פעולות דיגיטליות שאפשר לבצע היום בלי לצאת מהבית

בתקופת הקורונה התרחש מעבר חד של אנשים רבים לפעילות דיגיטלית, ונראה שהמגמה מתחזקת – שירותים ממשלתיים, גופים מסחריים, ועוד מגוון פעולות שאפשר לבצע היום תוך שניות בקצות האצבעות. 

שנת 2020 כבר הוכיחה לנו שהחיים שלנו יכולים להתנהל פחות או יותר באמצעות הדיגיטל. נכון, אין תחליף למפגשים בין חברים, לחיבוק ולמגע, לריקודים ולבילויים אבל בירוקרטיות, רכישות וקניות, הזמנת טיסות וכל פינוק אחר וגם ניהול העבודה, פגישות ומשימות.

עד למגפת הקורונה עוד רבים מאיתנו העדיפו את הטלפון ואת קולו של נציג השירות, אך הנתונים מעידים על מעבר חד לפעילות דיגיטלית בעקבות המגפה, ואלה מהדברים שכנראה איתנו להישאר ואף עוד לצמוח ולהתפתח.

אפילו השירותים הדיגיטליים הממשלתיים השתפרו לאין שיעור בשנים האחרונות ורבות הפעולות שאפשר לבצע היום מבלי להגיע למשרד קבלת קהל או לשוחח בטלפון. מאשרות מעבר בגבולות ישראל לסיני או לירדן דרך הוצאת מסמכי טאבו ועד התנהלות מלאה מול ביטוח לאומי וגופים אחרים.

 

עבודה ולימודים מקוונים

זה לא סתם שעברנו לעבוד עם לפטופ משולחן מהבית לעומת מחשב משולחן במשרד, אלה מגוון הפעולות הנוספות שאנחנו עושים היום בעבודה, מרחוק. הפגישה החודשית במשרדים בפתח תקווה עברה לשיחות וידאו רבות משתתפים, חלקם עם רקע של חוף תאילנדי, הצגת המצגת עברה לשיחת וידאו עם שיתופי מסך וכתיבת הערות אונליין וכך גם בלימודים. רבים הקורסים שניתן לקחת היום אונליין, חלקם מועברים בשידור חי בזום עם נוכחות חובה כמו הרצאות באוניברסיטה וחלקם נרכשים כחבילת סרטונים לצפייה בזמננו החופשי ובקצב התקדמות אישי.

קורס חשבי שכר למשל, שזה אחד התפקידים המשמעותיים בכל ארגון, זה שדואג ששכר העובדים יגיע אליהם בזמן, שתלושי השכר יהיו מדויקים ומפורטים ע”פ כל תקנות החוק כולל מספר שעות עבודה חודשיות שנצברו, ימי מחלה וחופשה, הפרשות סוציאליות ועוד.

קיימים היום מגוון קורסים לחשבות שכר, שמאפשרים לתלמידים לצפות בשיעורים בלייב או לרכוש ערכה להורדה ולהתקדם בקצב אישי. בנוסף, חשבי שכר מחויבים להשתלמות שנתית של 30 שעות אקדמאיות בשנה והם עוברים ימי עיון מדי שנה. גם ימי העיון הללו, לעדכונים בתקנות, בחוקים ובפסקי דין בעולם העבודה, ביטוח לאומי, מס הכנסה ודיני עבודה נעשים היום בתוכנות וידאו ללימודים מרחוק. מדובר בהקלה משמעותית להורים-עובדים, שנאלצו פעם לנסוע לעיר אחרת בכדי לעבור את ההשתלמות.

 

לנהל את חשבון הבנק

האפליקציות ואתרי האינטרנט של הבנקים היום הם למעשה סניפים דיגיטליים כמעט לכל דבר. כמעט כל פעולה שפעם הייתם צריכים להגיע לסניף כדי לבצע אותה או לפחות לשוחח עם בנקאי בטלפון, אפשר לעשות היום בעזרת אפליקציית הבנק. נכון, יש מתוחכמות ורחבות יותר ויש שמעניקות ערך גבוה מאוד ויש שהם רק תחליף ליציאה מהבית, אבל כולן הופכות את החיים לקלים יותר בניהול חשבון הבנק שלנו.

אבל, האפליקציה היא לא רק סניף דיגיטלי, אלא הרבה מעבר. אף אחד מעובדי הבנק לא היה מספר לכם, על דעת עצמו ובהתנדבות, מהו היחס בין ההכנסות וההוצאות החודשיות שלכם, לא חילקו לכם את ההוצאות לפי נושאים ותחומים (מזון, בילויים, תשלומים לרשויות וכו’), לא התריעו על תשלומים דומים שמשולמים לאותו מקור כהתראה על טעות אפשרית ועוד. לא קיבלתם המון מידע שאתם מקבלים היום בנוחות ובקלות באפליקציית הבנק.

למעשה, ברגע שנכנסו השירותים הדיגיטליים המתקדמים לבנקאות בישראל, אנחנו בעלי החשבונות זוכים לקבל כלים חשובים להתנהלות כלכלית נכונה, לראייה מעמיקה יותר של הנעשה בחשבון הבנק שלנו ולתכנון פיננסי שלנו ושל המשפחה שלנו.

 

העברת בעלות לרכב, בלי להגיע לדואר

הבשורה בעניין זה היא גדולה, משום שהעברת בעלות לרכב בדיגיטל הוא פעולה שמערבת שני אזרחים באזור אישי אחד וזה חידוש משמעותי וחלון לשירותים דיגיטליים ממשלתיים מתקדמים וחדשניים שעתידים עוד לבוא עלינו לטובה.

מוכרים או קונים רכב? בעבר הייתם צריכים להיפגש ממש פיזית עם הצד השני של העסקה – המוכר או הקונה, בסניף דואר הקרוב לביתכם. לקוות שהמזגן יעבוד ולעמוד יחדיו בתור כדי להעביר את הבעלות מאחד לשני. כל מה שאתם צריכים לעשות היום הוא להירשם באזור האישי וללכת בעקבות ההוראות. תוכלו לראות שם את כל הרכבים הרשומים על שמכם ואף להתעדכן בעבר הביטוחי שלכם.

העברת הבעלות מתבצעת באופן דיגיטלי בו זמנית בין שני הצדדים בתהליך ידידותי למשתמש, פשוט ויעיל. – זה שירות שקיים היום?

 

לרכוש ביטוח דירה בדיגיטל

בקלות, בנגישות וישירות מהאונליין הפניקס מאפשרת לכם לבצע את תהליך רכישת פוליסת ביטוח דירה מאתר הפניקס סמארט.

כל שעליכם לעשות בכדי לרכוש ביטוח דירה ולהגן על הנכס היקר ביותר שלכם, על הרכוש שנמצא בדירה שלכם או בדירה השכורה וכן להגן על עצמכם מפני תביעות צד ג’, הוא להיכנס לאתר שלנו ולעקוב אחר תהליך הרכישה של ביטוח תכולת דירה אונליין.

לאחר שנכנסתם לאתר, תבחרו את סוג הביטוח המבוקש – ביטוח דירה, ביטוח מבנה לדירה בלבד או ביטוח תכולה בלבד. אם אתם בעלי בית או דירה שמשכירים, תבחרו בביטוח המבנה ותגנו על הנכס שלכם ועל פגיעה אפשרית בו, בתשתיות שלו ובשלמותו. שוכרים יכולים לבחור ביטוח תכולה בלבד, שכולל גם ביטוח צד ג’.

ביטוח צד ג’ לדירה מגן על בעליה או המתגוררים בה מפני תביעות של צד ג’ שנפגע או רכושו נפגע עקב פעילויות והתרחשות בדירה. למשל, רטיבות שפגעה בדירת השכנים; למשל, שליח הסופר שהחליק במדרגות בדרך לדירה; למשל, עציץ שנפל מהחלון ובמזל גדול פגע רק ברכב הריק החונה מתחת ולמשל, השכן או החשמלאי שהגיע לתיקון, ננשך ע”י הכלב ותובע אתכם על טיפולים רפואיים ואובדן ימי עבודה.

נמשיך. לאחר שבחרתם בסוג הביטוח אתם מכניסים את הפרטים המבוקשים ומקבלים באופן מיידי הצעת מחיר.  אנחנו מתגמלים רכישה של ביטוח באמצעות האינטרנט ומעניקים הנחות גם על רכישת ביטוח דירה בדיגיטל. כך, ששווה לכם לבצע את התהליך באופן הזה.

כמובן, שבמקרה ויש לכם רכוש מיוחד, ייחודי או יקר במיוחד, כדאי שתשוחחו עם נציג שירות שלנו כדי לוודא שאתם רוכשים את הכיסוי הנכון והמתאים. ביטוח דירה באופן כללי הוא ביטוח בהתאמה אישית שתלוי בפרמטרים שונים של דירה עצמה כמו גודל, קומה, מיקום ואמצעי מיגון המותקנים או לא מותקנים בה. ביטוח תכולת דירה מותאם באופן מדויק לרכוש שלכם שנמצא בדירה ושאתם מעוניינים לבטח. רגע לפני שאתם מקליקים על כפתור אישור רכישה, כדאי לעבור על סעיפי ההצעה שקיבלתם ולוודא שכל הרכוש שלכם זוכה להגנה שמגיעה לו.

אך לפני לא הרבה שנים, רכישה של ביטוח דירה אונליין היה כמעט דמיוני, הזמנים השתנו לאין היכר. אנחנו, בפניקס, מבינים כמה הזמן שלכם יקר ומציעים לכם להשתמש בטכנולוגיה ובקידמה כדי לנצל אותו באופן היעיל ביותר. היום, אנחנו כבר יודעים להתאים מוצרים וכיסויים גם דרך הדיגיטל ולפשט את תהליך רכישת ביטוח הדירה עוד יותר.

 

החיים בדיגיטל

מדהים שעוד חיים בינינו אנשים, והם בסה”כ בני 40 פלוס, שחיו את רוב חייהם בידיעה שבירוקרטיה לוקחת זמן ומשאבים, שהיא מצריכה יציאה מהבית ועמידה בתורים או לפחות האזנה לתקליט חוזר על עצמו של המתנה לנציגי שירות.

מדהים, שרבים מאיתנו עוד זוכרים שרכישה של ביטוח היה תהליך של חצי יום בערך והרבה מאוד זמן עבודה מבוזבז על טלפונים וריצות. מדהים שחלקנו עוד החזקנו סוכן נסיעות צמוד בשביל לטוס לחו”ל פעם בשנה. הזמנים הללו השתנו ואנחנו בפניקס משתנים יחד איתם וממשיכים לעדכן את השירותים הדיגיטליים שלנו, הן בתהליך איסוף המידע, הן בתהליך הרכישה עצמו והן בשירות שאנחנו מעניקים למבוטחים ולמבוטחות שלנו.

בביטוח נסיעות לחו”ל, בביטוח הרכב, הדירה ועוד – ברגע האמת, כל אחד ואחת מהמבוטחים שלנו יכול לבחור באחד מערוצי התקשורת הדיגיטליים ולקבל שירות מהיר ויעיל לאורך כל שעות היממה. בדירוג השירות של חברות הביטוח של רשות ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, זוכים השירותים הדיגיטליים שלנו לציונים גבוהים ולא בכדי. ברגע האמת, אנחנו אתכם.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
digital-content-insurance