עושים סדר - אלה הסעיפים הכי חשובים בביטוח הדירה

השבועות החולפים בצל משבר הקורונה לימדו אותנו כמה חשוב לשמור על השוהים בדירה ועל תכולתה והדרך להבטיח זאת היא באמצעות ביטוח דירה. אבל לפני שממהרים לרכוש ביטוח דירה, אלה הסעיפים החשובים שכדאי לוודא כי הם קיימים במסגרת ביטוח הדירה.

בעקבות משבר הקורונה התחזקה החשיבות שביצירת מקום מגורים איכותי, כזה שיהיה נעים לשהיה, שיספק מקום נוח למפגש בין בני המשפחה ומבלי לוותר על האפשרות לפרטיות, שיאפשר להורים לעבוד ולילדים לשחק ולא פחות חשוב, שיהיה מקום בטוח לבני הבית. ואם מדברים על יצירת מקום בטוח, חייבים להתייחס גם לביטוח הדירה ההופך ל”פריט” מרכזי בה, לא פחות חשוב מהמקרר או מהספה בסלון.

אבל לפני שקופצים על ההצעה הראשונה שנקרית בדרככם, חשוב לקחת בחשבון את הסעיפים הבאים, אשר יבטיחו לכם ביטוח איכותי שיאפשר לכם להמשיך ולהנות משהיה בבית בראש בטוח ושקט.

 

השתתפות עצמית

כפי שתווכחו לדעת, ישנם מצבים רבים שבהם תאלצו להפעיל את הביטוח והניסיון מלמד שאחד המרכיבים המתסכלים כל מבוטח הוא סעיף השתתפות העצמית. כלומר, מקרים שבהם המבוטח נאלץ להשלים את כיסוי הנזק מכיסו, למרות שהיה אחראי מספיק ורכש ביטוח מבעוד מועד. לפעמים מגיעים למצבים לא נעימים שבגלל סעיף ההשתתפות העצמית לא משתלם להפעיל את הביטוח ולממן את הנזק באופן עצמאי.  

בפוליסות ביטוח הדירה שאנחנו מציעים הקפדנו להפחית למינימום את מרכיב ההשתתפות העצמית ובמקרים מסויימים אף לבטלו.

 

כיסוי צד ג’

הכלל אומר שככל שאנחנו משתמשים יותר במוצר או ברכוש, בין אם מדובר בכלי רכב או אפילו דירה, כך גדל הסיכוי שיגרם בלאי שיוביל לפגיעה ברכוש או בגוף. תופעות מוכרות כמו נזילת מים שגרמה לנזק אצל השכנים, עציץ שנופל מהחלון וחלילה עלול לפגוע בעובר אורח, הן רק חלק משורה של מקרים מצערים שמצריכים כיסוי צד ג’ בביטוח.

בימים אלו יצאנו במבצע על ביטוח הדירה המעניק כיסוי מוגדל לצד ג’ של עד 2 מיליון ש”ח ללא תוספת מחיר.

 

כיסוי עבור (כמעט) כל תרחיש אפשרי

הסיכוי שברק יפגע בדירה, שמטוס יתרסק לתוך הסלון או שרעידת אדמה תערער את היסודות הוא נמוך, אבל לא בכדי נולד המושג “צחוק הגורל”. המלצתנו היא כי אם אתם כבר מבטחים את הדירה, אל תפסחו על כיסוי מפני שורה של תרחישים שעל-פניו נראים כבלתי אפשריים – עד שהם קורים.

רכזנו עבורכם רשימה של תרחישים אלו ועוד אחד נוסף שנפוץ בהרבה:

  • נזקי אש כפגיעת ברק, התפוצצות או התלקחות
  • נזקי טבע כגון סערה, סופה, שיטפון או רעידת אדמה המסכנים גם את תכולת הדירה וגם את המבנה עצמו
  • תאונות הנובעות ממקורות חיצוניים כהצפה ממקור חיצוני, נפילת כלי טיס, התנגשות כלי רכב, פעולות זדון ועוד

וכמובן, פרי​​​צה או גניבה שמשמעותן אובדן של חפצי ערך, כסף מזומן, מכשירים חשמליים ורכוש אחר.

 

הרחבה מעל לסכום הקמת הדירה

אנחנו מדברים על הרחבה לכיסוי סכום ביטוח נוסף מעל לסכום של עלות הקמת הדירה בעקבות נזק גדול. הרחבה זו מיועדת למבוטחים שהדירה בבעלותם נמצאת בבית משותף. במקרה של נזק כבד לנכס יתכן מצב לפיו לא יהיו בידי כל הדיירים אמצעים כספיים שיאפשרו שיקום המבנה, ואז סכום הביטוח הנוסף יהווה פיצוי נוסף למבוטח שיסייע לו לרכוש דירה חלופית במקום אחר ללא תלות באפשרויות המימון של שאר בעלי הדירות.

ועוד טיפ אחרון לסיום…

כדאי מאד לנקוט בצרכנות נבונה ולהשוות לא רק את את המחירים אלא גם את תנאי הפוליסותה מוצעות כיום.

להצעת מחיר משתלמת במיוחד לחצו כאן

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
important-sections-in-apartment-insurance