משכנתא הפוכה: כל היתרונות עבור בני 60 פלוס

“הלוואי שהיה לי כסף כדי לעזור לילדים שלי”. הורים רבים עדיין לא מכירים את הפתרון שמאפשר להם לעזור לילדים שלהם ולדאוג לעצמם. כל הפרטים הלוואת זהב מבית הפניקס, שתאפשר לכם לשנות את התמונה.

לא משנה כמה הם עובדים מסביב לשעון, יוקר המחיה מקשה על צעירים רבים לסגור את החודש או לבנות לעצמם אופק כלכלי. שלא לדבר על היכולת לקנות דירה שתקנה להם יציבות. תקופת הקורונה רק החריפה את המצוקה של חלק מהצעירים, שנפלטו ממעגל העבודה וההכנסה שלהם נפגעה.

את הוואקום הכלכלי ההולך וגדל מנסים למלא ההורים, שרוצים לעזור לילדים שלהם בכל דרך שהם יכולים: מסיוע במימון החתונה ועד עזרה בתשלומים לגן או לבית הספר. מעזרה בקניית רכב ועד עזרה בקניית דירה.

 

למה קשה לעזור לילדים (למרות שאנחנו מאוד רוצים)?

במציאות שנוצרה כולנו רוצים לעזור לילדים שלנו, אך לפעמים מגיע הרגע שבו אנחנו מתקשים לעזור להם. הרגע הזה בדרך כלל מתרחש ברגע שאנחנו יוצאים לפנסיה, בעקבות הפגיעה בהכנסה מצד אחד ובהוצאות ההולכות ותופחות מהצד השני. מדוע ההכנסות נפגעות? מכיוון שההכנסה בפנסיה נמוכה לרוב בעשרות אחוזים מההכנסה הממוצעת שהרווחנו לפני הפרישה. מדוע ההוצאות עולות? בעקבות עלויות שמתייקרות עם הגיל, כמו למשל הוצאות בריאות, עלויות הרכיבים הביטוחיים (כמו ביטוח בריאות או ביטוח חיים), עלויות טיפול שונות, עלויות הפנאי ועוד.  

ובשורה התחתונה? לא רק שאנחנו מתקשים לסייע לילדים הבוגרים שלנו, לפעמים אנחנו נאלצים לבקש מהם עזרה כי קשה לנו לגמור את החודש. כי צריך לשלם חשבונות, צריך לקנות תרופות, צריך… לחיות. לפעמים המצוקה הכלכלית מתחוורת לנוכח הקושי לעזור לילדים, ולנוכח הצורך לבקש מהם עזרה כשאין ברירה.

בשנים האחרונות צובר תאוצה פתרון שמאפשר להורה המבוגר לעזור לילדיו –

ולחיות ברווחה. לפתרון הזה קוראים “משכנתא הפוכה”.

 

מהי משכנתא הפוכה?

בשונה מצעירים שלוקחים משכנתא כדי לרכוש דירה, משכנתא הפוכה מאפשרת לאנשים בגילאי 60+ לקבל הלוואה לכל מטרה תמורת משכון הדירה הקיימת שלהם (בהנחה שהדירה לא ממושכנת). בעזרת משכנתא הפוכה ניתן לקבל מימון בגובה של עד 50% מגובה הנכס, בהתאם לגיל הלווה: ככל שהגיל מבוגר יותר, כך עולה אחוז המימון. כך למשל אם עברתם את גיל 60 ויש בבעלותכם נכס בשווי 2 מיליון ₪, תוכלו לקבל עבורו הלוואה בגובה עד מיליון ₪. לכן, אנחנו בהפניקס קוראים לזה הלוואת זהב.

מכיוון שמדובר בסכומי כסף משמעותיים, הם יכולים לשמש למגוון מטרות: מעזרה לילדים בתחומי החיים השונים ועד דאגה לרווחה ולשיפור רמת החיים שלכם. לצד היכולת להנזיל את ההון שלכם, אחד היתרונות הגדולים של משכנתא הפוכה הוא בגמישות: כך למשל אפשר לשלם מדי חודש חלק מתשלומי הריבית – או לא לשלם כלל עד לסיום תקופת ההלוואה. הכל בהתאם לצרכים שלכם.

 

לכמה זמן ניתנת ההלוואה?

החזר ההלוואה מתבצע לאחר מכירת הנכס, בין אם ע”י הלווים ובין אם ע”י היורשים שלהם. לאורך כל תקופת ההלוואה אתם נשארים הבעלים המלאים של הנכס, יכולים לגור בו או להשכיר אותו.

 

בשורה תחתונה, האם זה משתלם?

כמו כל הלוואה, גם החזר הלוואת זהב (משכנתא הפוכה) מגלם בתוכו תשלום ריבית ומדד. היתרון הגדול הוא בכך שהריבית בהלוואת משכנתא הפוכה נמוכה נחשבת לאטרקטיבית: היא נמוכה ביחס לחלק גדול מהחלופות, כמו למשל הלוואות צרכניות בריבית גבוהה שאתם או הילדים שלכם נאלצים לקחת למימון צרכי המחייה השונים. בנוסף, בעזרת כספי המשכנתא ההפוכה ניתן לסייע לילדים לקנות דירה, במקום שיוציאו במשך שנים סכומים שלא יחזרו על דמי שכירות חודשים. סכומים שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים, ואפשר להשקיע ברכישת דירה.

 

זה לא יכול לגרום לריבים בין הילדים?

נהפוך הוא: בעזרת התנהלות נכונה, משכנתא הפוכה מסייעת לחיזוק היחסים בתוך המשפחה. מדובר בכלי שיכול למעשה להקדים את הירושה של חלק מהילדים או של כולם, ובכך להשקיט מתחים שעשויים להיגרם בשל מצוקות כספיות. כך למשל ניתן להגיע להסכמה לפיה הכסף שמקבלים הילדים באמצעות משכנתא הפוכה, יתקזז מחלקם בירושה.

 

איך מקבלים משכנתא הפוכה?

בעזרת הפניקס, גוף פיננסי גדול ויציב המאפשר לכם לדאוג לעתיד שלכם ושל היקרים לכם בתנאים אטרקטיביים. רוצים לחיות ברווחה כלכלית? לעזור לילדים להסתדר בחיים? לבדיקת זכאות למשכנתא הפוכה השאירו פרטים, ואחד ממומחי הפניקס יחזור אליכם.

לפרטים נוספים ומידע נוסף לחצו כאן

 

 

 האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה בלבד, מובא כחומר רקע בלבד ואינו מהווה כלל וכלל הצעה למתן אשראי. מתן כל סוגי אשראי, סוג הלוואה וביטחונות הינו בכפוף לשיקול הדעת הבלעדי והסופי של החברה ובהתאם לנהליה ולתנאי הסף שיקבעו בהם. החברה רשאית לשנות את התנאים בכל עת וללא הודעה מוקדמת. תנאי ההצטרפות המופרטים במסמך אינם מלאים ואינם ממצים. אין באמור לעיל משום אישור ההלוואה. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. קבלת ההלוואה כרוכה בתשלום עמלות כפי שיפורט במסמכי ההלוואה. התנאים המחייבים את הצדדים הם התנאים הכלולים במסמכי ההלוואה וכל מסמך אחר שייחתמו על ידי החברה והלקוח. במקרה של סתירה באמור לעיל לבין הוראות הדין, יגברו הוראות הדין.

מתן הלוואה נתון להחלטת החברה וכפוף לשיקול דעתה הבלעדי, בהתאם למדיניות החברה, והוראות הדין, החברה רשאית לשנות את תנאי ההלוואות שיינתנו על ידה מעת לעת, אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ  ו/או יעוץ מס אישי המותאם לצורכי הלקוח, אי עמידה בפירעון ההלוואה בהתאם לתנאיה, עלול לגרום חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

לבדיקת זכאות מהירה

או היכנסו לאתר:
reverse-mortgage