להרגיש באמת בטוחים בבית: כך תהפכו את הבית שלכם לבטוח יותר מפריצות

בכל 20 דקות נפרצת דירה בישראל, אז מה הפלא שרבים חשים לא מוגנים בתוך הבית שלהם. אילו אמצעים והרגלים אפשר להטמיע בבית כדי להשיב את תחושת הביטחון ואיך הביטוח מתקשר לכל זה?

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בכל 20 דקות נפרץ בית בישראל, כאשר בחודשי הקיץ המגמה הזו רק מחריפה. מצד שני מרבית הפורצים אינם מצטיינים בתחכום רב. פשיעה כזו מתאפיינת בניצול הזדמנויות, וכמו באמרת חז”ל, “פרצה קוראת לגנב”, הפורץ המזדמן יפרוץ איפה שיהיה לו קל ונוח. יש לא מעט אמצעים שירתיעו פושעים מזדמנים ויקשו מאוד גם על פורצים מיומנים. הנה כמה אמצעי הגנה שיוציאו לגנבים את החשק ויפחיתו משמעותית את הסיכון לחוות פריצה לביתכם.

 

כלב נובח (לא חייב לנשוך)

נתחיל בשורה התחתונה: גנבים לא אוהבים כלבים. כלבים הם בעלי חיים טריטוריאליים וככאלה הם רגישים וקנאים לנוכחות זרים. כשיש כלב בבית גנב מאבד את אלמנט ההפתעה ולרוב גם את החשק לנסות לפרוץ. למען הסר ספק אנחנו ממש לא ממליצים שתחזיקו בבית כלב תוקפני ומסוכן, אין בכך צורך וזה גם מנוגד לחוק. גם כלב קטן עם חוטם רגיש ומיתרי קול משובחים יהפוך את המצב למסובך מספיק כדי שמרבית הגנבים יוותרו על הניסיון.

 

מנעולים וסורגים

דלת פלדלת ובריח מורכב הפכו כבר לסטנדרט בבית הישראלי. למרבה הצער פורץ מיומן מהזן המקצועי (ויש גם כאלה) מסוגל להתגבר במהירות על מרבית המנעולים הסטנדרטיים. קיימים בשוק גם מנעולים מתוחכמים יותר החסינים לקידוח או לפריצת כוח. לנוכח מנעול כזה גם מרבית הפורצים ‘המקצועיים’ יעדיפו לוותר.

אבל מי שלא נכנס בדלת יכול להיכנס דרך החלון. יש פרופילי אלומיניום שכאשר מקפידים לנעול אותם, קשה מאוד לפרוץ אותם מבחוץ ובתוספת סורגים המוסיפים עוד שכבת הגנה שתעשה לפורצים חיים קשים.

בנוסף,  הקפידו לנעול דלתות ולסגור חלונות. ניתוח מקרי פריצה מלמד שבחלק ניכר מהמקרים הפורץ פשוט ניצל את העובדה שמישהו שכח לסגור את החלון או לנעול את הדלת.

 

מערכת אזעקה

יש בשוק סוגים רבים של מערכות אזעקה שמתבססות על גלאים שמזהים ניסיון פריצה ומספקים התרעה בדמות סירנה ו/או הקפצה של מוקד מאויש. בחלוקה גסה ניתן לחלק את מערכות האזעקה לקוויות ואלחוטיות. למערכת קווית יש יתרון כי היא עמידה יותר, אינה מתבססת על סוללות וקשה יותר לשבש אותה. מנגד היא דורשת תשתית מיוחדת וקשה “להלביש” אותה על בית קיים.

יש מערכות אזעקה שמספקות התרעה רק כאשר מתבצעת חדירה לתוך הדירה וכאלה המתבססות על הגנה היקפית. היתרון של ההגנה ההיקפית הוא בכך שהפורץ מאותר עוד לפני שהוא נכנס לבית ומספיק לגרום לנזק. יש להגנה היקפית גם יתרון הרתעתי (הפורצים יזהו אותה מבעוד מועד וסביר שפשוט יוותרו על התענוג). חיסרון של מערכת כזו הוא בכך שהיא מועדת להתרעות שווא בעקבות בעלי חיים (חתולים, ציפורים ועוד) שמסתובבים בסמוך לבית.

 

מצלמות אבטחה

למצלמות אבטחה ערך הרתעתי ובמקרה של פריצה הן גם יכולות לתעד את הפורץ בפעולה ולסייע ללכידתו. מצלמות מוסיפות גם לתחושת הביטחון של היושבים בבית כי ניתן לחבר אותן לטלוויזיה במעגל סגור (לא חייבים התקן מיוחד, גם המחשב שלכם והטלפון החכם יכולים לשמש כתחנת צפייה כאשר עולה הצורך), ואם מישהו חשוד מתקרב לבית או מתעסק עם הדלת אפשר לראות אותו ולהזעיק את המשטרה. מצלמת אבטחה שמותקנת בחניה או צופה על הרחוב צופה גם על הרכב (עוד פריט שמועד לגניבה בישראל של 2020) או רכוש אחר שנמצא מחוץ לבית.

 

כספת

אם אתם שומרים בבית חפצים יקרי ערך, סכומים גדולים של כסף מזומן, נשק אישי, מידע רגיש או מסמכים חשובים, כדאי להתקין כספת ביתית. כספת לא תמנע את הפריצה, אך היא יכולה להקטין את הנזק ולתסכל מאוד את הפורץ הממוצע.

 

להוריד את עלות הביטוח

האמצעים שסקרנו לעיל לא נותנים מענה של מאה אחוז בפני פריצות, אך בהחלט עושים חיים קשים לגנב. מה שיהפוך את החיים שלו לעוד יותר קשים זה שילוב של כמה אמצעים. בית עם דלת מחוסמת וחלונות מסורגים שגם מותקנת בו מערכת אזעקה ומצלמות אבטחה זה תמהיל שמעט מאוד פורצים יודעים להתמודד איתו. אם החלטתם גם לאמץ פינצ’ר יש מצב שאתם מסודרים.

אבל יש מרכיב נוסף שאולי לא מונע את הפריצה אך מקל מאוד על הנזק הכלכלי שנגרם ממנה. הכוונה היא פוליסת ביטוח שתספק לכם פיצוי כספי שווה ערך לחפצים שנגנבו או לנזק שנגרם. בפוליסת ביטוח תכולת הדירה שאנחנו, בהפניקס, מציעים תוכלו לבצע התאמות מודולריות ולבחור הרחבות שיתנו מענה ספציפי במקרה והציוד או חפצי הערך שחשובים לכם ינזקו או יגנבו במהלך פריצה. כאן המקום לציין שכחלק מתנאי הפוליסה אנחנו דורשים מרכיבי מיגון מינימליים, כמו דלת פלדה או סורגים בדירה הממוקמת בקומת קרקע. מנגד, מי שבחר להתקין מערכות הגנה אקטיביות דוגמת אזעקה או מצלמות אבטחה יכול להוזיל  את עלות הפוליסה במקרים מסויימים.

רוצים לבטח את הדירה בפני הסיכונים המתוארים מעלה ובמחיר משתלם במיוחד? היכנסו.

 

 

להצעת מחיר משתלמת במיוחד לחצו כאן

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
safe-house