קופת גמל להשקעה: איך עוד אין לכם את החיסכון הטוב ביותר בשוק?

מתכננים לטוס למונדיאל בארצות הברית ב-2026 ורוצים לחסוך כסף? חולמים להעניק לנכד טיול בר מצווה בלתי נשכח בדיסניוורלד (הו, כמה שזה יקר) או לחסוך לרכב חדש? ובכן, קופת גמל להשקעה מעניקה לכם את האפשרות ליהנות ממכשיר חיסכון אטרקטיבי. לפניכם 5 דברים שיגרמו לכם לחשוב על האפשרות  להתחיל לחסוך בקופת גמל להשקעה.

קופת גמל להשקעה היא  מהווה הזדמנות נוספת לחיסכון פנסיוני לעצמאים ושכירים במגזר הפרטי והציבורי.

1. נהנים מכל העולמות

חוסכים באמצעות קופת גמל להשקעה? אתם למעשה “חוסכים ויכולים להרוויח “. מצד אחד, מפקידים באופן קבוע או מזדמן לקופה, אך בנוסף יכולים ליהנות  מתשואות  של השקעות בשוק ההון, בהתאם לרמות הסיכון שתגדירו בבחירת מסלול ההשקעה, מדיניות ההשקעות ובהתאם לתנודתיות בשוק ההון כפי שתהיה מעת לעת.

מחפשים לחסוך לטיול בר מצווה בברצלונה כולל משחק של בארסה וליאו מסי? ובכן, באפשרותכם  להתחיל לחסוך באופן קבוע  כדי שתוכלו למצוא את עצמכם ממתינים בקוצר רוח גם לגול גדול של מספר 10.

2. נוחות בהפקדה

בקופת גמל להשקעה אתם שולטים בהפקדות בצורה מוחלטת – הפקדות במועדים שונים או בהוראת קבע, הפקדות דיגיטליות קלות – ובקיצור, עצמאות מלאה. הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל מאפשרים לכם הצטרפות דיגיטלית מלאה למסלולי ההשקעה השונים של קופת הגמל להשקעה.

3. זמינות וגמישות כתמריץ לחיסכון

קופת גמל להשקעה נזילה וזמינה למשיכה מיידית ללא קנסות (למעט ניכוי מס רווחי הון).

אם למשל, חוסכים לשיפוץ הבית כחלק מתהליך של תמ”א 38/1, אתם בוודאי שיודעים שתאריך תחילת העבודות הוא  לא קבוע. כך תוכלו לחסוך בקופת גמל להשקעה, אבל להוציא את הכסף בדיוק בזמן – רגע לפני תחילת העבודות בבניין.

בעת משיכה יש  לשלם מס רווחי הון (על הרווח בלבד!) בשיעור של 25% על הרווח הריאלי.

Availability and flexibility as an incentive to save

 

4. תקרת הפקדה גבוהה וגמישות בהפקדות

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון  יעיל לטווח קצר, אך מתאים  גם לטווח ארוך. הגורם שהופך את הקופה לאטרקטיבית לחיסכון לטווח ארוך נעוץ גם בעובדה שהיא זוכה לתקרת הפקדה גבוהה – עד 71,337* ₪ בשנת המס 2020.

לשם השוואה, ההפקדה המקסימלית בקופת גמל להשקעה לחיסכון ארוך טווח לילד אינה עוברת  רף של  1,200 ₪ בשנה לילד. ומה לגבי קרנות ההשתלמות? גם כאן, עבור שכירים בלבד, הקרנות לא מתקרבות לתקרות הגבוהות של קופת  גמל להשקעה. “ההפקדה לצרכי הטבות מס בקרנות ההשתלמות לשכירים עבור שנת מס מלאה הינה 18,854 ₪ נכון לשנת המס 2020” (סכום זה מחושב באופן חודשי).יש לציין כי באפשרותכם להפקיד בהוראת קבע סכום קבוע על בסיס חודשי, אך יש לכם גם אופציה להפקיד במועדים שונים לבחירתכם – הדבר מהווה יתרון מובהק לעצמאים או לעסקים קטנים עם מחזור הכנסות תנודתי. לשכירים, האופציה הזו מקלה על ביצוע שינויים במקרים של הוצאות חד פעמיות דרמטיות, פיטורים (חלילה) וכו’.

 

5. התאמה אישית לפי רמות סיכון

באפשרותכם לחסוך בקופת גמל להשקעה במגוון מסלולי השקעה שונים לפי רמות סיכון שונות. למשל, הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל מציעה מגוון מסלולי השקעה בקופת גמל להשקעה, כאשר ההבדל ביניהם נעוץ ברכיב המנייתי בהתאם למדיניות מסלול ההשקעה. החל ממסלול מבוסס מניות ועד מסלול ללא חשיפה למניות – כך שלמעשה כל חוסך יכול למצוא מסלול השקעה שבאמת מתאים לו.

 

גמישות מקסימלית ונוחות בהפקדות, נזילות הכספים, קופת גמל עם מסלולי השקעה מגוונים  ברמות סיכון שונות  ותקרת הפקדה גבוהה שמאפשרת חיסכון משמעותי – כל אלה הופכים את המוצר – קופת גמל להשקעה – למכשיר חיסכון אטרקטיבי בשוק. השתכנעתם? באפשרותכם להתחיל לחסוך באמצעות הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל – בצורה דיגיטלית ועצמאית.  

לפרטים נוספים ומידע נוסף ניתן להיכנס לעמוד הבא 

הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל בע”מ (להלן: “החברה”) עוסקת, בין היתר, בשיווק פנסיוני (ולא ביעוץ פנסיוני), ולה זיקה למוצרים פנסיונים המנוהלים על ידה. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה ומובא כחומר רקע בלבד ואינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת מוצר פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני ו/או יעוץ מס בידי בעל רישיון עפ”י הדין, המתחשב בנתונים ונצרכים הפרטניים של כל אדם. אין במידע התחייבות להשגת תשואה כלשהי. המידע במסמך אינו מחליף את הוראות הרגולציה בנושא ובמקרה של סתירה בין האמור במודעה זו לבין הוראות הדין הוראות הדין תגברנה.  החברה רשאית לשנות את מדיניות ההשקעה בהתאם לשיקול דעתה ובכפוף לתקנון הקופה ולהוראות הדין כפי שיהיו מעת לעת. (*) הפקדה לעמית במעמד עצמאי בלבד. סך כל ההפקדות לעמית בכלל חשבונותיו בכל קופות גמל להשקעה, הן המנוהלות ע”י החברה והן המנוהלות ע”י חברה מנהלת אחרת, לא יעלה על 71,337 ₪ בחישוב שנתי נכון לשנת המס 2020 (להלן: “סכום ההפקדה”). סכום ההפקדה יעודכן מידי שנה ב -1 בינואר, לפי שיעור השינוי במדד שהיה ידוע באותו מועד, לעומת המדד שהיה ידוע מיום 1 ליולי 2016. יובהר כי, בהתאם להוראות הדין החלות כיום, טרם הוסדר רגולטורית עניין ניוד הכספים ואופן משיכת הכספים כקצבה מקופת גמל להשקעה. האמור במודעה זו הינו בכפוף להוראות כל דין. למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר החברה בכתובת www.xnes.co.il.

 

best-savings-in-the-market