איך תסייעו לחיית המחמד שלכם ברגע האמת?

אתם מוכנים לעשות הכול עבור הכלב או החתול שלכם. אך מה עושים כאשר הם נקלעים למצוקה רפואית עקב מחלה או תאונה, שעלותה יכולה להגיע לאלפי שקלים? כל הפרטים על הפתרון שיגן על החבר המשופם שלכם.

לא משנה באיזו שעה אתם חוזרים הביתה מעוד יום עבודה, לא משנה כמה היה עמוס או לחוץ – אם יש לכם כלב או חתול, אתם כנראה מחכים לקבלת הפנים שהם מכינים לכם מהעבר השני של הדלת.

חיות המחמד הן חלק מהמשפחה, אז מה עושים כשצריך לממן עבורן טיפולים שעלותם יכולה להגיע לסכומים אסטרונומיים?

 

חבר יקר: כמה עולה לגדל חיית מחמד בישראל?

הנה כמה נתונים, שממחישים עד כמה אנחנו הישראלים אוהבים כלבים וחתולים: עפ”י ההערכות, 1 מכל 3 משקי בית בישראל מגדלים חיות מחמד. בראש הרשימה ניצבים (איך לא) ההולכים על ארבע שאנחנו כל-כך אוהבים: עפ”י נתוני רישום הכלבים במרכז החקלאות, בישראל ישנם 380 אלף בעלי כלבים ולפי הערכות, 260 אלף מגדלי חתולים.  

עפ”י נתונים שנאספו ע”י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, סקר TGI ומנהל מחקר וכלכלה במשרד הכלכלה – העלות השנתית הממוצעת של גידול חיית מחמד עומדת על כ- 3,360 ₪. הכוונה היא רק להוצאות השוטפות, דוגמת מזון, רישיון, חיסונים וטיפולים נגד קרציות. כמובן שכל הוצאה נוספת בגין שיעורי אילוף, צעצועים ופינוקים מייקרים את ההוצאה השנתית. בעוד שאת ההוצאות האלו רוב בעלי הכלבים והחתולים לוקחים בחשבון, שום דבר לא מכין אותנו לעלויות הגבוהות שצריך לממן כאשר החבר הטוב שלנו נקלע למצוקה רפואית. עלויות שמגיעות לאלפי שקלים עבור כל טיפול, ומסתכמות לפעמים בעשרות אלפי שקלים.

 

הטיפולים שמרוקנים את הכיסים שלנו

מאחר שהטיפולים הרפואיים בבעלי חיים אינם מסובסדים, ולפעמים הקושי הכלכלי מכריע את הבעלים, שלא יכולים לממן טיפולים רפואיים לחיית המחמד. עדות חיה למצוקה הזו אפשר לראות בשלט המוצב בכניסה לבית החולים הווטרינרי בבית דגן, שמתריע בקנס בפני כל מי שיתועד במצלמות נוטש את חיית המחמד שלו.

כאשר מדובר בטיפול רפואי המצריך למשל אשפוז או ניתוח, לצורך טיפול בגידול סרטני או כשל של איברים חיוניים, העלויות מרקיעות שחקים. המקרים האלה יכולים להיגרם כתוצאה מגיל מבוגר, אך גם בעקבות אירועים פתאומיים כגון תאונה קטלנית. אז איך אפשר להגן על החבר ועל הכיס?

 

חלומות על סבסוד עלות הטיפולים

כל עוד המדינה לא תסבסד את עלות הטיפולים הרפואיים של חיות המחמד (מה שלמרבה הצער לא יקרה בעתיד הנראה לעין), ההוצאה הכספית הגבוהה תמשיך להכביד על הבעלים. אלא אם תימצא חלופה שתוזיל באופן ניכר את עלות הטיפול הרפואי למקרים הנובעים מתאונה או ממחלה. למעשה, פתרון שכזה כבר נמצא בשימוש נרחב מעבר לים: ביטוח חיות מחמד שמסייע לבעלים להעניק את הטיפול הטוב ביותר לחבר המשופם, בלי להיקלע למצוקה כלכלית. למעלה מ- 60% מבעלי הכלבים בבריטניה הצטרפו לביטוח רפואי מסוג זה.

 

ביטוח חיות מחמד של הפניקס – למה בעצם?

על מנת לסייע לכם ולחיית המחמד שלכם בשעת מצוקה, יצרנו ביטוח חיות מחמד, שהוא מקיף מסוגו. ביטוח המעניק לכלב או החתול שלכם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר בעת הצורך, לצד כיסויים חשובים נוספים. אילו כיסויים כולל הביטוח?

ביטוח הוצאות רפואיות עקב מחלה או תאונה– כיסוי להחזר הוצאות רפואיות בעקבות תאונה או מחלה. החזרים אלו מוענקים עבור הוצאות כגון ניתוחים, אשפוזים, תרופות, צילומים ובדיקות מעבדה. ההחזרים יכולים להגיע במצטבר לסכומים של 10,000 ₪ ויותר לשנה, ולאפשר לכם להפחית דאגות כספיות בשעת צרה.

ביטוח מוות מתאונה –  מתן פיצוי כספי בעקבות מות הכלב או החתול בתאונה (כיסוי זה אינו תקף בגין חתולים לא גזעיים)

ביטוח אחריות כלפי צד שלישי– במקרה שהכלב או החתול גרמו נזק לאדם אחר (למשל בעקבות נשיכה), אתם חשופים לתביעת נזיקין שמגיעה בחלק מהמקרים למאות אלפים ואף מיליוני שקלים. כך למשל הורה בית המשפט לאדריכל לשלם פיצויים בגובה 1.7 מיליון שקלים לאישה שניסתה ללטף את כלבו וננשכה.

ביטוח צד ג’ מעניק לכם הגנה במקרים בהם היתה פגיעה שנגרמה ע”י הכלב או החתול לאדם אחר. כיסוי זה כולל גם הוצאות רפואיות ונזקים שנגרמו לאותו אדם. מפאת חשיבותו של ביטוח צד ג’, ניתן לרכוש אותו בנפרד (גם ללא הביטוח הרפואי או כיסוי מוות מתאונה).

מאחלים לכם ולחיית המחמד שלכם הרבה שנים מאושרות ופרוותיות ביחד.

** התנאים, גבולות האחריות, המגבלות והחריגים, הם ע”פ הרשום בפוליסה

לקבלת הצעה לביטוח חיית המחמד שלך

התקשרו 072-331-0204
או היכנסו לאתר:
או פנו לסוכן הפניקס
pets_moment_of