על ביטוח דירה, ביטוח משרד ומה שביניהם

עצמאיים, אתם יודעים מה ההבדל בין ביטוח דירה לביטוח משרד ומה היתרון הגדול של הרחבה לפעילות עסקית בדירה? מסתבר שיש הבדלים, ואם תדעו אותם תוכלו לחסוך לעצמכם המון כסף

לעבודה מהבית, שהופכת משנה לשנה לתופעה יותר ויותר נפוצה בישראל, יש אינספור יתרונות. החיסכון המשמעותי בכסף, היכולת לנהל את הזמן באופן הגמיש ביותר והעובדה שאין צורך לבלות שעות בפקקים מדי שבוע בדרך למשרד, הם בין החשובים שבהם. אך מן הסתם לא הכול ורוד ובדיוק כמו שעם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה, כך גם לכל אדם העובד מהבית, יש לא מעט דברים שהוא צריך לדאוג להם: פשוט כי אין אף אחד שידאג להם עבורו.

אחת הסוגיות השכיחות ביותר שמעסיקות ישראלים שעובדים מהבית, נוגעת לענייני ביטוח שונים. בכתבה שלפניכם תמצאו את כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה, ביטוח משרד וביטוח פעילות עסקית בדירה ולא העזתם לשאול.

 

מה כולל ביטוח דירה סטנדרטי?

פוליסת ביטוח דירה היא פוליסה תקנית, כלומר פוליסה שהתנאים הבסיסים שלה קבועים: כל חברות הביטוח בישראל יכולות להוסיף כיסויים מעבר לרשימת הכיסויים הבסיסית, אך חברת הביטוח לא רשאית לגרוע מתנאי הפוליסה התקנית. סך הכול כוללת הפוליסה התקנית שני כיסויים (ביטוח תכולה וביטוח מבנה) ושתי הרחבות (ביטוח אחריות כלפי צד שלישי וביטוח סכום נוסף בבית משותף) והמבוטח רשאי לרכוש את שני הכיסויים או רק כיסוי אחד.

 

קווים לדמותו של ביטוח מבנה הדירה

מבנה הדירה הוא המבנה של הבית או הדירה, ששימושו העיקרי הוא למגורים. הוא כולל את כל רכיבי המבנה הקבועים או המחוברים אליו דרך קבע: צנרת, מרפסות, מתקני הסקה, מתקני ביוב ואינסטלציה, דוודים, מערכות מיזוג אוויר, מתקני טלפון וחשמל (ששייכים לדירה), גדרות, שערים וכיו”ב. ביטוח מבנה דירה מכסה את המבוטח מפני נזקים שהם תוצאה של מקרים מסוימים בלבד ולכן חשוב לקרוא בעיון את הפוליסה לפני החתימה. בין היתר מדובר ברוחות חזקות, נפילת כלי טיס, התנגשות של כלי רכב בדירה, התלקחות או התפוצצות ועוד.

כל פוליסת ביטוח מבנה ניתן מצד אחד להרחיב ומצד שני יש אפשרות להחריג כיסויים מסוימים כדי להוזיל את העלות שלה. למשל ניתן לוותר על כיסוי נגד נזקי רעידות אדמה או להוסיף כיסוי לעלות המים שדלפו בעקבות פיצוץ בצנרת.    

 

ביטוח תכולת דירה: לא על המבנה לבדו

תכולת הדירה היא כל חפץ ודבר שנמצאים בדירה והינם באחריות, בחזקתם או בבעלותם של המבוטח או בני המשפחה של המבוטח. כדאי לדעת שיש לא מעט פריטים שלא כלולים בפוליסה הבסיסית. בין השאר מדובר בחוזים, כתבי יד, בעלי חיים, כלי רכב מנועיים, שטרי חוב, כרטיסי טיסה, זהב וכסף במצבם הגולמי ועוד. בדומה לביטוח מבנה דירה, גם פוליסת תכולת דירה מכסה כנגד נזקים שהם תוצאה של סיכונים ספציפיים בלבד כמו התלקחות או התפוצצות. לעומת זאת הפוליסה הבסיסית לא מכסה למשל נזקי תכולה בעקבות פיגועים חבלניים, מלחמה או קרינה מייננת.

 

ביטוח משרד על קצה המזלג

פוליסת ביטוח משרד, מכסה את המבוטח מפני נזקים שעלולים להיגרם הן למבנה והן לתכולה של המשרד בעקבות שוד, שריפה ומגוון סיכונים נוספים. גם לפוליסת ביטוח המשרד הבסיסית אפשר להוסיף כיסויים מיוחדים הרלוונטיים לעסקים שעיקר הפעילות שלהם מבוצע מהמשרד כמו חבות מעביד, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אובדן רווחים, ביטוח אחריות מקצועית ועוד.

כיוון שיש דמיון בין הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח דירה לכיסויים המופיעים בפוליסת ביטוח משרד, נשאלת השאלה המתבקשת: איזה מהביטוחים עדיף עבור עצמאים העובדים מהבית? וזהו הזמן להכניס לתמונה אלמנט נוסף – הרחבת פוליסת ביטוח דירה לפעילות עסקית מהבית.

 

קבלו אותו – ביטוח פעילות עסקית בדירה

הפוליסה הבסיסית של ביטוח דירה לא מכסה את המבוטח כנגד נזקים ב”חלקי הדירה המשמשים לעסק בלבד” ובנוסף לא מכסה בגין נזקים הנגרמים ל”ציוד ומלאי המשמשים לעסק”. לכן הפתרון המושלם לאלו המנהלים משרד בבית, הוא הרחבה מיוחדת עבור פעילות עסקית בדירה.

כיום לא ניתן עדיין לבטח כל סוג של פעילות עסקית במסגרת של ביטוח דירה, אבל רוב חברות הביטוח מספקות כיסוי למשרדים ביתיים. כדאי לדעת שבחברת “הפניקס”, ניתן להרחיב את ביטוח הדירה לא רק עבור משרדים ביתיים אלא גם לפעילות עסקית של מרפאות, מכוני יופי ואפילו מספרות ביתיות.

מדוע בעצם מדובר בפתרון המושלם? כיוון שהרחבת הפוליסה עבור פעילות עסקית בדירה, לנצח תהיה זולה יותר מרכישה של פוליסת ביטוח משרד נפרדת (שבמקרה של עבודה מהבית, הופכת ברוב המקרים למיותרת לחלוטין): לפעמים מדובר בהבדלי עלות של יותר מ-50%!

 

ביטוח פעילות עסקית בדירה של “הפניקס”

בפוליסת “הבית שלי” (פוליסה לביטוח דירה ותכולתה) של “הפניקס”, תמצאו הרחבה ייעודית לפעילות עסקית המתבצעת בדירת המגורים של המבוטח. אם המשרד שבו אתם עובדים ממוקם בדירת המגורים שלכם או אם אתם מתכננים להתחיל לעבוד מהבית בעתיד הקרוב, צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם כדי לקבל הצעה משתלמת שתחסוך לכם לא מעט כסף.

להצעת מחיר משתלמת במיוחד לחצו כאן

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
apartment_insurance_of_an_apartment