איך מגדלים כלב בלי להגדיל את המינוס?

לא משנה אם יש לך כסף ורכוש. אם יש לך כלב, אתה עשיר (לואי סאבין): מהם היתרונות של גידול כלב ואיך אפשר לחסוך בהוצאות הכרוכות בבן המשפחה החדש שלכם?

הילדים מתחננים ונראה שהם לא מוכנים להרפות. הם שולחים לכם בוואטסאפ תמונות של גורים מתוקים, מבטיחים שידאגו להוציא את הכלב בעצמם ומבטיחים שאם רק תסכימו, הם לא יבקשו שתקנו להם שום דבר אף פעם. אבל אתם יודעים שהכלב הוא לא רק ידידו הטוב של האדם, אלא גם פה נוסף שתצטרכו להאכיל.

 

אז אתם מסרבים פעם אחר פעם ומשוכנעים שמדובר בגחמה שתעבור להם במוקדם או במאוחר. אבל האם ידעתם שבעשורים האחרונים בוצעו מחקרים רבים מספור שמצאו שלגידול כלב יש השלכות בריאותיות חיוביות מרחיקות לכת ושהאמת היא שגידול כלב ממש לא חייב להיות עניין כל כך יקר?

 

כמה באמת עולה לגדל כלב?

אחת הסיבות העיקריות שמונעות מהורים להגשים לילדים שלהם את החלום הפרוותי, קשורה כמובן להוצאות הגידול של הכלב. אמנם לא מדובר בעניין של מה בכך ומובן שכל הוצאה כספית נוספת חייבת להילקח בחשבון, אבל בבחינה מדוקדקת של הדברים, מתברר שהשד לא נורא כל כך.

 

בבדיקה שנערכה לאחרונה בשיתוף תנו לחיות לחיות, צער בעלי חיים, חנויות חיות ווטרינרים, נמצא שגידול של כלב קטן במשקל של עד עשרה ק”ג, יעלה לכם כ-2,300 שקלים לשנה בלבד. לעומת זאת גידול של כלב גדול, במשקל של מעל 25 ק”ג, כרוך בהשקעה שנתית של 4700 שקלים. הסכומים הנ”ל יספיקו כדי לכסות את כל ההוצאות הבסיסיות השוטפות כמו חיסונים, רישיון, ציוד בסיסי, מזון וטיפולים נגד קרציות ופרעושים.

 

בחישוב מהיר, גידול של כלב קטן יעלה לכם פחות מ-200 שקלים בחודש, כשסך הכול ההוצאה החודשית הממוצעת על חיית מחמד בישראל עומדת על 280 שקלים. אבל עם כל הכבוד להוצאות הכספיות, לייתרונות הבריאותיים שיעניק לכם החבר החדש אין מחיר. בדיוק כך גם לא ניתן להעריך בכסף את החיוך שיעלה על פני הילדים שלכם, כשתבשרו להם שהמשפחה עומדת להתרחב ושלתוספת יש זנב וחוטם רטוב.

 

איך תחסכו בהוצאות גידול הכלב?

מן הסתם כמו בכל תחום אחר, גם גידול כלב יכול לגרור הוצאות כספיות רציניות. יחד עם זאת, כל עוד מקפידים על מספר כללים פשוטים, אפשר בהחלט לצמצם את ההוצאות למינימום. הנה כמה מהכללים החשובים ביותר, שיחסכו לכם בקלות אלפי עד עשרות אלפי שקלים:

  • אמצו כלב מעורב – כלב גזעי יכול לעלות בין 20,000-1000 שקלים. לעומת זאת אם תבחרו לאמץ כלב דרך אחת מהעמותות המוכרות, תצטרכו להיפרד בסך הכול מסל אימוץ בגובה של 600-500 שקלים, הנגבה כתרומה.
  • מינוי שנתי לווטרינר –המינוי כולל את כל החיסונים הדרושים לאורך השנה, את עלות הרישוי השנתי ובדיקות ללא הגבלה במחיר מוזל. בנוסף רכישה של מינוי שנתי מסייעת לכם לחשב את ההוצאות ולשלוט בהן בקלות רבה יותר.
  • שקלו את כמויות המזון – היעדר בקרה על כמויות המזון עשוי להוביל להשמנת יתר ולבעיות בריאותיות גם בכלבים. מעבר לכך, המזון מהווה את ההוצאה המרכזית ולכן האכלת יתר גורמת גם לבזבוז כסף. שקלו את מנת המזון מדי האכלה ולספק לכלב בדיוק את מנת המזון המתאימה לו באופן אישי.
  • הקפידו על שגרת הטיפולים – מתן החיסונים במועדים הנכונים והקפדה על שגרת טיפוח וניקיון, תקטין את הסיכוי לבעיות בריאותיות. כמו כן בכל מקרה שבו מתעוררים תסמינים חשודים, יש לפנות ללא דיחוי לווטרינר: בעיות רבות שהוזנחו ושהצריכו טיפולים מורכבים ויקרים, התגלו ככאלו שניתן היה לטפל בהן בקלות בשלב מוקדם.

 

רכשו ביטוח חיות מחמד

לפני מספר שנים אישה שננשכה על ידי כלב, פוצתה על ידי בעל הכלב ב-1.7 מיליון שקלים ובנוסף חויב בעל הכלב לשלם לה הוצאות משפטיות בסך מאות אלפי שקלים. מדובר כמובן במקרה מעט חריג, אך מדי שנה מוגשות לא מעט תביעות בגין נשיכות של כלבים, כשרבים מהם מעולם לא תקפו או נשכו איש. כיוון שאין לדעת מה יילד יום, ההמלצה היא לרכוש פוליסת ביטוח חיות מחמד של הפניקס, המעניקה מגוון כיסויים חשובים.

 

כך לדוגמה בנוסף לביטוח אחריות כלפי צד שלישי, מעניקה הפוליסה ביטוח מפני הוצאות רפואיות עקב תאונה או מחלה. אשפוזים, ניתוחים, בדיקות מעבדה, צילומים ותרופות עשויים לעלות אלפי שקלים. בעזרת ביטוח חיות מחמד של הפניקס, ניתן לקבל שיפוי בגובה של יותר מ-10,000 בשנה עבור הוצאות רפואיות. כמו כן הפוליסה החדשנית מבטיחה פיצוי כספי במקרה של מות הכלב בתאונה. 

 

מהם היתרונות הבריאותיים של גידול כלבים?

הקשר שבין גידול כלב בבית לבריאות הנפשית והפיזית של בני המשפחה כבר לא מוטל בספק. מדי שנה מתפרסמים מחקרים חדשים שבוחנים את השפעת הנוכחות הכלבית על בריאותנו ובכל מחקר מחדש מתגלות סגולות בריאותיות נוספות. כך למשל נמצא שבעלי כלבים נמצאים בסיכון נמוך יותר למחלות לב ולתמותה באופן כללי ושגידול של כלב תורם לחיזוק המערכת החיסונית ולהפחתת הסיכון לאלרגיות בקרב תינוקות וילדים. בנוסף נמצא שגידול כלבים מקושר גם לשכיחות נמוכה יותר של דיכאון, להפחתה ברמת הסטרס הנפשי ולהגברת תחושת הביטחון והרוגע.

 

גידול של כלב מלמד את הילדים על אחריות וחברות ואם לא די בכך נציין שילדים שגדלים עם כלב בבית, נמצאים בסבירות נמוכה יותר לפתח בעיות חרדה. אז למה הילדים כל כך לוחצים? אולי זה פשוט כי הם יודעים באופן אינטואיטיבי, את מה שהמדענים צריכים לחקור במשך שנים בשביל לגלות…

לקבלת הצעה לביטוח חיית המחמד שלך

התקשרו 072-331-0204
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
pets_how_to_grow_a_dog