האתרים והאפליקציות שילמדו אתכם ואת הילדים שפה חדשה

אם מתאים לכם ללמוד שפה חדשה אבל פחות מתאים לכם להוציא הרבה כסף, לשבת בכיתה ולהתחייב ללוח זמנים קבוע, כדאי שתכירו את האפליקציות שיעשו לכם חיים קלים

תהליך של לימוד שפה חדשה אף פעם לא היה ואף פעם לא יהיה עניין פשוט ומהיר. אבל עם האפליקציות האיכותיות ששולטות היום בשוק, הוא בהחלט יכול להיות זול, מהנה ויצירתי. אם לשנן כמו תוכי זה לא בדיוק הקטע שלכם ואתם מרגישים שהגיעה השעה להתחיל את התהליך הארוך ברגל ימין, הקדישו שמונה דקות לקריאת הכתבה שלפניכם. היא כוללת את האפליקציות המתקדמות ביותר והמומלצות ביותר, שיהפכו לכם את החוויה להרבה יותר קלה.

 

Lingua.ly

לינגואלי היא פרי פיתוח ישראלי שמתאים לאנשים שדוברים את שפת הלימוד באופן בסיסי בלבד ומעוניינים להשתפר. האפליקציה הופכת את התוכן שהמשתמש נחשף אליו ברשת באופן יומיומי לכלי הלימוד שלה: המערכת אוספת מידע על תחומי העניין של המשתמש ומציגה לו תכנים בשפה הנלמדת, המתאימים לרמה שלו.

כמו כן כשהמשתמש נתקל במילה שהוא לא מבין, האפליקציה מתרגמת אותה עבורו, מכניסה אותה למאגר המילים החדשות ושומרת אותה בצירוף תמונה ומשפט פשוט שבו ניתן להשתמש בה. המערכת החכמה של Lingua.Ly גם עוקבת אחרי קצב ההתקדמות של המשתמש ומסייעת לו לתרגל את המילים החדשות שלמד באמצעות מערכת התראות מתקדמת.  

ייתרון – הופכת את הגלישה היומיומית במרשתת לחלק מתהליך הלימוד.

חיסרון – לא מתאימה לחסרי ידע בסיסי בשפה הנלמדת.

 

Busuu

Busuu הושקה ב-2010 ונכון להיום יש לה יותר מ-80 מיליון משתמשים רשומים. האפליקציה משלבת בין שיעורים אישיים לתרגולים בזוגות ומציעה קורסים מרמה A1 ועד רמה B2, בהתאם לרמות השליטה בשפה שנקבעו על ידי ה-CEFR (Common European Framework of Reference for Language). בכל קורס תמצאו שילוב בין תרגילי תחביר, אוצר מילים והגייה, חידונים אינטראקטיביים ושיחות עם משתמשים אחרים השולטים בשפת הלימוד ברמה של שפת אם.   

חלק מהפיצ’רים פתוחים רק בפני משתמשים שיסכימו לשלם עבור מינוי אך לפי הדיווחים ההשקעה בהחלט משתלמת. עלות מינוי לשלושה חודשים תעלה לכם 9.99 אירו לחודש, לחצי שנה 9.49 אירו לחודש, לשנה 5.83 אירו לחודש ומנוי לשנתיים עולה 5.41 אירו בלבד.  

ייתרון – שיחה עם דובר שפת אם היא בין הדרכים הטובות ביותר לתקן שגיאות בהגייה ובתחביר.

חיסרון – אין ארוחות חינם וב-Busuu, אין גם שיחות חינם.

 

Duolingo

דואולינגו היא כנראה האפליקציה המפורסמת ביותר בתחום לימודי השפות. היא הושקה ב-2013 (שנתיים אחרי השקת השירות כאתר) ותוך חמש שנים בלבד הגיעה ליותר מ-120 מיליון משתמשים. בדואולינגו המשתמש יכול לעקוב אחרי ההתקדמות שלו בלימודים: המערכת מציגה בצורה גרפית את אחוזי ההצלחה בכל שיעור, את כמות המילים החדשות שנלמדו, את החומר שנותר עד לרמה הבאה ועוד.

האפליקציה גם עוזרת למשתמש לשמור על מוטיבציה גבוהה, מעודדת אותו לשמור על רצף יומיומי של שיעורים ומתאימה את קצב הלימוד לקצב ההתקדמות שלו. כמו כן המשתמש יכול להציב לעצמו מטרות ויעדים ולהגדיר מראש כמה דקות הוא מעוניין להשקיע בתרגול מדי יום.

ייתרון – אפליקציה מדליקה שהופכת את חווית הלימוד לקלילה וכיפית.

חיסרון – אם אתם לא שולטים באנגלית ומעוניינים ללמוד שפה זרה, דואולינגו היא לא האפליקציה בשבילכם.

 

Voxy

Voxy היא אפליקציה הנחשבת בעיני מומחים רבים לטובה ביותר ללימוד אנגלית. המערכת שואבת מידע מהטאבלט, המחשב והסמארטפון ומתאימה את השיעורים באופן מדויק לצרכים ולרמה של התלמיד: במקום שתלמדו משפטים שאין סיכוי שתשתמשו בהם אי פעם, המערכת תלמד אתכם משפטים שרלוונטיים ספציפית לתחום העיסוק שלכם, לתחומי העניין שלכם, לתחביבים שלכם ועוד.

האפליקציה משתמשת בכל האמצעים הקיימים כדי לדאוג שתתחילו לדבר אנגלית כמה שיותר מהר ומוסיפה לרשימה המוכרת פיצ’רים יעילים ויצירתיים משלה. בין היתר היא מסוגלת לזהות את המיקום שלכם לאורך היום ולהציע לכם ללמוד מילים ומשפטים רלוונטיים: אם לדוגמה אתם נמצאים בחנות ירקות, המערכת תספק לכם מידע בזמן אמת על שמות הירקות באנגלית, תלמד אתכם לשוחח עם הירקן ותתרגל אתכם משפטים שקרוב לוודאי תזדקקו להם בזמן אמת.

 

Voxy  גם תספק לכם גרסאות קריוקי של השירים האהובים עליכם כדי שתוכלו להתאמן על מילים חדשות תוך כדי שירה, תאפשר לכם לקבל פידבק ממורים פרטיים וכן תספק לכם סרטוני וידאו של דוברי אנגלית שפת אם, המדברים בזמן שהם מבצעים מטלות יומיומיות.

ייתרון – אפליקציה יעילה במיוחד שבה התכנים נתפרים בדיוק מרבי לצרכים של התלמיד.

חיסרון – אחת האפליקציות היותר יקרות שנתקלנו בהן.

 

תרגול שיחות באנגלית

אפליקציה מצוינת נוספת ללימוד אנגלית, המציעה למעלה מ-200 מערכי שיעור המבוססים על שיחות באנגלית, המחולקים לפי נושאים כמו משפחה וחברים, מסעדות, חופשות ועוד. האפליקציה מתמקדת בעיקר במיומנויות השיחה של המשתמש, בכושר ההבעה בדיבור ובהגייה הנכונה של המילים ולא רק במיומנויות הכתיבה והקריאה שלו. בנוסף המשתמש יכול להקליט את עצמו באמצעות האפליקציה ולעקוב אחרי ההתקדמות שלו לאורך הזמן.

ייתרון – אפליקציה מושלמת לכל מי שרוצה לתרגל את יכולות השיחה שלו באנגלית.

חיסרון – האפליקציה לא מתאימה למשתמשים שלא שולטים בשפה באופן בסיסי.

 

אפליקציות שמתאימות לילדים

  • לימוד אנגלית – אפליקציה חביבה ביותר המותאמת ילדים דוברי עברית, המתמקדת בהרחבת אוצר המילים דרך משחק.
  • לימוד אנגלית בכיף – אפליקציה לבני ארבע ומעלה, שעושה שימוש חכם באנימציה ובתרגילים פשוטים כדי ללמד ילדים קטנים אנגלית, רוסית או ערבית.
  • לגדול חכם A+ Kidsאפליקציה שמתאימה לבני 7-3 שנים, המתמקדת בלימודי אנגלית, מדע וחשבון.

רומא לא נבנתה ביום אחד

עם כל הכבוד לאפליקציות שהולכות ומשתכללות משנה לשנה, עוד לא פותחה אפליקציית הקסמים שתצליח להכניס לנו את החומר לראש בזמן שאנחנו ישנים. לימוד שפה הוא תהליך שלוקח זמן ודורש השקעה ומוטיבציה. כשמתקדים בקשיים ובתהליך הארוך שעוד יש לעבור, הדרך לתסכול ולהרמת ידיים, קצרה מאוד. לכן ההמלצה הטובה ביותר לכל אדם שמעוניין ללמוד שפה חדשה היא לנסות ליהנות מהדרך ולהתמקד בעיקר בהישגים הקטנים.

study-new-languages