בלי קלסרים, עם אתרים: התנהלות כלכלית נכונה באמצעות שירותי אונליין

עדיין מנהלים רשימת הוצאות בכתב יד ושומרים קבלות מהמכולת בקלסר מתפרק? נראה שהגיע הזמן להשתדרג

זה לא סוד שהרשת מלאה בכלים שיכולים לשפר את ההתייעלות הפיננסית שלכם. הבעיה היא שרבים מהם לא באמת יעילים. ליקטנו עבורכם את החשובים והאיכותיים שבהם, שיעזרו לכם לנהל מעקב צמוד אחרי ההוצאות החודשיות, לזהות את המקומות שבהם אתם מוציאים יותר ממה שצריך ולהתחיל לחסוך כמו שתמיד רציתם.

 

אתרי השוואות מחירים – החיסכון מסתתר בפערים הקטנים

אתרי השוואות מחירים הם בין הכלים הבסיסיים והחשובים ביותר, שכן הצרכן החכם לא יוציא שקל מהארנק לפני שיברר מי מציע לו את העסקה המשתלמת ביותר. כולנו משווים מחירים לפני רכישות גדולות של מוצרי חשמל או רכבים למשל. אבל לפעמים אלו דווקא ההפרשים הקטנים במוצרים היומיומיים שהופכים את ההוצאות לגדולות באמת. הנה כמה אתרי השוואת מחירים מצוינים שכדאי להעיף בהם מבט:

  • זאפ השוואת מחירים – הוא עלה לאוויר בשנת 2000 ומאז עזר למיליוני ישראלים לחסוך הרבה מאוד כסף בקניות אונליין. מדי חודש מבקרים בו כשני מיליון גולשים שונים והאמת היא שאין בזה שום דבר מפתיע.
  • PriceZ  הוא שירות חברתי אינטרנטי וסלולרי להשוואת מחירים של מוצרים בין רשתות המזון ולהרכבת הסל המשתלם ביותר. באפליקציה ובאתר של אפשר גם לראות את היסטוריית המחירים של המוצר, לאתר מוצרים תחליפיים, לקבל התראות על ירידת מחירים ועוד.
  • טרווליסט – אתר ואפליקציה מצוינים להשוואת מחירי טיסות וחבילות נופש. בעזרת טרווליסט תוכלו גם לצפות בדירוג שניתן לסוכני נסיעות על ידי לקוחות, לבצע הזמנות אונליין, ליצור קשר טלפוני עם סוכן נסיעות לפני ביצוע הזמנה ועוד.

 

שמרו על קשר עם הבנק שלכם

את כל המידע הרלוונטי לחשבון שלכם, אתם יכולים למצוא באתר הבית של הבנק או לקבל ישירות לטלפון הסלולרי שלכם באפליקציה של הבנק. כל הבנקים הישראליים מציעים כיום ללקוחות שלהם לבצע מגוון רחב של פעולות דרך האפליקציה וכך ליהנות מחסכון משמעותי בזמן ואנרגיה: הפקדת צ’קים, העברת כספים, בירור מצב החשבון ופעולות רבות נוספות ניתן כיום לבצע בלחיצת כפתור.

מעבר לכך, מומלץ לאשר לבנק לשלוח התראות באופן אוטומטי על כל גיהוץ של אשראי, חריגה מההוצאות הרגילות, רכישות לא שגרתיות ומובן שגם לעדכן באופן קבוע בנוגע למצב העובר ושב. הבנקים מספקים לכם יופי של דרכים להישאר בקשר עם החשבונות שלכם – נצלו אותן עד תום. 

 

אפליקציות לרישום יומיומי של הוצאות

הדרך הטובה ביותר להישאר עם אצבע על הדופק של ההוצאות השוטפות, היא להקפיד לתעד כל הוצאה והוצאה. והדרך הפשוטה ביותר לעשות את זה היא באמצעות אפליקציות ייעודיות. הנה כמה מהמוצלחות שבהן:

  • HAND WALLET – אפליקציה המאפשרת בנוסף לרישום ההוצאות, שליפה אוטומטית וריכוז של נתונים מהבנק ומחברת האשראי שלכם.
  • TOSHL FINANCE – אפליקציה המאפשרת בין השאר להציב מטרות פיננסיות ולעקוב אחרי ההתקדמות בדרך להשגת היעד.
  • FinanDa – אפליקציה המסייעת לכם להבין מה עושה הכסף שלכם בכל רגע ואיך תוכלו להתחיל לחסוך בגדול.

 

מחשבונים חכמים אונליין

בעבר ניהול התקציב המשפחתי היה עניין מייגע, מתיש ולעיתים בלתי אפשרי. היום, הודות למחשבונים המקוונים, מדובר בעניין הרבה יותר נגיש ופשוט. אחד המחשבונים הפשוטים והידידותיים ביותר למשתמש הוא המחשבון של משרד האוצר. התפעול שלו פשוט להפליא: כל שעליכם לעשות זה להזין את הנתונים הרלוונטיים בכל קטגוריה (הכנסות שונות, הוצאות מגורים, מחייה, נסיעה ורכב, פנאי ובילוי ועוד) ותוך דקות לקבל מידע בנוגע להתנהלות הכספית שלכם.

לסיום, הנה רשימה של מחשבונים איכותיים נוספים שכדאי לכם להכיר:

 

המסלקה הפנסיונית: הכינו את עצמכם להפתעה נעימה

המסלקה הפנסיונית היא פלטפורמה דיגיטלית המאפשרת לכם לקבל תמונת מצב עדכנית ומלאה על החסכונות הפנסיוניים הצבורים לזכותכם. מיליארדי שקלים שוכבים להם בחסכונות שאינם פעילים (כספים אבודים) ויש סיכוי לא רע שחלק מהם שייך לכם. בעזרת המסלקה הפנסיונית, פרי יוזמה של משרד האוצר, אפשר לאתר בשניות קופות גמל שנשכחו עם השנים, ביטוחים שונים שלא הייתם מודעים לקיומם, חסכון פנסיוני שנשכח כשעברתם מקום עבודה לפני עשור ועוד. לכו תדעו, אולי תגלו שיש איזה אוצר קטן שרשום על שמכם, שרק מחכה שתמצאו אותו.

 

חסר לכם מידע נוסף בנוגע לחסכונות פנסיוניים או ביטוחים עם מרכיב של חיסכון? צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם וקבלון את כל המידע שאתם זקוקים לו.

smart-use-online