5 דרכים לחסוך ולהגשים חלום!

לשדרג את הסמארטפון, לתכנן את החופשה הבאה או לקנות רכב חדש: איך אפשר למרות יוקר המחיה הגבוה, לחסוך כדי להגשים חלומות?

ישראל נחשבת לאחת המדינות היקרות בעולם, בכל תחומי החיים: מהמצרכים הסופר ועד מחירי הדיור. ככה זה כשישראל מדורגת 22 מתוך 119 מדינות במדד יוקר המחיה העולמי. אז איך אפשר במציאות הזו להרים את הראש מעל המים – ועוד להגשים חלומות?

החדשות הטובות הן שגם במציאות שבה יוקר המחיה ממשיך לטפס, באמצעות התנהלות נכונה נוכל לחסוך כסף מידי חודש, ולהגשים באמצעותו חלומות. כך אפשר לעשות את זה:

צעד ראשון: בחרו חלום

כל אחד יכול להתחיל לחסוך, השאלה היא מה קורה אחרי חודש, חודשיים ושלושה.

כשאין יעד מול העיניים, קל הרבה יותר להיכנע ללחצי השוטף: לוותר על החיסכון פה חודש ושם חודש, עד שכל העניין מתמסמס. רוצים לחסוך לאורך זמן עד שהחלום שלכם ימומן? הגדירו מראש את היעד שלכם – מהו החלום שתרצו לממן, וחישבו על ההרגשה שתמלא אתכם כשתגשימו אותו. ההרגשה הזו והמוטיבציה שתתלווה אליה, יסייעו לכם להתמיד לאורך זמן.

צעד שני: הגדירו מטרות

אחרו שבחרתם חלום, זה הזמן לבדוק מהם העלויות שלו. לאחר שתבינו כמה כסף צריך לחסוך, בנו את מסגרת הזמן לחיסכון: האם תרצו לצבור את הסכום הדרוש תוך 6 חודשים? שנה? בהתאם לתשובה תקבלו את סכום החיסכון החודשי. אם למשל נרצה לחסוך לחופשה בשווי 6,000 ₪ במשך חצי שנה, סכום החיסכון החודשי יעמוד על 1,000 ₪.

 

עכשיו כשהמטרה ברורה, אפשר לחשוב איך להגיע אליה.

צעד שלישי: עצרו את האוטומט

לאן כל הכסף הלך? לא משנה מה רמת ההכנסה שלכם, השאלה הזו מאפיינת הרבה מאוד משקי בית שמרוויחים יפה – ולא מבינים איך הכסף נוזל להם בכל חודש בין הידיים. התשובה מאוד פשוטה: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – וכך גם הכסף.  לאורך החודש מצטברות הרבה מאוד הוצאות קטנות על בילויים, בגדים, טייק אווי – סכומים קטנים שהופכים ביחד להוצאה אחת גדולה.

 

ההוצאות הקטנות האלה הן אוטומטיות ומתבצעות בלי שאנחנו מקדישים להן מחשבה.  ברגע שנהיה מודעים לפעולה האוטומטית, נוכל לשאול את עצמנו האם הוצאה מסוימת היא הכרחית, ובכך הרבה פעמים לחסוך או לצמצם אותה.

 

צעד רביעי: אתרו את הדליפות

אחרי שהעלינו למודעות את ההוצאות האוטומטיות, הגיע הזמן לבדוק האם יש הוצאות נוספות שאפשר לחסוך. איך עושים את זה? באמצעות ניהול תקציב חודשי וכן, זה נשמע הרבה יותר מרתיע ממה שזה באמת… אפשר למשל לרשום את ההוצאות החודשיות בקובץ אקסל, אפשר להשתמש באינספור אפליקציות חינמיות – ואפשר גם להשתמש במחשבון ניהול התקציב של משרד האוצר. העיקרון הוא זהה: ברגע שכל ההוצאות נמצאות לנו מול העיניים הרבה יותר קל להבין איפה עוד אפשר לחסוך, לפעמים עד עשרות אחוזים בהוצאות.

 

צעד חמישי: חסכו אלפי שקלים בלחיצה אחת פשוטה

אם חלק מהצעדים שהזכרנו מצריכים חשיבה והתעסקות עם מספרים, הצעד הבא יוכל לחסוך לכם עד 4,500 ₪ בשנה – באמצעות לא יותר מלחיצה אחת פשוטה. הכול מתחיל בביטוח הרכב: עד היום, משפחות עם נהג צעיר נאלצו לשלם מידי שנה תוספת של אלפי שקלים עבור ביטוח הנהג הצעיר, אך לא עוד!

 

בחודשים האחרונים השקנו את שירות “הפניקס צעיר” – המאפשר באמצעות טכנולוגיה ייחודית ואפליקציה ייעודית להפעיל את הביטוח רק כאשר מעוניינים לנהוג ברכב. ביטוח במודל “לא נהגת – לא שילמת”, כבר חוסך למשפחות רבות אלפי שקלים בביטוח הנהג הצעיר – כסף שאפשר לחסוך כדי להגשים חלומות כמו אלה:

לחצו כאן וצפו בסרטון הפניקס צעיר

עכשיו גם אתם מבינים: הדרך להגשמת חלום מתחילה בחיסכון,

והדרך לחיסכון של אלפי שקלים עוברת דרך ביטוח “הפניקס צעיר”.

save-money-for-your-dream