6 דברים מפתיעים שלא ידעת על ביטוח הדירה שלך

אומרים שביטוח דירה הוא ההגנה לנכס היקר ביותר שלכם. אבל מה קורה עם הרכוש האישי בדירה שכורה? הנה כל מה שצריך לדעת על ביטוח תכולה, וגם כמה דברים שאולי יפתיעו אתכם.

זה נכון שתמיד אומרים שביטוח דירה הוא ההגנה לנכס היקר ביותר שלכם. אך גם כשהנכס עצמו לא ממש בבעלותכם ואתם בסה”כ משתמשים בו למגורים בשכירות, ביטוח תכולת דירה הוא הגנה משמעותית עבורכם שחשוב שתכירו.

לחלק הראשון בפוליסה – ביטוח המבנה על בעל הבית לדאוג ולשאת בהוצאות. לחלק השני של הפוליסה – ביטוח התכולה שכולל גם את אחריותכם למתרחש בדירה כולל כלפי צד ג’ – כדאי לכם לדאוג בעצמכם. זו פוליסה שמכילה מגוון הרבה יותר גדול של כיסויים ממה שאתם חושבים. קבלו שישה:

 

1- המחשב האישי

במסגרת ביטוח תכולת דירה המחשב האישי שלכם מכוסה גם הוא וזה כולל את המחשב של העבודה (על אף שסביר שהוא מבוטח ע”י המעסיק).

הביטוח מכסה מפגעים שונים לרכוש, ממקורות שונים שהם כוח עליון או פעילות אנושית בזדון (פריצה וגניבה, למשל). אם המחשב האישי שלכם נפגע מפעולה שאינה רשלנות שלכם, תוכלו לקבל בעבור אובדן או תיקון שלו פיצוי בגובה שיצוין בתנאי הפוליסה.

 

2 – הטלפון הנייד ובכינויו – הסמארטפון

אנחנו מקווים שכל המידע ששמור אצלכם בנייד מגובה ושמור בענן, כך שבמקרה של אובדן שלו, המידע יישמר. הטלפון הוא רק קופסא שעולה אלפי שקלים ואפשר להגן על הכסף הזה. כמו המחשב הנייד, גם הטלפון שלכם מוגן מכל אותם מפגעים הנכללים בפוליסה: פגיעות פגעי מזג אוויר, שיטפון או שריפה, פגיעה כתוצאה מרעידת אדמה או מפריצה וגניבה של הנייד מהבית כל עוד הנזק לנייד אירע בתוך הדירה המבוטחת.

 

3 – טבעת האירוסין שלכם

את טבעת האירוסין אתם מבטחים בכיסוי שנקרא “כל הסיכונים” ובו נכללים חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים, שעוני זהב, מדליות, כלי נגינה, בגדים יקרים, פרטי אומנות ועוד. לצורך כיסוי זה אנחנו נשלח אליכם שמאי שייתן הערכה ואומדן לשווי כל אחד מהפריטים ושל כולם יחד. זהו כיסוי מותאם אישית ועלותו תלויה בשווי הרכוש המדובר.

תכשיטים, שעונים, כלי נגינה ופריטים נוספים בכיסוי הזה זוכים להגנה גם מחוץ לכותלי הדירה המבוטחת מפני אובדן וגניבה בנסיבות ותחת תנאי הפוליסה.

 

4 – האופניים שלכם

אם אתם חובבי טיולי אופניים, מאלה שיוצאים לפנות בוקר וחווים את המראות היפים ביותר של ארצנו, הסעיף הזה ידבר אליכם. אופניים למקצוענים כמוכם בוודאי עלו למעלה מ-10 אלף ₪, כך שלבטח אותם זה כנראה הצעד הנכון. תוכלו לבטח את האופניים מפני גניבות ומנזקים כתוצאה מתאונה במסגרת ביטוח התכולה.

כמו כן, הביטוח מספק כיסוי אחריות צד שלישי למקרה של פגיעה ברכוש צד ג’ כתוצאה משימוש באופניים. שימו לב לסייגים והתנאים של הסעיף הזה, שאינו כולל רכיבה למטרת מירוץ, רכיבה בשעות החושך ללא אמצעי תאורה ועוד.

 

5 – החבר השלומיאל

החלטתם להשוויץ במציאה החדשה שלכם – הדירה המהממת שמצאתם במחיר הסביר ביותר בשוק. לקראת האורחים שיגיעו, אתם מנקים ומפלשים את הדירה, מקשטים, מסדרים סידורים אחרונים ופותחים את הדלת לרווחה. מה תעשו אם אחד החברים, זה שלא פעם הצליח להרוס מסיבות בחייו, נכנס ברוב צהלה ומחליק על הרצפה המפולשת? זה עלול להסתיים בצחוק פרוע או ברגל שבורה ואף יותר. אז, חוץ מלהתבאס על מותה של המסיבה תשמחו לדעת שביטוח התכולה מכיל גם סעיף ביטוח צד ג’ והוא אחד החשובים. זהו הסעיף שמספק לכם הגנה מפני תביעות של צד ג’ בעבור פגיעה ברכוש שלו או פגיעה בו עצמו – כמו להחליק אצלכם בבית. כיסוי זה כולל מקרים כמו הצפה או דליקה שמקורן בדירה שלכם והצליחו לפגוע גם ברכוש השכנים, מקרים כמו חפץ שנופל מחלון הבית ופוגע ברכוש צד ג’ או חלילה בגופו של אדם, ועוד אי אלו מקרים ואירועים שעלולים להתרחש בדירה ולהשפיע על גורמים זרים סביבה. כיסוי צד ג’ לביטוח הדירה כולל הן פגיעה ברכוש צד שלישי והן פגיעה גופנית בו. הוא כולל הוצאות תיקון או פיצוי בעבור פגיעה ברכוש או הוצאות רפואיות, אובדן ימי עבודה וכושר עבודה של הנפגע וכדומה.

 

6 – הכלב שלכם

במסגרת ביטוח תכולת דירה נכלל כיסוי ביטוח צד ג’ לבעלי חיים והוא ההגנה למקרה והכלב שלכם יינשך חלילה אדם שמגיע הביתה או גם בפארק בחוץ לבית. הביטוח יכסה בעבור הוצאותיו הרפואיות, אובדן של ימי עבודה וכדומה.

לסיכום, חשוב שתכירו את כיסויי ביטוח התכולה לדירה  וכדאי לעבור באופן מפורט ומסודר על כל הפריטים בדירה ולרשום את בעלי הערך שהייתם רוצים להגן עליהם. זה כולל את המטבח ורהיטי הסלון, זה כולל את המכשירים האלקטרוניים בבית ואת מכשירי החשמל הגדולים, זה כולל כיסוי לחידוש ארון הבגדים אם חלילה יעלה באש או ייהרס בשיטפון ועוד. הדירה שאתם מתגוררים בה אולי אינה שלכם, אך החיים שלכם מתרחשים בה והרכוש שלכם מפאר אותה. שמרו עליהם.

ומילה חשובה לסיום, בעת החתימה על חוזה השכירות, דברו עם בעלי הבית על ביטול זכות השיבוב ורישום שמותיכם בפוליסת ביטוח המבנה ואת שמותיהם של בעלי הדירה בפוליסת ביטוח התכולה שלכם. כך אתם מגנים על עצמכם מפני תביעות של חברת הביטוח. במקרה של תשלום פיצוי לבעלי הבית, לחברת הביטוח יכולה להיות הזכות לתבוע אתכם על סכום הפיצוי וזוהי זכות השיבוב. רישום השמות של כל המעורבים בחוזה בפוליסות הביטוח השונות של הדירה ימנע מצב כזה.

רוצים לדעת אילו ביטוחי דירה מתאימים לכם?

התקשרו 074-7311160
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
suprising-things-in-your-apartment-insurance