איך להטעין קורקינט ואופניים חשמליים בלי להפעיל את ביטוח המבנה

הקורקינטים שוטפים את הרחובות והמדרכות בישראל, אבל יש סכנה אחת שחייבים לשים לב אליה – הבטרייה. איך זה קשור לביטוח הדירה שלכם? כל התשובות כאן.

 

נדמה שהם איתנו מאז ומתמיד. הקורקינטים ששוטפים את הרחובות, שלא לומר את המדרכות של ערי ישראל. טפטופים של אנשים ישובים על קורקינטים עם מושב על עמוד צצו כבר לפני קצת יותר מעשור, חלקנו זיהו מהר מאוד את המגמה, אחרים לא חשבו שיעלו על דבר כזה, לא דמיינו איך ידהרו שנים אחרי בעמידה ועם קסדה בכל בוקר לעבודה.

הקורקינטים והאופניים החשמליים הפכו לכלי רכב משמעותי ברבות מערי ישראל. רבים הצליחו להיפרד מהרכב הפרטי לפחות לכמה ימים בשבוע או לתת לאוטובוס לחלוף בתנה ועברו להתנייד על שני גלגלים וסוללה, בעמידה או בישיבה. 

וכן, רבים מאיתנו הולכי רגל שהפכו לזרים במדרכה של עצמם, רבים מאיתנו הם נהגים זהירים בכבישים שלעיתים מרגישים בג’ונגל של דו גלגלי על סוגיו אבל כולנו מבינים שהם כאן כדי להישאר. לא זו אף זו, במהלך מגפת הקורונה, הן בשל החשש מעלייה לאוטובוס והן חוסר הרצון לשתף ידיות של קורקינט שיתופי עם זרים, עלה באופן משמעותי מספר הרכישות של אופניים רגילים וחשמליים ושל קורקינטים חשמליים.

ומעבר לקריאה הנרגשת – סעו בזהירות, חבשו קסדה ושמרו על הימין על הכביש, אנחנו כאן כדי שתדעו לשמור גם על הבית שלכם מפני הקורקינט הפרטי או השיתופי. הקשר? הבטרייה.

 

אופניים וקורקינטים חשמליים: זהירות, סוללה מתלקחת

כ-150 שריפות פורצות בדירות בשנה בישראל מטעינה לא נכונה של סוללות הקורקינטים או האופניים החשמליים.

ראשית, חברת החשמל מזהירה אנשים שנוהגים להטעין קורקינטים שיתופיים בבית משום שמדובר בעומס רב על המערכת, שאינה בנויה לכך מלכתחילה ועלול להביא לנזק ולקצר. אם אתם נוהגים להטעין מספר קורקינטים ביום, כדאי לחלק אותם על פני חלקי היממה ולא במקביל.

שלושת הכללים החשובים לכל סוגי המטעינים – האוחזים בקורקינט אישי או המטעינים השיתופיים הם:

  • לא משאירים בטריה טעונה לבד בבית. מטעינים תמיד כשאתם בבית ויכולים לשים לב לבטרייה ולפעולת הטעינה.
  • דואגים למרחב לא דליק. הציבו אותה הרחק מחפצים וחומרים דליקים. וכשמדובר בסוללה נשלפת מומלץ מאוד להטעינה בנפרד, בין השאר בכדי להימנע משריפה גם של האופניים או הקורקינט עצמם.
  • לרכוש סוללת ליתיום עם תו תקן בלבד וכזו שלא עברה שינויים או “שיפורים” מאז שעזבה את המפעל.

שמירה על כללי הזהירות תמנע משריפה בדירה ומפח נפש רציני אם לא אסון של ממש. סוללות הליתיום מכילות חומצה שעליה להיות מבודדת לחלוטין מחמצן כלומר מהאוויר שבחדר. ברגע שחמצן והחומצה נפגשים הבטרייה תתלקח.

 

להתלקחות הבטריה בטעינה ביתית יש כמה סיבות:

  1. איכות ירודה של הסוללה. לקורקינט שתרכשו בחנות צדדית ברחוב מלחיץ עלולה להיות סוללה מאיכות ירודה עם בידוד רעוע לחומצה. כאמור, תו תקן הוא הכרח ועדיף להגדיל את סכום הרכישה הראשוני מאשר לבדוק מה מצוין בפוליסת ביטוח הדירה שלכם בסעיף הכיסוי נגד שריפות.
  2. התיישנות ובלאי. כדאי להחליף את סוללת הכלי החשמלי שלכם כל כמה שנים ותמיד להימנע מטעינת יתר כלומר, לדאוג לנתק אותה מהחשמל בתום הטעינה ולא להשאירה מחוברת לתקע. עומס בטעינה, התיישנות ובלאי מביאים להיחלשות רכיבי הסוללה כולל החומרים המבודדים.
  3. סוללה אחרי תאונה. הכלי שלכם נפגע, נפל ונחבט באספלט? בדקו היטב שלא נפגעה הסוללה והקפידו בימים שלאחר מכן לשים לב אליה במהלך הטעינה.

 

ביטוח דירה – נזקי שריפה

במקרה וקרה המקרה, תקוו שיש לכם ביטוח דירה מנזקי שריפה מבנה ותכולה. השריפה שפרצה בדירה שלכם גרמה לנזק בדירה סמוכה? ביטוח דירה צד ג’ יכסה בעבור נזקים אלה.

אירועים רבים עלולים לגרום לשריפה בדירה חלקם מתרחשים במטבח, חלקם מתנורי חימום בחורף וגם מטעינה של קורקינט חשמלי. ביטוח מבנה מכסה בין השאר גם כנגד נזקי אש שגורמים לנזק לקירות, לתקרה ולרצפות, למערכות הצנרת ואינסטלציה וכדומה. ביטוח התכולה משפה את המבוטחים בעבור החפצים שעלו באש – רהיטים, בגדים, מכשירים חשמליים ועד תמונות וחפצי אומנות, תכשיטים וכדומה. ביטוח צד ג’ שמוצמד בד”כ לביטוח התכולה ומספק הגנה מפני נזקים שנגרמים לגוף או לרכוש של צד שלישי. במקרה זה, דירת השכנים שהביטוח מספק כיסוי לפיצוי על הנזק שנגרם לה.

 

צ’ק ליסט למקרה של שריפה בדירה

אם פורצת שריפה בדירה יש להתקשר מיידית למכבי אש (102) ומסרו את הכתובת המדויקת. לאחר מכן, ותוך משנה זהירות וללא סיכון חיי אדם, נסו לבצע פעולות סבירות ובלתי נועזות להרחקת חפצים ורכוש מהאש ולצמצום נזקים.

לאחר מעשה ובהקדם המיידי יש להודיע לחברת הביטוח ולהגיש בקשה לתביעת ביטוח הדירה. בהפניקס סמארט תוכלו לשוחח עם נציג שירות או להגיש טופס תביעה באום דיגיטאלי – להורדה או להגשה אונליין.

לאחר פתיחת התביעה, תבדוק חברת הביטוח את הפרטים ויתכן ותתבקשו להציג מסמכים שונים. בכדי לאמוד את הנזק שנגרם לדירה, לתכולה שלה או לרכוש צד ג’, ימונה לכם שמאי ללא עלות נוספת או השתתפות עצמית. השמאי יגיע לדירה ויבדוק את הנזק למבנה, יתשאל אתכם לגבי הרכוש האבוד ויעבור גם בדירות השכנים אם ספגו פגיעה גם הן. אם יש לכם מסמכים, קבלות וגם תמונות של הרכוש שנשרף, זה יסייע לו בהערכת גובה הפיצוי הראוי.

חברת הביטוח תדון בתביעה ביחד עם מסמכי השמאי ותיידע אתכם בתוך כ-30 יום לגבי אישור או דחיית התביעה וגובה הפיצוי. בהתאם לגובה הפיצוי תוכלו לקבלו ישירות באפליקציית bit.

ולכל מקרה, מומלץ להחזיק בבית מטף כיבוי אש. לא תופס הרבה מקום ויכול להיות ההבדל בין טיפה שרוף לאסון.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו
074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
third image
charging-at-home