוח התכולה מכסה את החפצים האישיים ואת כל תכולת הדירה גם כאשר הדירה לא מאוכלסת (למשל בעת חופשה בחו”ל מעל 60 ימים).

 

אנשים שקפצו לביקור נפגעו בתחומי ביתכם?
ביטוח אחריות כלפי צד שלישי יעניק כיסוי מפני נזקים שנגרמו למבקרים שנפגעו בתחומי ביתכם, למשל מפגיעה של חפץ. פוליסת ביטוח התכולה של הפניקס כוללת ללא תוספת תשלום הרחבה של ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, בגובה 2,000,000 ₪ לכל מקרה ולכל תקופת הביטוח.

 

מפעילים עסק בבית?
במידה ואתם מנהלים משרד, סלון יופי או מספרה ביתית בדירת המגורים (עד 3 לקוחות בשבוע), פוליסת הדירה מאפשרת כיסוי לפעילות עיסקית זו בדירה, לגבי עסקים אחרים המתנהלים בדירה חשוב להצטייד בביטוח ייעודי לבית העסק.

 

איך נקבע שווי הביטוח?
שווי תכולת הדירה הוא אחד הפרמטרים הקובעים את עלות הביטוח, אך לא היחידי. ישנם גורמים נוספים אשר משפיעים על גובה דמי הביטוח כגון האם מדובר בבית פרטי או דירה בבית משותף, באיזו קומה הדירה ממוקמת ומהו המיגון המותקן בה. בכל מקרה, חשוב מאוד לבצע הערכה נכונה של שווי התכולה, כדי שברגע האמת תקבלו החזר לפי השווי הריאלי של התכולה שנגנבה, נשרפה  או ניזוקה מסיכון אחר.

בחיים יש לפעמים הפתעות שאי אפשר למנוע, השאלה היא איך נערכים להפתעות האלה: הצטרפות לביטוח תכולה המותאם לצרכים שלכם, תאפשר לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הנזק שנגרם, במינימום הפתעות.  

 

להצעת מחיר משתלמת במיוחד לחצו כאן

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
apartment_contents_of_the_house