6 סיבות טובות לעשות ביטוח דירה

הנכס שהשקעתם בו כל כך הרבה כסף ומשאבים הוא דבר שכדאי גם לבטח. כבעלי הנכס אתם גם אחראים לפצות את מי שנפגע בעקבות שהייה בו או מקרה ביטוחי אחר שהתרחש בו. קבלו 6 סיבות לעשות ביטוח דירה.

בשורה התחתונה נכס שהשקעתם בו כנראה את מרבית הכסף והמשאבים שלכם הוא דבר שכדאי גם לבטח. לדאוג לכך שאם משהו יקרה בנכס או לנכס תהיו מכוסים מבחינת הוצאות, רשת ביטחון להימנעות מהוצאות כלכליות גבוהות יחסיות במקרה הטוב וקטסטרופה כלכלית במקרה הגרוע. הסיבות לעשות ביטוח דירה הן רבות והמטרה היא תמיד אחת – להימנע מהוצאות ענק וממקרים שעלולים להשפיע על המציאות שלכם בהווה ובעתיד.

מה כבר יכול לקרות לדירה שלכם? שריפה עלולה לפרוץ בה עקב תנור שנשאר דולק או בכלל מפגיעת ברק, פורצים עלולים לרוקן את תכולתה וגם להרוס חלקים מהמבנה, צינור מים או חלק ממערכת האינסטלציה שמתפוצץ או נפגע עלול לייצר נזק רב, אדם כלשהו –  אורח, שכן, שליח, איש תחזוקה וניקיון, בעל מקצוע וכו’ – עלול להחליק בדירה או במדרגות אליה, להיפגע ממכשיר חשמלי בדירה, להינשך ע”י הכלב, להישרט ע”י החתול או להיפגע מחפץ שנפל מהדירה. רכושו של אדם עלול להיפגע מחפץ שנפל מחלון דירתכם ודירתו של השכן עלולה להינזק מהשריפה שפרצה אצלכם או מהשיטפון שגרם הצינור הפגוע.

חלק מן המקרים הנ”ל יכולים להסתיים בהוצאה של כמה אלפי שקלים בודדים על תיקון אינסטלציה, למשל. חלקם עלולים להגיע לחשבון של עשרות ואף מאות אלפי שקלים כמו למשל במצב של שריפה שכילתה את הדירה כולה או לחילופין אדם שנפצע חלילה אצלכם בדירה – פיצויו כולל טיפולים רפואיים, שיקום וכדומה וגם הפסד ימי עבודה ופיצויים נוספים.

אתם לא רק אחראים על הנכס של עצמכם במובן האישי – שמירתו במצב ראוי למגורים, אלא שכבעלי הנכס אתם גם אחראים לפצות את מי שנפגע בעקבות שהייה בנכס או מקרה שהתרחש בו. קבלו 6 סיבות לעשות ביטוח דירה.

 

1. ערך מול תועלת

ביטוח דירה מורכב משני חלקים שהם ביטוח המבנה וביטוח תכולת דירה. כיסוי אחד להגנה מפני פגיעה במבנה הנכס – כל קירותיו, תוספות מובנות, מערכות הצנרת, האינסטלציה, החשמל וכדומה. וכיסוי שני להגנה מפני נזקים לתכולתה של דירה – הריהוט והחפצים השונים שבה. כיסוי שלישי הוא ביטוח צד ג’ לדירה שמספק הגנה מפני תשלומים ופיצויים לצד שלישי שנפגע בעקבות אירוע שהתרחש בנכס שבבעלותכם. ביטוח זה מוצמד בד”כ לפוליסת ביטוח התכולה .

ביטוח דירה הוא כיסוי שמספק רשת הגנה חשובה ורחבה שמכילה מגוון תרחישים ואירועים שעלולים לקרות בכל דירה ונכס מגורים וזאת בעלות יחסית נמוכה ונגישה לכל כיס. מעלות של החל מ-1 ₪ ליום אתם מעניקים לעצמכם שקט נפשי והגנה על הדבר הזה בו השקעתם כל כך הרבה.

כל עוד אינכם מבטחים בית עמוס חפצי אומנות, תכשיטים יקרי ערך, ריהוט יוקרתי ושאר מותגי-על, ביטוח מבנה ביחד עם ביטוח תכולה לדירה יסתכמו בכמה מאות שקלים בשנה. הוצאה שנתית בעלת משמעות נמוכה שיכולה לחסוך הון ברגע האמת.

 

2. הגנה מפני תביעות צד ג’

ביטוח צד ג’ לדירה הוא מה שיגן עליכם מפני תשלומים לשכן כשדירתו ניזוקה מהשריפה שפרצה אצלכם. בבניין משותף, כשלכל דירה יש לפחות קיר אחד משותף עם לפחות שכן אחד, מקרים רבים המתרחשים בדירה אחת עלולים להשפיע על מספר דירות השכנים – מהצדדים, מלמעלה ומלמטה – נזקי מים וצנרת, הצפות ושריפה פוגעות פעמים רבות גם בנכסים הצמודים והתשלום על כך – באחריות הדירה בה הכל התחיל.

ביטוח צד ג’ לנזקי גוף כולל הגנה מפני תביעות של בעלי מקצוע שמגיעים לתיקון חד פעמי בדירה, של שירותי הניקיון שלכם שמגיעים באופן קבוע ולהחליק באמצע הספונג’ה זו אופציה שתמיד על השולחן, השליח שנפל בדרגות בדרך לדלת שלכם או אדם שננשך ע”י הכלב. מקרים שכיחים פחות, אך לא בלתי סבירים הם חפצים שמוצאים את עצמם בדרך מהחלון למדרכה שמתחתיו. עלול להיות שם אדם ועלול להיות שם רכב או רכוש אחר שתצטרכו לפצות על נזקיו.

 

3. אובדן לרכוש אישי

במהלך השנים רכשתם רהיטים שונים, אספתם פריטי נוי ואומנות, הבאתם את השידה העתיקה מבית סבא, קיבלתם תכשיטים ושעונים מבני משפחה ועוד. את כל הדברים האלה שהלכה למעשה הופכים דירה לבית ביטוח תכולת הדירה לא יחזיר והוא גם כנראה לא יפצה על שברון הלב והסנטימנט שיש לרבים מאיתנו לגבי הפריטים הנמצאים בביתנו. אבל הביטוח הוא מה שיעניק לכם את היכולת לרכוש, לקנות ולאסוף ולרהט מחדש.

כשנזקים קורים למבנה הנכס עצמו רגש הסנטימנט נמוך הרבה יותר והמטרה נשארת בסיסית – להעלים את כתם הרטיבות, לסגור את החור שנוצר בקיר, לתקן נזקי שריפה ולחזור לשגרה.

ביטוח דירה מכסה מפני מנזקי אש כמו מהתפוצצות בלון גז, פגיעת ברק, תנור או כיריים שנשארים דולקים ועוד. הוא מכסה מפני נזקי טבע ומזג אוויר כמו סערה חזקה שגורמת לשיטפון וגם רעידת אדמה שעלולה להחריב את המנה כולו. הביטוח יכסה גם בעבור תאונות ממקור חיצוני כמו רכב שנכנס בבניין או כלי טיס כלשהו או חלק ממנו שנפל על הגג שלכם. וזאת, אגב, גם אם נעשה בשוגג או בזדון.

מספר התביעות הגבוה ביותר לביטוח הדירה, הן מבחינת ביטוח התכולה והן המבנה, הן של נזקי מים וצנרת – דוד שניזוק והציף את הבית, דליפת מים ממתקני צנרת, מערכת חימום המים והאינסטלציה ושאר מיני נזקים, פגיעות ואסונות שמקורם בצינורות והקווים החולפים בתוך קירות ביתנו.

 

4. כיסוי למקום מגורים חליפי

במקרים קיצוניים של פגיעה חמורה כמו שריפה של ממש, רעידת אדמה מדובר על פעילות שיקום של המבנה או אפילו בנייתו של ממש מחדש. במצב כזה מוכרז הנכס כלא ראוי למגורים עד לתיקון הנזק. הרי לא תגורו ברחוב, סביר להניח שתשלום יומי למלון לכל המשפחה לא נשמע כמו הרפתקה כלכלית שתרצו לעבור ולרבים רבים מאיתנו לחזור להורים לתקופה כולל ילדים, בגדים אלבומי התמונות, לא נשמע סביר. במקרה של נכס שמוכרז כאינו ראוי למגורים ביטוח הדירה יעניק לכם פיצי ולמעשה את האפשרות הכלכלית לשכור ולהתגורר בנכס ראוי אחר וחליפי  לכל זמן הבנייה או השיפוץ.

 

5. ביטוח לדירה שכורה

הפיצול בתוך הפוליסה בין ביטוח מבנה לביטוח תכולה וצד ג’ מאפשר לכל אחד מכם – שוכרים ומשכירים – לדאוג לחלק שלו וביחד לדאוג לכיסוי רחב, משמעותי וחשוב לשני הצדדים. בעל הבית ירצה להגן על מבנה הנכס גם כשאינו גר בו והשוכרים ידאגו לתכולת הדירה, שרובה בד”כ בבעלותם כמו גם יהיו מכוסים מפני תביעות צד ג’ (כאמור, כיסוי שמוצמד לביטוח התכולה).

שוכרים ומשכירים, כדאי לדעת כי בתיקון לחוק שכירות הוגנת מצוין במפורש כי על בעל הבית יושתו הוצאות ביטוח המבנה ואין זה חוקי לדרוש זאת מן השוכרים. הפתרון הרווח בעת חתימת חוזה השכירות הוא חלוקה בין שוכר ומשכיר, בין תכולה ומבנה.

 

6. ביטוח בניין משותף (סכום ביטוח נוסף)

ביטוח דירה מתייחס למבנה הדירה עצמה על קירותיה, מרפסותיה וגגוניה. הביטוח למעשה אינו מכסה את ערך הקרקע – כלומר לא את שווי ערך הנכס בשוק, אלא רק את עלות הבנייה של הדירה עצמה. ומה אם ברעידת אדמה או בשריפה נחרב הבניין כולו? ומה אם לא לכל דיירי הבניין קיים ביטוח דירה שיאפשר לכולכם לבנותו מחדש? הפניקס מציעה הרחבה לכיסוי נזקים כבדים לבית משותף ובמקרה הנ”ל תוכלו לקבל את מלוא שווי השוק של הדירה בכדי לרכוש אחרת במקום זו שניזוקה.

 

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו
074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
second image
six-good-reasons-for-apartment-insurance