עושים עסק: 7 כלים להצמחת עסקים

החלטת להיות עצמאי? ברכות! עשית צעד מרגש בדרך לחיים שתמיד רצית. על מנת לסייע לעסק שלך לשגשג בדרך למימוש העצמי, ריכזנו עבורך 7 כלים חשובים להזנקתו.

ניהול זמן אפקטיבי

במיוחד בתור עצמאי, זמן שווה כסף. על מנת לאפשר לך לדעת כמה זמן מושקע בכל לקוח ובכל פרויקט, כדאי להיעזר בתוכנת ניהול זמן: תוכנה שתאפשר לך מתוך המחשב או האפליקציה להפעיל סטופר או להוסיף ידנית כל פעולה. מדוע זה חשוב? כי הפקת דוח תקופתי (למשל ברמה החודשית), תאפשר לך לדעת כמה השקעת בכל לקוח ובכל פרויקט, והאם התמורה שקיבלת משתלמת. ישנן מגוון אפליקציות ניהול זמן, הנה דוגמה לשתיים מהן: Timr ו- Paymo.

כלים לתמחור רווחי

פתחת עסק עם ניצוץ בעיניים ואת הניצוץ הזה צריך לתרגם לרווחיות, שמושפעת מאוד מתמחור המוצרים והשירותים. כי גם אם העסק יתמלא בלקוחות אך התמחור לא יהיה מספיק רווחי, העסק יתקשה להמריא. איך מתמחרים בצורה נכונה? גורמים רבים משפיעים על תמחור הפתרון: טווחי המחירים בענף, התשומות והזמן המושקע, הידע והניסיון שלך ועוד. על מנת לספק קצה חוט לתמחור המוצרים והשירותים, הנה שני עוגנים חשובים:

• סקר מתחרים – ביצוע סקר מתחרים אנונימי, יאפשר לך להבין מהם טווחי המחירים בענף ואיפה ברצונך להיות על הסקאלה.
• מחשבון תמחיר מוצר – על מנת לסייע לך לשקלל את כלל הגורמים, משרד הכלכלה והתעשייה השיק מחשבון המחולק לתחומים.

כלים לשיפור התזרים

סיפקת את השירות או המוצר, אבל עד שהלקוח מבצע העברה בנקאית או שולח שיק… הנשמה יוצאת והחשבון ריק. עסקים בינוניים וקטנים מתמודדים עם המון אתגרים וסיכונים, מקו האשראי, דרך ניהול לקוחות וספקים. כדאי להיעזר במודיעין עסקי שיתאים לצרכים ולתקציב שלכם.

יתרון נוסף של תשלום באשראי הוא ביכולת לפרוס את התמורה לתשלומים, באופן שיקל על הלקוח ויעודד אותו לבצע רכישה. בהקשר זה ישנן חברות שמאפשרות תמורת עמלה נוספת להוון עסקת תשלומים (לקבל את כל התשלום בפעם אחת, גם כאשר הלקוח בחר בתשלומים).

הפקת חשבוניות בהקלקה 

מערכות המפיקות חשבוניות וקבלות חתומות דיגיטלית, מאפשרות לך לשלוח אותן בלחיצת כפתור. מערכות מסוג זה מאפשרות גם להפיק דוחות ולבצע מעקב אחרי תשלומים. מערכות לדוגמה: חשבונית ירוקה, ו- icount.

לכל תוכנה מאלו שהזכרנו יתרונות משלה: כך למשל מערכת חשבונית ירוקה ידועה בממשק ידידותי במיוחד. icount לעומת זאת ידועה במגוון הפתרונות הרחב שהיא מספקת באותה קורת גג, כולל מערכת לניהול הוצאות, ניהול תזרים מזומנים ושעון נוכחות.

בניית נוכחות דיגיטלית 

בניית אתר תאפשר ליותר לקוחות פוטנציאליים לדעת על קיומכם ובשונה מאשר בעבר, בניית אתר אינה חייבת להיות משימה מורכבת ויקרה. כאשר בונים אתר השמיים הם הגבול: אפשר להשקיע אלפי שקלים באתר וורדפרס מותאם אישית – וורדפרס נחשבת למערכת ניהול התוכן הגדולה בעולם, עם אינספור תוספים ואפשרויות.

גם מי שרוצה לבנות אתר בלי להשקיע אלפי שקלים, יכול: כיום כל אחד יכול להקים אתר בהשקעה של עשרות שקלים בחודש ולבנות אותו בקלות בכוחות עצמו, באמצעות מערכות דוגמת Wix ו- folyou.

גיבוי מסמכים בענן

יש מסמכים שבמיוחד בתור בעלי עסקים, לא כדאי לאבד. על מנת לוודא שכל המסמכים מוגנים, מומלץ בחום להיעזר בשירותי גיבוי דוגמת אלה שמציעות DropBox או Google Drive. בשני המקרים ניתן לפתוח חשבון חינמי, אך השקעה של עשרות שקלים לחודש תעניק לך נפח אחסון מכובד בגובה 1 Tera, ובעיקר הרבה מאוד שקט נפשי.

הגנה על הקיים

שימוש בכלים שהזכרנו יסייע לך עסק שלך לשגשג. על מנת להגן על עצמך ועל הישגיך העסקיים, חשוב להצטייד בכלים שישמרו על העסק:

• חיסכון לפנסיה – על רקע כניסתו לתוקף של חוק פנסיה חובה לעצמאים, יש לך הזדמנות לדאוג לעתיד.
• קרן השתלמות – מאפשרת לך לחסוך לטווח הקצר והבינוני, וליהנות מהטבת מס.
• ביטוח אובדן כושר עבודה – הכיסוי שיאפשר לך להמשיך ולקבל הכנסה, אם חלילה תאבד את היכולת להשתכר.

אנחנו בטוחים שבאמצעות השילוב של הכלים שהזכרנו והניצוץ שיש לך בעיניים, השמיים הם הגבול בעסק החדש שלך. כדי ליהנות במקביל מקרקע יציבה שתגן עליך בעת הצורך, פנה לסוכן הביטוח שלך. עשינו עסק?

useful-tools-for-business